Перша сторінка
Мапа сайту
Зворотній зв'язок
Персональний сайт Славіка Бігуна
Людяність і оптимізм, професіоналізм і довершеність

ЮрХіт

ЮрОсвіта. Антимонопольний взяв „під патронат” юридичні факультети. Перший наслідок – зобов’язання МОН запровадити уніфікований порядок формування цін. Могилянка знизить ціну?

29.06.2009

Теми: юридична освіта, оплата за навчання

АМКУ зобов'язав Міносвіти та науки запровадити уніфікований порядок формування цін на платні послуги з навчання у вищих закладах освіти, - про це повідомили 26 червня 2009 року в КМ України. Наразі невідомо, наскільки це вплине на вартість, точніше ціну, навчання в провідних юридичних навчальних закладах. Найдорожче навчання на юридичному факультеті сьогодні в Могилянці та Інституті міжнародних відносин.

Деталі:

Антимонопольний комітет зобов’язав Міністерство освіти та науки запровадити уніфікований порядок формування цін на платні послуги з навчання у вищих закладах освіти. Офіційне рішення з цього приводу члени Комітету ухвалили одностайно за результатами публічних слухань, в яких взяли участь представники профільних державних відомств та керівники навчальних закладів Києва, Дніпропетровська, Донецька, Харкова, Миколаєва, Одеси, Львова, Хмельницького, Чернівців, Запоріжжя, Сум, Черкас, Вінниці, Івано-Франківська, Луганська, Ужгорода та Криму.

 

Як відомо, в ході дослідження ринку платних освітянських послуг Комітет проаналізував діяльність 43 вищих навчальних закладів України. Перевірка охопила послуги з підготовки фахівців за напрямами «Право» (спеціальність «Правознавство») та «Медицина» (спеціальність «Стоматологія»). Комітет встановив, що впродовж останніх років вищі навчальні заклади застосовували економічно необґрунтовану плату за навчання через недосконалу методику формування вартості послуг. 20 з 43 навчальних закладів, незважаючи на заборону, крім поточних витрат включали капітальні видатки до розрахунку вартості послуги з навчання студентів. Крім того, 5 вищих освітніх закладів, попри приписи нормативних актів, включали до договорів зі студентами умову щодо можливої зміни розміру плати за навчання в односторонньому порядку.

 

На вимогу Комітету Міністерство освіти повинно визначити вичерпний перелік витрат, які можуть включатися навчальними закладами до вартості платних послуг; забезпечувати постійний дієвий контроль за дотриманням вищими навчальними закладами умови щодо встановлення розміру плати за весь строк навчання і неможливості її зміни протягом дії договору, укладеного зі студентами; здійснювати контроль за тим, щоб вищі навчальні заклади безпідставно не включали до вартості платних послуг такі витрати, як придбання, ремонт приміщень та капітальне будівництво, реконструкція та реставрація, придбання землі та матеріальне заохочення співробітників.

 

«Комітет бере під свій патронат ринок освітянських послуг, щоб кожна українська родина була впевненою, що її діти отримують професійну освіту в умовах, де застосовуються європейські підходи, – сказав виконувач обов’язків Голови Антимонопольного комітету Олександр Мельниченко. – Наступним нашим кроком стане дослідження аналогічних питань у сфері середньої освіти і вивчення ринкового становища навчальних закладів. Там, де матиме місце домінуюче становище освітянських закладів і завищення вартості навчання, ми ставитимемо питання про адекватне зниження цін до обґрунтованого рівня».

 

Під час засідання перший заступник Міністра освіти та науки Олександр Гребельник підкреслив доцільність вимог Комітету, запевнивши, що Міністерство виконає їх.

 

«Ми розраховуємо на те, що Антимонопольний комітет залучиться до розробки необхідних документів», – зазначив представник Міносвіти.

 

 

 

 

Статистика

Rambler's Top100

Створено в
студії

~~ <*))>< ~ fishdesign