Перша сторінка
Мапа сайту
Зворотній зв'язок
Персональний сайт Славіка Бігуна
Людяність і оптимізм, професіоналізм і довершеність

ЮрХіт

РСП. Загадкова справа смерті судді Михайлюка - одні питання без відповідей

30.01.2009

Теми: суддя Михайлюк, загадкова смерть, розслідування, резонансна справа.

Чи не найбільш загадкова справа в історії української юридичної професії набуває нових обертів. Труп ідентифіковано як тіло судді ВГСУ М. Михайлюка, похорон відбувся 29 січня 2009 року. Міністр Ю. Луценко висунув версію про самоспалення. Але в неї важко повірити. По-перше, самоспалення - це багатостраждальне самогубство. Можна було віднайти й більш прості способи покінчити життя, якщо було прийнято таке рішення. По-друге, труп знайшли, за інформацією преси, на задньому сидінні. Для чого було пересідати, затягатитися ременем та ще й закриватися. Той факт, що каністру суддя поклав у салон ще ні про що не говорить - так, можливо, було зручніше. Зрештою, можна пропустити, що суддя повернув у ліс після заправки, коли йому подзвонили (це можна перевірити в оператора), аби там із кимось зустрітися.  Зустріти свою смерть. Далі - одні догадки, яку губляться у різних контекстах (робота, сімя, внутрішній психологічний стан). Якщо це було вбивство, то його розслідування має стати справою честі для усієї правоохоронної системи. Втім чи стане? Чи дізнаємося ми про те, що сталося насправді?

Деталі від УП за 29 01 2009

"Судмедексперти встановили, що обвуглене тіло людини, знайдене під Києвом в автомобілі, належало судді Вищого господарського суду України Михайлу Михайлюку.

Про це заявив міністр внутрішніх справ Юрій Луценко на прес-конференції в Ізмаїлі, повідомляє УНІАН.

"Так, тіло встановлено, безумовно. Зараз відбувається експертиза, яка повинна встановити, чи могло бути зовнішнє проникнення в салон автомобіля, адже замки (дверей) закриті, вікна закриті, загиблий пристебнутий ременем", - сказав міністр.

Щодо версій події, Луценко зазначив, що, "природно, головна версія – самоспалення".

За його словами, "є одна обставина: відеокамери на автозаправці зафіксували, що після заправки (автомобіля) суддя заправив невелику каністру бензином і поставив до себе в салон".

"Відразу після цього повернув у ліс, де сталося те, що сталося. Експертиза зараз встановлює технічні подробиці, які дуже схожі на самоспалення", - додав міністр.

Водночас Луценко зауважив, що не слід забігати вперед у висновках, остаточного результату експертизи можна буде очікувати не раніше, ніж за місяць-півтора.

"Але на мій погляд, деталь, що він поставив каністру в салон автомобіля, заїхав у перший же поворот у ліс (після заправки), підштовхує на таку думку", - сказав міністр.

Луценко поінформував, що є свідок, який перебував недалеко від місця події й "чув звук, який схожий не на постріл, а на мікровибух".

Як відомо, 21 січня Дарницьке райуправління міліції Києва порушило кримінальну справу за фактом вбивства людини, обгоріле тіло якої було знайдено напередодні поблизу селища Підліски в автомобілі, що належить одному з суддів Вищого господарського суду України.

23 січня заступник генпрокурора Віктор Кудрявцев припустив, що обгоріле тіло людини, знайдене під Києвом в автомобілі, власником якого є один із суддів Вищого господарського суду України, належить саме цьому судді."

 

Статистика

Rambler's Top100

Створено в
студії

~~ <*))>< ~ fishdesign