Перша сторінка
Мапа сайту
Зворотній зв'язок
Персональний сайт Славіка Бігуна
Людяність і оптимізм, професіоналізм і довершеність

ЮрХіт

ЮрКар'єра. Школа професійної журналістики «НОВА УКРАЇНА»: перша сесія

12.04.2009

Розпочалася робота Школи професійної журналістики "НОВА УКРАЇНА". Проект реалізується Лабораторією законодавчих ініціатив у партнерстві з «Телекритикою» за підтримки Міжнародного фонду "Відродження".

Перша сесія Школи проходила з 9-12 квітня 2009 р. у м. Києві та Київській області (смт Буча).

Під час Урочистого відкриття 9 квітня 2009 року з вітальним словом до 26 учасників, які були відібрані з-поміж більше двохсот кандидатів з усієї України, виступили: Ігор Когут, директор Школи професійної журналістики "НОВА УКРАЇНА",  Євген БИСТРИЦЬКИЙ, виконавчий директор Міжнародного фонду "Відродження", та Наталія ЛИГАЧОВА, шеф-редактор видань проекту "Телекритика".

Робота Першої сесії розпочалася виступом Ігора БУРАКОВСЬКОГО (Директора Інституту економічних досліджень та політичних консультацій) на тему "Економічна криза в Україні та світі", під час якого було закцентовано увагу на основні причини економічної кризи в Україні та світі, обговорювалися можливі шляхи виходу з неї.

Після серії питань та відповідей виступив Андрій КУЛИКОВ (Журналіст, Ведучий програми "Свобода слова"). Його лекція стосувалася питань відповідальності журналіста перед співгромадянами та мала своє продовження у дискусійному спілкуванні із учасниками Школи.

Завершився перший день роботи заключним словом Ігора КОГУТА, який підвів підсумки та окреслив подальші плани роботи Школи професійної журналістики "НОВА УКРАЇНА".

10-12 квітня учасники продовжили роботу в ГНЦ «Зелена Буча».

 В п’ятницю, 10 квітня перед слухачами Школи виступив Ігор КОЛІУШКО, Голова Правління Центру політико-правових реформ. Його доповідь стосувалася політичних і правових викликів сучасному  конституційному дизайну України.

 Микола КОЗЮБРА (Завідувач кафедри державно-правових наук Національного університету «Києво-Могилянська академія», суддя Конституційного суду України у відставці, доктор юридичних наук, професор) прочитав лекцію на тему: «Принцип верховенства у конституційному процесі в Україні».

 Після серії правових питань, журналісти мали змогу заслухали доповідь та поспілкуватися з Ігорем КУРУСОМ, Першим заступником Голови Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення на тему «Сучасний телерадіопростір України». Особливу увагу було приділено цифровому телебаченню як одному із найперспективніших напрямків розвитку телерадіопростору України.

Також слухачі Школи професійної журналістики мали можливість поглянути на складні взаємозв’язки демократії та медіа-бізнесу на основі презентації Олександра БОГУЦЬКОГО (Генеральний директор Міжнародної комерційної телерадіокомпанії “ICTV”).

11 квітня 2009 року, у суботу з доповіддю на тему «Громадянське суспільство: європейські цінності та орієнтири» виступив Євген БИСТРИЦЬКИЙ, завідувач відділом філософії культури, етики та естетики Інституту філософії ім.Г.С.Сковороди НАН України.

 Наталія ЛИГАЧОВА, шеф-редактор видань проекту «Телекритика» розповіла слухачам Школи професійної журналістики про соціальну функцію журналістики.

 Лариса ІВШИНА, головний редактор газети «День» прочитала лекцію на тему «Медіа та історична пам’ять», підкресливши важливість ролі історичного знання (історії) у роботі журналіста.

Продовжилася робота першої сесії виступом Євгена РАДЧЕНКА, заступника Голови Правління Комітету виборців України, директора з розвитку Міжнародної  Громадської Організації «Інтерньюз-Україна», який стосувався теми виборів  як  елементу народовладдя  в контексті українського   досвіду  та  європейських  стандартів.

На завершення дня учасники Школи мали змогу також взяти участь у неформальному спілкуванні із Андрієм ШЕВЧЕНКОМ, народним депутатом України V та VI скликань.

В неділю, 12 квітня 2009 року перед слухачами Школи виступила Ірина БЕКЕШКІНА, науковий керівник Фонду «Демократичні ініціативи» із доповіддю на тему «Опитування громадської думки в Україні на сучасному етапі: політичні технології чи барометр суспільства?».

 Завершилася перша сесія Школи професійної журналістики «НОВА УКРАЇНА» виступом Наталі ЯКОВЕНКО, завідувача кафедри історії Національного університету «Києво-Могилянська академія», доктора історичних наук, професора. Вона розповіла учасникам Школи про проблеми висвітлення історії в сучасних підручниках з історії України.

Наступні сесії Школи професійної журналістики «НОВА УКРАЇНА» заплановані на такі дати:

ІІ сесія: 31 травня 2009 року – 3 червня 2009 року (АР Крим);

ІІІ сесія: 10-13 вересня 2009 року (м.Одеса);

ІV сесія: 3-6 грудня 2009 року (м.Львів).

Список учасників Школи журналістики «НОВА УКРАЇНА» дивись ТУТ

Учасниками Школи професійної журналістики "НОВА УКРАЇНА", які залишили позаду більше 200 кандидатів, стали:

1. Марина БАРАНІВСЬКА - оглядач проекту "Телекритика" (м.Київ);

2. Андрій БАРТАШЕВ - власний кореспондент телекомпанії "1+1" у Харківській області (м.Харків);

3. Вячеслав БІГУН - науковий співробітник Інституту держави і права ім. В. М. Корецького НАН України; незалежний журналіст (м.Київ);

4. Ірина БОНДАРЕНКО - журналіст Бюро журналістських розслідувань (м.Київ);

5. Ярослав ГРЕБЕНЮК - фрілансер (м.Луганськ);

6. Володимир ГРЕБЬОНКІН - журналіст регіональної редакції газети "Експрес" (м.Житомир);

7. Катерина ДАНИЛІНА - відповідальний редактор ООО "Телерадіокомпанія "МВ" (радіо "Ретро ФМ" та "ЕРА ФМ") (Запорізька область, м.Мелітополь);

8. Дмитро ДОБРОДОМОВ - відповідальний редактор ТзОВ "Агенція журналістських розслідувань" - газета "Інформатор" (м.Львів);

9. Ілона ДОВГАНЬ - ведуча ТСН ТРК "Студія 1+1" (м.Київ);

10. Владислав ІВЧЕНКО - заступник головного редактора газети "Данкор" (м.Суми);

11. Руслан КАВАЦЮК - редактор відділу "Політика" "Газети по-українськи" (м.Київ);

12. Наталія КЛИКОВА-ВОЛЯНЮК - випусковий редактор програми "Доброго ранку, Україно" ТРК "ЕРА" (м.Київ);

13. Олексій КРИВОШЕЄВ - заступник редактора газети "ОГО" (Рівненська область, смт Клевань);

14. Уляна ЛИБА - головний випусковий редактор відділу міжнародної інформації Українського національного інформаційного агентства УКРІНФОРМ (м.Київ);

15. Тетяна МАКІВСЬКА - редактор інформації Житомирської телерадіокомпанії (м.Житомир);

16. Юлія МОТРИЧ - ведуча новин Першого національного (м.Київ);

17. Тамара ПРИХОДЬКО - головний редактор ПП "Телерадіокомпанія "НТК" (Івано-Франківська область, м.Коломия);

18. Андрій ОЧЕРЕТ - редактор/лінійний продюсер програми "InfoШОК" ЗАТ "Новий канал" (м.Київ);

19. Мар`яна П`ЄЦУХ - керівник проекту онлайн-видання Novynar.com.ua (м.Київ);

20. Оксана РЯБЧУН - головний редактор газети "Событие" (м.Дніпропетровськ);

21. Станіслав ТРОШИН - головний редактор редакції газети "Пряма мова. Херсон" (м.Херсон);

22. Марина УСЕНКО - головний редактор газети "Булава" (м.Херсон);

23. Денис ФАЗЕКАШ - редактор відділу новин газети "Неділя"; власкор "Главред"; zakarpat.post.net (м. Ужгород);

24. Галина ШИЛО - редактор інформаційного відділу Шостинської телекомпанії "Телеком-Сервіс" (Сумська область, м. Шостка);

25. Тетяна ШУСТРОВА - випусковий редактор інформаційної служби, ведуча Всеукраїнської радіомережі "Мелодія" (м.Київ);

26. Ірина ЯКОВЛЄВА  - редактор, журналіст Одеської регіональної телерадіокомпанії "ГРАД" (м. Одеса).   

Подальшу інформацію про Школу дивись ТУТ

За додатковою інформацією звертайтеся за телефоном (044) 531 37 68 або електронною поштою: natalya@laboratory.kiev.ua (контактна особа: Наталя Синьоока) або info@laboratory.kiev.ua (контактна особа: Марія Коваль).

Школа професійної журналістики "НОВА УКРАЇНА" - це майданчик для спілкуванняпрофесійних журналістів, обміну знаннями, досвідом, ідеями, ініціативами та інноваціями,а також поглиблення знань та навичок роботи в різних жанрах.

Місією Школи є професійний розвиток та підтримка лідерів української журналістики,авторитетних та відповідальних представників професії, які поділяють та відстоюютьвисокі стандарти журналістики, дотримуються етичних принципів, розуміють природу журналістської професії, є гнучкими до запровадження інноваційних підходів,сповідують ідеали незалежних засобів масової інформації у демократичному суспільстві та розділяють європейські цінності.

# # #

Джерело:

Лабораторія законодавчих ініціатив,
Віртуальна медіа-бібліотека,
04071, м.Київ, вул.Нижній Вал 33, офіс 8
тел.: (+38 044) 531 37 68
факс: (+38 044) 425 25 33
веб-сайт:
www.media.parlament.org.ua
e-mail: natalya@laboratory.kiev.ua

Адреса сайту: www.parlament.org.ua

 

Статистика

Rambler's Top100

Створено в
студії

~~ <*))>< ~ fishdesign