Перша сторінка
Мапа сайту
Зворотній зв'язок
Персональний сайт Славіка Бігуна
Людяність і оптимізм, професіоналізм і довершеність

ЮрХіт

ЮрОгляд. Звіт про діяльність прокуратури в 2008 вражає: задоволених позовів на 1 млрд, 34 тисячі виступів

18.01.2009

Прес-служба Генеральної прокуратури України опублікувала публічний звіт про результати роботи органів прокуратури України за 2008 рік.

Повний звіт - читайте далі або на сайті ГПУ. Ось деякі цікаві дані, в які не віриться або віриться важко:

- розглянуто майже 100 тис. приписів та подань, за результатами яких притягнуто до відповідальності понад 121 тис. посадовців, відшкодовано майже 3 млрд. грн., у тому числі понад 900 млн. грн. - до бюджету.

- за 12 місяців складено 6,2 тис. протоколів про вчинення корупційних діянь, з яких третина органами прокуратури.

-   Загалом слідчими органів прокуратури відшкодовано збитків на суму понад 617 млн. грн.

-    Завдяки представницькій діяльності судами всіх рівнів задоволено майже 80 тис. позовів прокурорів на суму більш ніж 1 млрд. грн.

- Прокурори гостро реагували на порушення прав засуджених та інші факти нехтування законом у цих сферах. Як результат, до відповідальності притягнуто понад 10 тис. службових осіб, порушено 390 кримінальних справ, звільнено понад 240 осіб, що незаконно утримувалися.

- зроблено більше 34 тис. виступів у засобах масової інформації.

Повний звіт

Звіт про результати роботи органів прокуратури України за 2008 рік.

    Спільними зусиллями правоохоронних органів у 2008 році вдалося досягти зниження рівня злочинності на 4,2 %. Упродовж року спостерігалася тенденція до зменшення кількості тяжких та особливо тяжких злочинів на 9,4 %, умисних вбивств на 6,8%, розбоїв на 12,8 %, грабежів на 16,5 % та крадіжок на 3,1 %.
    За результатами наглядової діяльності у сфері додержання законодавства про права і свободи людини та захисту інтересів держави органами прокуратури порушено понад 15 тис. кримінальних справ, з яких майже 12 тис. направлено до суду. Задоволено понад 57 тис. протестів, розглянуто майже 100 тис. приписів та подань, за результатами яких притягнуто до відповідальності понад 121 тис. посадовців, відшкодовано майже 3 млрд. грн., у тому числі понад 900 млн. грн. - до бюджету.
    Слідчими органів прокуратури направлено до суду з обвинувальним висновком понад 19 тис. кримінальних справ, зокрема:
• у сфері економіки -7,6 тис.
• щодо зловживання та перевищення влади – 5,3 тис.;
• привласнення, розтрата або заволодіння майном – 2,4 тис.;
• хабарництва 1,4 тис.;
• 1,7 тис. справ з ознаками корупційних діянь.
    Загалом слідчими органів прокуратури відшкодовано збитків на суму понад 617 млн. грн.
  У минулому році активізовано роботу щодо протидії корупції. Зокрема усіма правоохоронними відомствами за 12 місяців складено 6,2 тис. протоколів про вчинення корупційних діянь, з яких третина органами прокуратури.
  Здійснюючи нагляд за законністю діяльності правоохоронних органів, цього року прокурорами скасовано понад 18 тис. незаконних постанов про відмову у порушенні кримінальних справ з одночасним їх порушенням, понад третину з яких уже направлено до суду. Крім того, скасовано більше 4,4 тис. постанов про порушення і понад 7 тис. постанов про незаконне закриття справ та 2,5 тис. постанов з питань оперативно-розшукової діяльності.
    Завдяки представницькій діяльності судами всіх рівнів задоволено майже 80 тис. позовів прокурорів на суму більш ніж 1 млрд. грн.
  Особливу увагу приділено підтриманню державного обвинувачення. За участю прокурорів судами розглянуто 140 тис. кримінальних справ з постановленням обвинувальних вироків.
    Суттєво посилено прокурорський нагляд за додержанням законів при виконанні судових рішень у кримінальних справах та під час застосування заходів примусового характеру. Прокурори гостро реагували на порушення прав засуджених та інші факти нехтування законом у цих сферах. Як результат, до відповідальності притягнуто понад 10 тис. службових осіб, порушено 390 кримінальних справ, звільнено понад 240 осіб, що незаконно утримувалися.
    Значну роботу органами прокуратури проведено щодо розгляду звернень громадян, яких вирішено у поточному році більше 370 тис.
    Посилилась увага і до реалізації принципу гласності в роботі органів прокуратури. За 12 місяців поточного року прокурори направили понад 5,7 тис. інформації до органів влади. Крім того, зроблено більше 34 тис. виступів у засобах масової інформації та підготовлено понад 500 репортажів.
 

Статистика

Rambler's Top100

Створено в
студії

~~ <*))>< ~ fishdesign