Перша сторінка
Мапа сайту
Зворотній зв'язок
Персональний сайт Славіка Бігуна
Людяність і оптимізм, професіоналізм і довершеність

ЮрХіт

ЮрНовела: Новий закон: коли держава чи громада забирає землю – викуп або примусове відчуження за рішенням суду

08.07.2009

Теми: відчуження земельних ділянок, інших об'єктів нерухомого майна

Текст і джерело ЮФ Asters. Відповідний законопроект за № 3682. Фото: табло голосування (сайт ВРУ)

Відчуження нерухомого майна для суспільних потреб чи з мотивів суспільної необхідності

25 червня 2009 року Верховна Рада України прийняла Закон України "Про відчуження земельних ділянок, інших об'єктів нерухомого майна, що на них розміщені, які перебувають у приватній власності, для суспільних потреб чи з мотивів суспільної необхідності" (далі – Закон). Закон деталізує перелік випадків, коли земельна ділянка може бути викуплена або вилучена, встановлює повноваження органів державної влади щодо таких випадків, запроваджує механізм компенсації власникам земельних ділянок.

Як зазначено в Законі, однією з основних причин його прийняття стала необхідність врегулювати процедури вилучення земельних ділянок для спорудження об’єктів, що передбачені програмою підготовки до фінальної частини чемпіонату Європи 2012 року з футболу в Україні.

Закон встановлює два механізми відчуження земельних ділянок: (1) викуп для задоволення суспільної потреби або (2) примусове відчуження за рішенням суду з мотивів суспільної необхідності (застосовується якщо власник землі не погоджується на умови викупу).

В залежності від місця розташування та площі об’єкта, для розміщення якого вилучається земля, рішення про викуп земельних ділянок можуть бути прийняті або органами виконавчої влади, або органами місцевого самоврядування.

Викуп земельної ділянки має відбуватися за ціною, що встановлена на підставі експертної оцінки. За бажанням власника земельної ділянки йому може бути надана інша рівноцінна ділянка та нерухоме майно (якщо на вилученій ділянці була нерухомість).

Викуп земельної ділянки має відбуватися шляхом укладення договору купівлі-продажу між органом, що прийняв рішення про викуп, та власником ділянки. Такий договір підлягає нотаріальному посвідченню та державній реєстрації.

Примусове відчуження земельної ділянки допускається лише за рішенням суду та у тих випадках, коли не було досягнуто згоди з власником такої ділянки про умови її викупу. Позов про примусове відчуження земельної ділянки має право подавати орган, що прийняв рішення про її викуп. Такий позов подається до адміністративного суду за місцем розташування відповідної земельної ділянки.

Закон ще не підписаний Президентом та не набув чинності, але його підписання очікується найближчим часом.

 

Статистика

Rambler's Top100

Створено в
студії

~~ <*))>< ~ fishdesign