Перша сторінка
Мапа сайту
Зворотній зв'язок
Персональний сайт Славіка Бігуна
Людяність і оптимізм, професіоналізм і довершеність

ЮрХіт

ЮрТуризм. Таємниці «камеронців». Чому так важливо бути амбіційним

06.05.2008

Нині лондонським «камеронцям» дедалі частіше доводиться приймати українських гостей. Відбувається процес взаємного пізнання. Так, на початку березня 2008 року «камеронці» познайомилися ближче з Києвом під час «повторного відкриття» свого офісу (читайте «ЮГ» №№ 10-11 2008). А в квітні запрошення відвідати лондонський офіс фірми прийняла і «Юргазета». Нинішній лідер «камеронців» старший партнер Ричард Прайс (Price) стримав слово: гостинно прийняв нас у гості. Але як виявилося, господарі мають кілька сторінок історії, про які сьогодні знає далеко не кожен, навіть зі своїх.

[Фото. Вхід в офіс «камеронців» у Мітр-Хаус неподалік Барбікана]

Історичними лабіринтами

Лондонський офіс „Сі-Ем-Ес Камерон Маккена” розташований поблизу Барбікана. Цей колишній сторожовий форпост Лондона («барбікан» означає «сторожова вежа»), зруйнований в 1940-ому році фашистами, нині перетворився в один із найбільших культурних центрів Європи й перебуває, до речі, у власності Лондона. Фірма переїхала до цього району – офісу в «Мітр-Хаус» (Mitre House) – у липні 1998 року й відтоді не переїздила деінде.

Проте в 1990-их роках у холі на першому поверсі присутні бачили не вивіску CMS Cameron McKenna, як сьогодні. Виявляється, що тоді фірма називалася Cameron Markby Hewitt. Ви, мабуть, подумали, що відтак фірма злилася з іншою на ім’я «Маккена» й постала як «Камерон Маккена». Так. Точніше, майже так. Та про все по-порядку.

Фірма бере свій початок з 1770-их років. Найдавніша дата, яку називаються самі «камеронці», це 1779 рік. Тобто, витокам фірми 230-ть років. У ті давні роки практикували англійські юристи Вейдсон (Wadeson), Кровдер (Crowder) та Маркбі (Markby), з якими пов’язані історія нинішніх «камеронців». Їхні «професійні нащадки», продовжуючи традиції основоположників, у 1922 році заснували фірму «Маркбі Стюарт енд Вейдсон» (Markby Steward & Wadeson). А на 1967 рік фірма йменувалася просто «Маркбі» (Markby).

Причину вибору такої назви фірми ми розкриємо дещо згодом. А наразі відправимося далі хронологічними лабіринтами історії «камеронців».

Так ось до створення нинішніх «камеронців» причетні історії ще двох фірм. Зокрема фірма Хевітта (Hewitt), що бере свій початок, принаймні, з 1789 року та фірма юриста Теодора Маккена, започаткована у 1882 році. Остання на 1971 рік називалася «Маккена енд Ко.» (McKenna & Co.). Саме ця фірма станом на 1997 рік, до цього злившись з ЮФ Adrian Whiteledge, мала 6 офісів, зокрема у Варшаві, Москві, Празі та Будапешті, й зберегла свою історичну для нинішніх «камеронців» назву. Зрештою, на сьогодні ім’я «Маккена» дедалі частіше опускають, говорячи про фірму.

 

Камеронські сліди

Залишається з’ясувати звідки взялося ім’я «Камерон»? Ні, йдеться не про камерунця, який, аби приховати свої коріння, змінив одну букву у прізвищі. Прізвище «Камерон» мав юрист, який практикував у 1878 році. Це ім’я «добре збереглося» навіть після кількох злиттів у 1962 році, коли було створено ЮФ Cameron Kemm Nordon.

Дозвольте, втім, аби ви не згубилися у датах і назвах, завершити з ними. У 1981 році в результаті злиття утворилася фірма «Камерон Маркбі», а згодом у 1989 році – уже відома вам «Камерон Маркбі Хевітт». У 1997 році названа фірма злилася з «Маккена енд Ко.», утворивши ЮФ «Камерон Маккена». До речі 1 травня вважається днем народження фірми: вважається, що саме в цей день у 1997 році було створено ЮФ камеронців у формі ТОВ.

До цього варто додати, що в 1999 році, „камеронці”, які вирішили стати дійсно міжнародною компанією, заснували міжнародний альянс „Сі-Ем-Ес”. Й почали зростати: у 2006 році поглинули центральноєвропейську (румунську) фірму Hayhurst Robinson з 50 юристами. А відтак започаткували й київський офіс, переманивши кількох юристів. Що пройшло без сліду для бренда фірми.

 

Без Маркбі…, але рівноправні

Виконуючи обіцянку розповісти «Маркбі», повідаю вам одну історію. Так ось, у далекому 1887 році юрист на ім’я Генрі Маркбі був головою (президентом) впливового й нині Правничого товариства Англії та Уельсу. Це була епоха Оскара Вальда, який товаришував з Маркбі. Проте «любі друзі», з невідомих нам точно причин, стали заядлими недругами. Й відтак ім’я Маркбі, з легкої руки письменника, стало асоціюватися з недобросовісними юристами. Так, в п’єсі Вальда «Так важливо бути серйозним» (анг. – The Importance of Being Earnest, що може перекладатися як «Так важливо бути Ернестом»), леді Брекнелл каже, що її представляють юристи «Маркбі, Маркбі та Маркбі».

Таке вигадане Оскаром Вальдом ім’я навряд чи би сподобалося й нинішнім „камеронцям”. Йдеться про імідж та бренд фірми, який формує турбулентне життя юристів фірми. А воно дійсно було дещо турбулентне після кількох злиттів фірми. Зрештою, в 2000 році керівництво „камеронців” вирішило запровадити систему «уніфікованого партнерства», за якого усі партнери вважалися пайовими. Це дещо заспокоїло партнерів і налаштувало на конструктивну роботу.

Утім ненадовго. Попрацювавши так кілька років, партнери прийшли до висновку, що їхні фінансові показники, тобто заробітки, могли б бути й кращими. А для цього їм й всього лише потрібно унаслідувати приклад інших фірм: запровадити новий рівень – «партнерів на зарплаті». Про це й було оголошено у січні 2007 року. Цікаво, що саме в цей період „камеронці” почали брати Київ. Й тому не дивно, що лише один із київських партнерів міг розраховувати на пай (частку власності) у фірмі.

 

На шляху до партнерства…

Тепер же на частку фірми приходиться чекати довше й отримують її менше юристів. Так з 1 травня 2008 року, дня „нового” народження фірми, партнерами стануть 10 юристів. Четверо з них з лондонського офісу, двоє – з московського (зокрема, один росіянин – Леонід Зубарєв), двоє з бухарестського, й по одному – з празького та брістольського офісів фірми. Варто відзначити, що в 2007 році камеронці «зробили» партнерами лише 3 юристів, а ще кількох – вони взяли зі сторони. Чи увійшли до цієї цифри «київські» партнери, сказати складно. Однак не виключено: адже лише Олександр Мартиненко став пайовим „партнером” фірми. Саме його ми зустріли в лондонському офісі фірми, щоправда, заочно, – на першій сторінці лютневого корпоративного журналу камеронців «Solve».

Вчитавшись у варту уваги статтю про Мартиненка, хочеться відзначити один її аспект. Точніше, амбіцію нового „камеронця”. „Одного дня, можливо, ми могли б привносити до 10% загальної прибутковості фірми, – цитує автор Мартиненка. Це буде складно, додає він, але ми українці вирізняємося тим, що доволі добре справляємося зі складними викликами”.

Що ж, здається, тепер ми конкретизували ще одну таємну амбіцію „камеронців”. (Новий керуючий партер фірми Данкан Вестон (Weston) і старший партнер Ричард Прайс ексклюзивно призналися читачам „ЮГ”, що Україна для них козирна карта в економічно складні часи на Заході). Залишається остання для нашої статті таємниця, яку можна сформулювати запитанням: „А як вони це збираються зробити, коли й інші хочуть цього ж – мають такі самі амбіції?”. Адже, як кажуть, Україна – одна, навіть якщо красунь в Україні – багато.

 

«СІ-ЕМ-ЕС КАМЕРОН МАККЕНА»: БАЗОВІ ДАНІ

<tablesotablegrid cellspacing="0" cellpadding="0" border="1"></tablesotablegrid>Критерій     Дані

Оборот        £197,4 млн

Прибуток     £ 64.4 млн

Прибуток на пайового партнера

Середній:  £502,000 (235,000 – £587,000)

Дохід на юриста  £ 311,000

Дохід на партнера   £1,6 млн

Кількість кваліфікованих юристів  634

Партнерів   127 (усі пайові), з них жінок – 23

Персонал (загалом) 1,560

Кількість офісів   16

Зарплати

Стажер 1-го року: £36,000 (фіксована)

NQ:  £64,000 (фіксована)

PQE 1:  £68,200 (66,000 – 69,900)

PQE 2:  £76,200 (66,500 – 84,000)

PQE 3:  £82,900 (72,800 – 91,400)

Джерело: The Lawyer UK 200 (2007). Дані про зарплати: The Legal Week.

Абревіатури: NQ (з англ. newly qualified) – юрист, який щойно здобув кваліфікацію. PQЕ ( з англ. post-qualified experience) рівень досвіду, необхідний, аби обійняти посаду (вирізняють три рівні).

Суми зарплат в британських фунтах (£). Для зручності: 1 £ еквівалентний близько 2 USD.

+ + +

Публікація [посилання]:

Славік Бігун. Таємниці «камеронців». Чому так важливо бути амбіційним // Юридична газета. — 2008. — № 17 (152) (6.05). — С. 1, 6.

 

Статистика

Rambler's Top100

Створено в
студії

~~ <*))>< ~ fishdesign