Перша сторінка
Мапа сайту
Зворотній зв'язок
Персональний сайт Славіка Бігуна
Людяність і оптимізм, професіоналізм і довершеність

ЮрХіт

КРМЮ. Нові ініціативи Ради молодих юристів: Всеукраїнський молодіжний форум правників, Тиждень права 2009 і повернення „Правознавства” до предметів зовнішнього тестування

29.01.2009

Нові загальноукраїнські ініціативи ухвалено під час чергового засідання Координаційної ради молодих юристів України при Міністерстві юстиції України, яке відбулося 28 січня 2008 року в Міністерстві юстиції України.

Рішенням Ради ініційовано Всеукраїнський молодіжний форум правників (робоча назва), який цьогоріч планується провести 8-10 травня 2009 року. Форум, узагальнюючи досвід проведення Студентського форуму правників, проведеного в листопаді 2008 року, вможливить більш ефективну координацію діяльності об’єднань громадян і органів самоврядування студентів-правників і молодих юристів, координаційних рад молодих юристів при управліннях юстиції в областях, місті Києві та Севастополі, а також надасть додаткові ефективні можливості розвитку юридичної кар’єри.

На наступному засіданні Ради буде затверджено концепцію і план заходів Форуму. Фінансуватиметься Форум переважно за кошт благодійників.

Рішенням Ради ухвалено розпочати організаційну роботу з проведення Всеукраїнського тижня права, який цьогоріч відбудеться 7-13 грудня 2009 року. Очікується, що під час Тижня права відбудеться і Міжнародний правничий конкурс імені В. М. Корецького (Volodymyr M. Koretsky International Law Competition).

Координаційна рада молодих юристів при Міністерстві юстиції України рекомендує повернути предмет «Правознавство» до переліку обов’язкових предметів зовнішнього тестування, а також вступних іспитів до вищих навчальних закладів юридичного профілю. Цю рекомендація ухвалена під час засідання Ради.

У клопотанні, яке буде спрямоване до Міністерства освіти і науки України, пропонується вже у 2009 році включити предмет «Правознавство» до виключного переліку загальноосвітніх предметів, за якими вищі навчальні заклади можуть проводити поточного року конкурсний відбір або вступні випробування для вступу на навчання за освітньо-професійною програмою бакалавра з галузі знань «Право».

Крім того, задля забезпечення фахової та повної підготовки з цієї сфери знань в майбутньому, Координаційна рада молодих юристів рекомендує переглянути навчальні програми загальноосвітньої школи та включити предмет «Правознавство» (чи різні його складові), як такий, що вивчається системно впродовж усього періоду навчання.

Це, на думку Ради, здатно суттєво сприяти формуванню високого рівня правового виховання та правової культури у державі.

Радою також схвалено перелік пріоритетів завдань Ради на 2009 рік. З-поміж них, розробка і обговорення проекту Закону України „Про підготовку юристів в Україні”, нормативно-правового акту „Юридичний портал України”. План роботи Ради на 2009 рік із урахування пріоритетів діяльності Міністерства юстиції України планується затвердити на засіданні 4 березня 2009 року.

У роботі засідання взяли участь спеціалісти Управління координації правової роботи та правової освіти Міністерства юстиції України.

Координаційна рада молодих юристів України при Міністерстві юстиції України є консультативно-дорадчим органом при Міністерстві юстиції України (www.krmjua.org). Раду створено при Мін’юсті у липні 2007 року з метою залучення молодих юристів до нормотворчої роботи, правоосвітньої та правовиховної діяльності, вдосконалення системи підготовки юристів. До її складу входять представники об’єднань молодих юристів та об’єднань студентів, молоді вчені-юристи й практики, викладачі права, студенти, співробітники юридичних клінік. Головна ініціатива Координаційної ради молодих юристів України – щорічний Всеукраїнський тиждень права та його ключовий захід – форум «Правники – суспільству». Гасло діяльності Ради – утверджуємо повагу до права через довіру до правників.

 

Статистика

Rambler's Top100

Створено в
студії

~~ <*))>< ~ fishdesign