Перша сторінка
Мапа сайту
Зворотній зв'язок
Персональний сайт Славіка Бігуна
Людяність і оптимізм, професіоналізм і довершеність

ЮрХіт

ЮрПодія. "Доведені до відчаю драгівчани готові цілим селом штурмувати хустське відділення міліції". Потрібне незалежне розслідування

24.06.2009

Теми: інцидент у Драгові 11 червня 2009 року, незалежне розслідування

Депутатське колективне звернення до Генеральної прокуратури з приводу інциденту.

10:06:56, АРЖЕВІТІН С.М.:

Заява  депутатської групи „За Україну!” з приводу надзвичайних подій, які відбулися 11-12  червня у селі Драгово  Хустського району Закарпатської області.

Шановні народні депутати і  особливо  шановні жителі села Драгово Хустського  району! Хочемо  звернути увагу на  надзвичайну подію, яка  відбулася у селі  Драгово Хустського  району   Закарпатської області 11 червня  цього року. В той день у селі Драгово відбувся конфлікт між жителями села і співробітниками ДАІ. Крім того проти місцевих  жителів був задіяний  спецпідрозділ „Беркут”. З вечора 11 червня до ранку 12 червня було затримано  до 30 осіб. Співробітники „Беркуту”  провели масові затримання  неблагонадійний  драгівчан, яків у той час знаходились у селі. При цьому працівники „Беркуту” у масках  вривались у будинки і,  як стверджують свідки,  застосовували фізичну силу, без пред’явлення будь-яких документів  здійснювали обшук та затримання.

Всі ці дії міліції здійснювалися  у присутності батьків затриманих, їх  дружин, дітей, які так і не могли збагнути, що ж врешті-решт відбувається. Всіх направили у районне відділення міста Хуст. Драгівська   сільська рада, районна рада в екстреному порядку  провели свої позачергові засідання, розглянули цю зачистку у селі Драгово і звернулись до нашої  депутатської групи, а також звернулись до Президента України, просили  нас оголосити про ці події з цієї трибуни Верховної Ради і провести відповідне розслідування.

Оцінку цим подіям, звісно, повинна давати не прес-служба  Закарпатського управління  МНС, а ми  з вами повинні дати цю оцінку  після проведення незалежного розслідування. Саме незалежна комісія повинна дати відповідь, чому доведені до відчаю драгівчани готові цілим селом штурмувати хустське відділення міліції? Чому перевернувся той автомобіль? Чому у сусідніх селах збирають кошти на підтримку драгівчан? Чому на  15 день хлопці не можуть зробити  судмедекспертизу, ходячи з фотографіями, з фотокартками на руках, щоб показати свої  побої?

Я, будучи на засіданні цих селян, так і не зміг отримати відповідь з уст керівника міліції, коли підійшла одна мама і сказала: „Скажіть, будь ласка, два роки тому ви  забрали мого сина у такий спосіб. Де мій син? Пройшов другий рік, я не знаю, що з ним сталося”. Тому, на цій касеті, звичайно, є багато відповідей на ці запитання, які я  передам відповідній комісії.

Тому депутатська група „За Україну!” просить вважати цей виступ, як депутатське колективне звернення до Генеральної прокуратури з вчиненням відповідних дій. Дякую.

Сесійний зал Верховної Ради України, 24 червня 2009 року, 10:00 година. Джерело: Сайт ВР України, сторінка www.rada.gov.ua/zakon/new/STENOGR/24060904_55.htm

 

Статистика

Rambler's Top100

Створено в
студії

~~ <*))>< ~ fishdesign