Перша сторінка
Мапа сайту
Зворотній зв'язок
Персональний сайт Славіка Бігуна
Людяність і оптимізм, професіоналізм і довершеність

ЮрХіт

КРМЮ. Голова Ради В’ячеслав Бігун виходить зі складу Ради у зв’язку з 35-ти річчям, завершить керівництво організацією Всеукраїнського тижня права 2009 від КРМЮ України

09.11.2009

Тема: Координаційна рада молодих юристів України, професійний обов'язок правника / Young Lawyers of Ukraine Council, professional responsibility of the lawyer

Голова Координаційної ради молодих юристів України при Міністерстві юстиції України В’ячеслав Бігун виходить зі складу Ради та складає повноваження голови в зв’язку з досягненням ним тридцяти п’яти років.

„Сьогодні, 9 листопада, мені виповнилося 35 років і, за законодавством України, я не можу більше вважатися «молодою людиною»*. Положення про Раду не зобов’язує мене виходити з Ради. Більше того, законодавство про молодь і молодіжні організації, яке може застосовуватися за аналогією, допускає членство та участь у керівних органах осіб молодіжних організаціях, чий вік перевищує 35 років.** Утім, вважаю себе зобов’язаним принципами професійної відповідальності правника та зокрема положеннями Маніфесту Першого Форуму молодих юристів України, який підтримали всі учасники того Форуму.*** Тому я складаю свої повноваження як член і голова Ради, подаючи заяву до Ради та на ім’я Міністра юстиції України. Вважайте, що посада Голови Координаційної ради молодих юристів України при Міністерстві юстиції України є вакантною. Бажаю Раді обрати гідного наступника, який здатен гармонійно продовжувати розвивати цей дорадчий орган Міністерства юстиції України, чиє завдання формувати активну позицію нового покоління юристів України”, – зазначив В’ячеслав Бігун.

В’ячеслав Бігун обраний головою Ради 7 листопада 2007 року. Коментуючи період свого керівництва Радою, він зазначив: „Дякую за підтримку членам Ради, керівництву Мін’юсту, сотням моїх колег і друзів із юридичної науки, юридичного бізнесу, юридичної журналістики, які підтримали діяльність Ради – словом і ділом. За два роки діяльності нам вдалося відновити повноцінну діяльність Ради, ініціювати та втілити кілька масштабних заходів, які здобули визнання і мають шанс стати традиційними. Це – Всеукраїнський тиждень права та його центральна подія Форум „Правники–суспільству”, Форум молодих юристів України, Міжнародний правничий конкурс ім. В. М. Корецького. Крім того, нам вдалося сприяти поновленню дії студентських пільг протягом року, ініціювати повернення „Правознавства” до предметів зовнішнього незалежного оцінювання. На часі „Юридичний портал України”. У молодих колег є чимало ідей, гідних реалізації. Тішить і те, що прийшло розуміння: що рано чи пізно в Україні потрібно запровадити уніфікований кваліфікаційний іспит для всіх, хто хоче бути юристом, бо цього потребує суспільство. Попереду, сподіваюся, ще більше досягнень Ради, які утверджуватимуть повагу до юридичної професії та права”.

Координаційна ради молодих юристів України при Міністерстві юстиції України здійснює свою діяльність в унісон та гармонійно співпрацюючи з Міністерством юстиції України.

„Досягнуте стало можливим завдяки гармонійній співпраці з Міністерством юстиції України, особливо Міністром юстиції України Миколою Оніщуком. Особлива вдячність і Сергію Богачову та Ірині Іванчук, іншим колегам із Управління координації правової роботи та правової освіти населення. Ці люди – взірці в своїй професії, вони надихали мене, як надихали мене ті молоді юристи з Ради, з якими ми у вільний від роботи час, допізна – працювали разом. Я також вдячний попередньому керівництву Мін’юсту, яке погодилося з ідеєю про певну автономність Ради як дорадчого органу Міністерства і це спрацювало. Останнім часом нам вдалося плідно співпрацювати із заступником Міністра юстиції України Володимиром Богатирем, чия прогресивна позиція сприяє зростанню ролі Міністерства в сфері підготовки юристів України. Неможливо перерахувати всіх колег із Міністерства, його регіональних органів із якими нам вдалося здійснити чимало, реалізовуючи наші спільні завдання, утверджуючи повагу до права через довіру до правників”, – відзначив В. Бігун.

Заяву В. С. Бігуна про вихід зі складу Ради буде розглянуто на найближчому засіданні Ради. За практикою членство в Раді припиняється з моменту прийняття відповідного рішення на засіданні Ради.

Голова Ради залишається головою організаційного комітету Всеукраїнського тижня права та Форуму „Правники – суспільству” від КРМЮ України в 2009 році. „Я покидаю Раду, але залишаюся в юридичній професії. Провести Всеукраїнський тиждень права 2009, особливо в такий складний час, – це мій особистий і професійний обов’язок перед Радою, колегами, усіма патронами Тижня права, й, зрештою, кожним, хто планує в ньому взяти участь. Поділяю думку, що активна участь у Всеукраїнському тижні права, мета якого сприяти утвердженню поваги до права через довіру до правників – обов’язок кожного юриста в Україні”, – зазначив В’ячеслав Бігун.

Координаційна рада молодих юристів України є консультативно-дорадчим органом при Мін’юсті, який створено з метою залучення молодих правників до нормотворчих процесів, здійснення правоосвітньої та правовиховної роботи, формування активної позиції нового покоління юристів. Рада об’єднує 33 молодих юристів, які репрезентують усі гілки правничої діяльності молодих юристів України. Керівництво Ради – заступники голови Ради Руслан Стефанчук, Олександр Клименко та Віталій Василик. Секретар Ради – Ярослав Барков.

===

* „молодь, молоді громадяни - громадяни України віком від 14 до 35  років” (ч. 1 ст. 1 Закону України „Про сприяння соціальному становленню та розвитку молоді в Україні” (1993, зі змінами і доповненнями).

** „у  складі виборних органів молодіжних та дитячих громадських  організацій  кількість  осіб старшого   віку  не  може  перевищувати  третину членів  виборних органів (ч. 4 ст. 5 Закону України „Про молодіжні та дитячі громадські організації” (1998, зі змінами і доповненнями)

*** Маніфест Першого Форуму молодих юристів України

Джерело: КРМЮ України

 

Статистика

Rambler's Top100

Створено в
студії

~~ <*))>< ~ fishdesign