Перша сторінка
Мапа сайту
Зворотній зв'язок
Персональний сайт Славіка Бігуна
Людяність і оптимізм, професіоналізм і довершеність

ЮрХіт

Френсіс КУЧЕРА (Linklaters): Ми вже маємо українських юристів і можемо розширитися

12.06.2008

На фото: Френсіс Кучера

Пане Кучера, коли Linklaters відкриває український «віртуальний офіс» («стіл»)? Скільки юристів працюватимуть у ньому?

Ми займалися українською практикою понад 10 років – супроводжували деякі з найбільших операцій на ринку, зокрема IPO Ferrexpo, випуск облігацій зовнішньої позики Міністерства фінансів України, фінансування автобану «Київ-Одеса», придбання Intesa Sanpaulo «ПравексБанку».

Започаткування нашої нової стратегії EEMENA (скорочення від «Europe, Middle East and North Africa») є формалізацією цього підходу. Він передбачає значнішу формалізацію віртуального офісу в межах глобальної практики Linklaters.

Український «стіл» маю честь очолювати я (як партнер у групі практики ринків капіталу) та Мірт Ван Кестерен (Mirthe Van Kesteren) (партнер у групі банківської практики), а також партнери та асоціати в офісах Лондона, Москви та Варшави, які працюють над відповідними проектами за потреби. Ми, Ван Кестерен і я, маємо значний досвід роботи на українському ринку. Група EEMENA включає понад 60 партнерів і велику групу радників і асоціатів.

За яких умов український юрист зможе працювати в вашому віртуальному офісі? Як часто в своїх проектах ви залучаєте субпідрядників?

Ми вже маємо українських юристів на фірмі й можемо розширитися у міру зростання нашої української практики. Однак, з питань українського права, які виникають під час супроводу проектів, ми працюємо разом із українськими юридичними фірмами, з котрими підтримуємо дружні стосунки.

За яких умов Linklaters відкриє фізичний офіс в Україні?

Наша стратегія – мати офіси в «довготривалих ринках»  для наших ключових клієнтів, які включають інвестиційні банки, великий корпорації та приватні інвестиційні фонди. Питання про те, відкривати чи ні офіс в Україні, розглядається регулярно, але наразі нема планів відкриватися. Ми раді нашим чудовим стосункам з кращими місцевими юридичними фірмами в Україні, що дозволяє нам обслуговувати клієнтів якісно та результативно.

У яких сферах практики та промисловості ви плануєте бути найактивнішими в Україні?

Ми пропонуємо весь спектр юридичних послуг, але наш досвід в Україні на даний час переважно включав ринки капіталу, M&A, банківської практики та проектного фінансування, й ми сподіваємося на продовження в цьому ж дусі. Ми плануємо брати активну участь у супроводі проектів з широкого спектру різних секторів промисловості в Україні, зокрема в банківській справі, у секторі продуктів споживання і напоїв, у галузях промисловості. Нерухомість також, імовірно, стане нашим сектором активності.

Чим ви відрізняєтеся від інших провідних юридичних фірм?

Наша віддана українська команда розуміє місцевий бізнес та юридичне середовище і зосереджена на інтересах клієнта. Наше довготривале перебування в Україні означає, що ми добре знайомі з місцевими юридичними фірмами й маємо досвід у забезпеченні повноцінного супроводу трансакціями з інтегруванням локального юридичного представництва. Завдяки взаємодії з нашою глобальною мережею, яка дозволяє нам залучати найкращих фахівців у всіх секторах практики, ми вважаємо, що зможемо реально стати ціннішими для клієнтів в Україні.

Яке ваше повідомлення юридичному ринку України?

Україна є, і продовжуватиме бути, важливим ринком для Linklaters, й ми з нетерпінням чекаємо на продовження нашої довготривалої співпраці з Міністерством фінансів України, іншими міністерствами і відомствами, а також із великими українськими корпораціями та банками, працюючи на найбільших і найбільш інноваційних операціях. Ми також надалі розвиватимемо наші стосунки із кращими місцевими фірмами.

Спілкувався Славік Бігун

ДОВІДКА на Linklaters

Міжнародна юридична фірма>Linklaters бере свій початок у 1838 як ЮФ Dods & Linklater. В 1920 році фірма «злилася» з ЮФ Paine, Blyth & Huxtable, створивши Linklaters & Paines. З 1930 років Linklaters розвивалася переважно як фірма, що надає поради з англійського права, при цьому супроводжуючи проекти в деяких іноземних юрисдикціях (Франкфурт-на-Майні, Брюссель, Гонконг, Нью-Йорк, Париж, Сингапур, Токіо).

В 1996 році фірма почала розвивати стратегію глобальної експансії. Мета – забезпечення зростаючих потреб клієнтів у першокласних юридичних послугах з питань іноземного, міжнародного та міжнаціонального права. Метод – органічне зростання, а також злиття і створення спільних підприємств, альянсів.

У 1998 році було створено Linklaters & Alliance, до якого увійшли чотири інші європейські юридичні фірми: De Bandt, van Hecke, Lagae & Loesch; De Brauw Blackstone Westbroek; Lagerloef & Leman, and Oppenhoff & Raedler. Упродовж наступних 5 років Linklaters злилися з трьома із чотирьох названих фірм (та їхніми офісами) в Бельгії, Німеччині, Люксембурзі та Швеції, а також – окремо – з фірмами в Чехії та Польщі. В результаті Linklaters отримав офіси в Амстердамі, Банкоку, Пекіні, Будапешті, Бухаресті, Братиславі, Лісабоні, Мадриді, Мілані, Риму, Сан Пауло та Сінгапурі.

З 1 травня 2005 року Linklaters започаткували свою японську практику. Це стало можливим із вступом в силу законодавства, яке дозволяло створення мультинаціональних товариств (партнерств). В лютому 2006 році Linklaters відкрили свій новий офіс у Дубаї.

З 1 травня 2007 року Linklaters функціонує у формі Limited Liability Partnership.

В травні 2008 року Linklaters оголосили про закриття чотирьох офісів у ЦСЄ (Братислава, Бухарест, Будапешт та Прага) і їх функціонування з листопада 2008 року як незалежної від ЮФ Linklaters практики та фірми. Водночас, фірма заявила про створення спеціальної групи практики EEMENA, що зосередиться на вибраних сферах практики та індустрії на ринках в країнах Європи (що розвиваються, зокрема в Україні), Близького Сходу та Північної Африки.

Публікація:

Бігун Славік. Нова мода відкриття офісів зарубіжних ЮФ. «Лінклейтерс» відкриває український офіс – віртуально // Юридична газета. — 2008. — № 23 (158) (10.06). — С. 6-7.

 

Статистика

Rambler's Top100

Створено в
студії

~~ <*))>< ~ fishdesign