Перша сторінка
Мапа сайту
Зворотній зв'язок
Персональний сайт Славіка Бігуна
Людяність і оптимізм, професіоналізм і довершеність

ЮрХіт

ЮрТрагедія . Убито адвоката С. Маркелова, журналістку. Маркелов - ВВС: "В Росії нема верховенства права"

19.01.2009

19 січня 2009 року, в Москві застрелено Станіслава Маркелова. Адвоката убито з пістолета з глушником неподалік Червоної площі після того, як він повертався з прес-конференції.

Також важко поранено журналістку Анастасію Бабурову, яка згодом померла в лікарні після складної операції. Журналістка, студента журфаку МДУ, працювала позаштатним кореспондентом "Новой газеты" (в якій працювала А. Політковська) й взяла інтервю в адвоката, яке обіцяють невдовзі надрукувати.

Московський адвокат і правозахисник Маркелом був відомий своїм представництвом сім'ї чеченської дівчини у справі Буданова. Вважається, що 2000 року колишній майор російської армії Буданов удушив чеченку під час допиту вважаючи. Мотив, майор вважав, що вона - снайпер. Буданов визнав свою вину й був засуджений до 10 років. Нещодавно Буданова достроково звільнили з тюрми, що викликало протести з боку правозахисників.

Адвокат С. Маркелов обіцяв з’ясувати, хто дав наказ звільнити Буданова достроково. Під час прес-конференції, після якої було вбито адвоката, Маркелов обіцяв звернутися зі скаргою до Страсбурзького суду.

Під час однієї з акцій Маркелов закликав про захист, але не сподівався на власті (дивіться репортаж з виступом Маркелова - http://grani-tv.ru/entries/599/). За повідомленнями з російських інтернет-джерел, Маркелову раніше погрожували, на нього здійснювали напади й били.

Держдума та деякі російські правничі організації прокоментували убивство. Зокрема, президент Адвокатської палати Генрі Рєзнік назвав смерть адвоката "дерзким убийством" й обіцяв взяти його на контроль. Як, до речі, й генпрокурор РФ.

Представники Ю. Буданова "відхрестилися" від убивства.

Новинуу про вбивство оперативно повідомили провідні світові ЗМІ.

Хоча на разі не зрозумілі мотиви вбивства адвоката, зрозумілі його трагічні та негативні наслідки. Убивство вкотре вдарить по репутації властей Росії. Під час одного з нещодавніх інтерв'ю Бі-Бі-Сі адвокат заявив, що "В Росії нема верховенства права".

Новини та фото

Адвоката Кунгаевых убили у Кремля http://www.gazeta.ru/social/2009/01/19/2926643.shtml (Газета.ru)

Prominent Russian lawyer killed http://news.bbc.co.uk/2/hi/europe/7838328.stm (ВBC)

Фото: Кирилл Лебедев, ИТАР-ТАСС

 

 

Статистика

Rambler's Top100

Створено в
студії

~~ <*))>< ~ fishdesign