Перша сторінка
Мапа сайту
Зворотній зв'язок
Персональний сайт Славіка Бігуна
Людяність і оптимізм, професіоналізм і довершеність

ЮрХіт

ЮрСлава. Юридична сексапільність – табу чи чинник успіху?

15.04.2008

Якщо право і секс (сексуальність) безпосередньо й взаємопов’язані, то чи не завдяки сексапільності правника? Адже навряд чи право як таке - сексуально привабливе, привертає увагу й провокує думки про секс. Чого не скажеш про деяких правників, що мають «сексапіл» (sex appeal). Але яка роль, які його прояви в юржитті, зокрема в юрбізнесі?

Сексапільність юриста – це його чи її бажаність як сексуального об’єкта. Нік Маршал (герой фільму «Чого хочуть жінки», що вмів читати думки) вас би запевнив: подібні думки-бажання виникають в голові юриста нерідко. Втім, навряд чи робоче місце юриста (кабінет, судова зала) можна назвати сексапільним. Тим не менше, історії про статеві стосунки «клієнт-юрист», «юрист-юрист» численні й послужили сюжетами таких, зокрема, фільмів, як «Тіло як доказ», «Свідок обвинувачення», «Блондинка в законі», «Закони привабливості». Стінам офісів деяких ЮФ теж відомі такі історії. Історії, від яких суворо застерігають як стандарти юридичної деонтології, так і роботодавці. Але ба! І все це через бажаність або бажання. Що природно.

Юрист сексапільний – природні передумови: це молодість (статева зрілість) і здоров’я. Останні в жінок виражаються округлістю фігури, стрункістю, високими, даруйте, персами, і тонкою талією, а в чоловіків – мускулистістю. Водночас сексапільність передбачає уміння продемонструвати зазначене в одязі (відверте, що облягає, вбрання) та поведінці (привернення уваги протилежної статі знаками, фліртом тощо). Тобто виходить, юрист, як і представник будь-якої професії, може бути сексапільним. Але наскільки сексапільною вважають саму юридичну професію?

Сексапільність юрпрофесії. Вона є, але слабкою, стверджують соціологи. За одним із опитувань (сайт Salary.com, 2005), юрпрофесія посіла 10 місце з-поміж найбільш сексапільних спеціальностей. Правда, обійшли ветеринарів і дещо поступилися лікарям. Й зовсім поступилися пожежникам, стюардесам і директорам компаній (CEO). Цікаво, що сексапіл є одним із критеріїв найму стюардес, чого не скажеш про юристів. Хоча… Так чи не так, але юридичні журналісти вдало підмітили: головний критерій сексапільності юриста – доходи. Багатство й сексапільність, виявляється, пов’язані, хоч і опосередковано.

Сексапільність юридичного маркетингу. Як розкрутити свій юрбізнес і справити враження? Свій рецепт виробляють деякі вродливі юристки. Хоча юристки зазвичай люди консервативні (роздягаються зрідка… і не для всіх!) цього не скажеш, наприклад, про одну чиказьку юристку. Яка творчо підійшла до рекламування послуг своєї ЮФ: спочатку в місті з’явилися замовлені нею величезні бігборди зі слоганом («Life is short. Get a divorce» – «Життя коротке. Оформляйте розлучення»). Далі – вона роздяглася для Playboy, назвавшись ніком «Юрист кохання» (Lawyer of Love). Виходить, що в «Міс України» останніх років (а це практично всі юристки) – чудові передумови для «гарного початку» в юрбізнесі.

Сексапільність адвоката. Якщо судді бути сексапільним не прийнято (можливий виняток – голова суду, що апелює частіше не до сторін у справі), то сексапіл судового адвоката – козирний технічний прийом у відстоюванні інтересів клієнта. Дослідження свідчать: жінки користуються сексапілом, аби обійти конкуренток (добросовісна конкуренція?), а також передати «месидж сексуальної привабливості» чоловікам. Втім, самі юристки визнають небезпечність прийому: він поширює імідж професійної некомпетентності й може згубити справу. Попри це, феномен так званої «сексуалізованої судової адвокатури» поширюється. Ерін Брокович (реальна героїня однойменного фільму) визнала, що використала сексапіл у справі, яку виграла її ЮФ (позов у 333 млн дол, з яких 2,5 млн дісталися їй).

Сексапільність справи. «Сексапільною» юристи називають справу, яка може принести значний дохід чи суміжну користь, наприклад, публічну знаність. Чи не є в такому разі юрбізнес однією з найбільш рафінованих форм сублімації?

Славік Бігун

Публікація: Юридична сексапільність [як табу чи чинник успіху] (колонка редактора) // Юридична газета. — 2008. — № 15 (150) (15.04). — С. 3.

 

Статистика

Rambler's Top100

Створено в
студії

~~ <*))>< ~ fishdesign