Перша сторінка
Мапа сайту
Зворотній зв'язок
Персональний сайт Славіка Бігуна
Людяність і оптимізм, професіоналізм і довершеність

ЮрХіт

ЮрПодія. Хто стане суддею від України в ЄСПЛ - розсудить порадою сам Суд. Новий ad hoc суддя - проф. Буроменський

05.07.2009

Тема: вибори судді до ЄСПЛ

ПАРЄ звернулося до Європейського суду з прав людини невідкладно ухвалити консультативне рішення щодо процесу добору "судді від України" в ЄСПЛ. Таким є один із пунктів двох <a"http: mainf.asp?link="/Documents/AdoptedText/ta09/ERES1674.htm""></a"http:>резолюзій<//a> ПАРЄ від 23 червня 2009 року.

У резолюції зазначається, що ПАРЄ не анульовує, а підтверджує статус делегації України в ПАРЄ на основі розуміння, що Україна невідкладно ухвалить рішення щодо добору судді з огляду на свої обовязки перед РЄ та консультативного рішення ЄСПЛ, яке очікується.

Як свідчать підготовчі документи резолюції<//a>, Україна погодилася на звернення до Суду щодо консультативного рішення. Це в своєму листі до ПАРЄ від 15 червня 2009 року підтвердив Міністр юстицї України М. Оніщук.

Із підготовчих документів також стало відомо, що Україна пропонуватиме проф. Буроменського для викононня обов'язків тимчасового судді від України у вересні-листопаді 2009 року, змінивши в цьому статусі С. Шевчука.

Фактично червневі резолюції ПАРЄ означають, що ПАРЄ стало на позицію С. Головатого, за якою ПАРЄ визнає "перший", а не "другий" (список) добір кандидатів на посаду судді до ЄСПЛ. Якщо таку ж позицію займе і ЄСПЛ, С. Головатий та Г. Юдківська - кандидати на пост судді від України. Залишається відкритим питання щодо третього кандидата від України.

На даний момент С. Головатий є народним депутатом України, Г. Юдківська - завершила роботу в ЄСПЛ, де вона працювала юристом Секретаріату Суду.

За даними ПАРЄ, наразі в провадженні Суду 8 250 справ із 97 000, поданих проти України. Україна є четвертою із 47 держав-членів РЄ за кількістю справ у ЄСПЛ.

 

 

Статистика

Rambler's Top100

Створено в
студії

~~ <*))>< ~ fishdesign