Перша сторінка
Мапа сайту
Зворотній зв'язок
Персональний сайт Славіка Бігуна
Людяність і оптимізм, професіоналізм і довершеність

ЮрХіт

ЮрБізнес. Міжнародне рандеву в Києві як відкривати представництво міжнародної ЮФ

30.03.2008

  

Більше 30 міжнародних партнерів і юристів із офісів «Сі-Ем-Ес» та, зокрема, ЮФ «Сі-Ем-Ес Камерон Маккена» з’їхалися 6 березня в Київ, аби, разом із київськими юристами, персоналом фірми, а також клієнтами та гостями, відзначити відкриття офісу камеронців та перші успіхи фірми та альянсу на теренах України.

Прийом з нагоди відкриття відбувся в Музеї Гончара. Івана Гончара (1911-1993), українця непересічного, відомого скульптора, маляра, графіка. А ще: колекціонера народного мистецтва й предметів побуту, зібраного ним та нині вже іншими в музеї культурного багатства.

Й хоча матеріальне багатство самого Гончара навряд чи було більшим за річний дохід будь-якого з присутніх партнерів ЮФ, їх, припускаю, таки дещо об’єднувало. А саме: прагнення до довершеності в тому, чим вони займалися, а також амбітність.

 

Королівський прийом з „прем’єр-міністром” фірми

Гостей зустрічали бадьоро. Нас же зустріла Гелен Родвел, яку після інтерв’ю в „ЮГ” листопада 2007 року, називають „чарівна”. Австралійка, яку направили з празького офісу фірми, аби поставити на ноги київський офіс, могла бути задоволеною цього вечора. Вдалося не просто відкриття, а свято. І для цього були серйозні приводи.

Один з них – приїзд найвищої за рангом посадової особи камеронців. Старшого партнера Ричарда Прайса, якого за аналогією вважають королевою, даруйте, королем, тоді як керуючого партнера, в ролі якого виступав Данкан Вестон (що невдовзі заступить на цьому посту Діка Тейлора) – прем’єр-міністром.

Скромний Ричард Прайс говорив пафосно. Відкриваючи прийняття, він зазначив, що „надзвичайно пишається відкриттям вже восьмого офісу «Сі-Ем-Ес Камерон Маккена» в Центральній та Східній Європі в чудовому місті Києві”. За словами Прайса, за „шість місяців київський офіс вже став третьою найбільшою юридичною фірмою в Києві й має намір стати найкращою юридичною фірмою в столиці України й протриматися в Україні такою довгі роки”.

Прайс також відзначив, що камеронці в цьому регіоні давно. Щобільше, вони вважають себе в ньому першою західною ЮФ: „20 років тому, тому (ми) надіслали свого першого юриста до Будапешту, який заснував там офіс”, – каже Прайс. Нині ж вони вважають себе „найбільшою міжнародною ЮФ в цьому регіоні: в офісах фірми працюють 400 юристів в Польщі, Чехії, Словаччині, Угорщині, Болгарії, Румунії, а тепер і в Україні”. Й камеронці „прийшли, аби залишитися тут надовго”.

 

Спокушені панєвропейці

Що ж так спокусило камеронців в Україні. Якоюсь мірою, прихід в Україну – це частина експансіоністської політики фірми та зокрема альянсу «Сі-Ем-Ес», чи юридичної фірми, як вони її називають.  Обійти найбільшу країну Європи, звісно, вони не могли.  

„Європейська юридична фірма «Сі-Ем-Ес», – сказав Прайс під час промови – складається з 9  фірм, у яких працюють понад 2 000 юристів у 47 офісах у 26 країнах усього світу. Це найбільша ЮФ Європи за розмірами”.

„Панєвропейською” та „унікальною” назвав старший партнер фірми Олександр Мартиненко свою ЮФ. Фірма, вважає Мартиненко, займається „панєвропейською практикою”, надаючи послуги клієнтам там, де вони цього потребують.

Олександр Мартиненко на словах продемонстрував це, представляючи партнерів, які базуються в інших офісах фірми, але останнім часом проводять чимало часу в київському офісі. Чи то працюючи над проектами, чи то, як „чарівна австралійка” з Праги Гелен Родвел, допомагаючи становленню самого офісу в Києві та його інтеграції в загальну мережу.

„Я можу зараз із гордістю оголосити, – каже, завершуючи свій десятихвилинний спіч Олександр Мартиненко, що «Сі-Ем-Ес Камерон Маккена» вже тут. Фірма вже зарекомендувала себе на ринку й звичайно залишатиметься однією з найкращих ЮФ на ринку, з дійсно європейським баченням. Європа вже тут, пані та панове, й її ім’я в юридичному світі «Сі-Ем-Ес» та «Сі-Ем-Ес Камерон Маккена» як її складова частина”, – пафосно завершив старший юрист київського офісу.

 

Амбітні новачки із сивиною

Новопреставлений прем’єр-міністр, тобто, як ви вже розумієте, керуючий партнер, київського офісу фірми Адам Мицик приготував промову. Однак в останній момент емоції взяли своє й він вдався до підготовленого експромту.

„За останні шість місяців, з часу, коли ми відкрили своє представництво, я часто чув питання на кшталт: хто це «Сі-Ем-Ес» та «Сі-Ем-Ес Камерон Маккена», що це за новачки на ринку?”, – почав емоційно Мицик.

„Але якщо ви кажете, що ми новачки, то подивіться на цю сивину (він показав на своє сиве волосся), на сивину моїх партнерів. Повірте, ми можемо вважатися ким завгодно, але не новачками, – каже Мицик. Якщо поєднати досвід усіх моїх чотирьох ключових партнерів, то ми маємо більше 80 років досвіду на цьому українському ринку. Це трохи більше, аніж період України під радянською владою…”, – Мицик вдався до порівняння, знайомого іноземним юристам.

Мицик, визнавши, що відійшов від тексту промови, подякував своїм колегам – партнерам та юристам, „які сформували нашу команду, прийшовши з таких знаних юридичних фірм українського ринку, як „Бейкер і Макензі”, „Чадборн енд Парк”, „Левенець Маців і партнери”, „Ді-Ел-Ей Пайпер” та багато інших.

Сам Мицик перейшов до камеронців після більше ніж десятирічної роботи в „Чадборні” та його попереднику в Києві – „Алтгеймер енд Грей”.

Вперше ми познайомилися з Мициком в січні 1998 року в Нью-Йорку, коли він разом з чиказьким партнером, наймав нових юристів для київського офісу. Невдовзі Мицик став партнером, але лише непайовим. Тривалий час у непайовому партнерстві без переходу в пайове (тобто статус і гроші) – саме це вважалося причиною переходу Мицика до камеронців. Камеронці ж вважають прихід Мицика вдачею.

Останній же вважає, що йому також поталанило. „Дуже приємним і захоплюючим є те, що ми є командою, і що ми змогли вирости з команди з 17 юристів від початку до більше, як 35 й більше, які працюють сьогодні в нашому офісі й ми дійсно є чудовою командою. Мабуть, ми є новачками, але, якщо ми новачки, то ми амбітні новачки…”

 

= ІНТЕРВ’Ю =

 

Бути пристрасним до юридичного бізнесу

 

Данкан Вестон, новопризначений керуючий партнер „Сі-Ем-Ес Камерон Маккена”

ФОТО

Містере Данкан, вас нещодавно обрано новим керуючим партером „Сі-Ем-Ес Камерон Маккена”. Поділіться досвідом, що потрібно, аби перемогти в змаганні за такий пост?

Для цього потрібна компетентність. Й треба пересвідчитися, що ви її демонструєте. А також потрібно трохи пристрасті.

Пристрасті?

Саме так! Юристам потрібна пристрасть. Адже вони часом працюють 24 години на добу, працюють багато…

Але пристрасть – це емоційність, що може суперечити раціональності, яка має бути притаманна юристам передусім. Вам так не здається?

Вважаю, емоції та розум поєднуються в юристові. Людина може бути пристрасною й залишатися хорошим юристом. Юрист має бути пристрасним, аби бути хорошим юристом. І зокрема: бути пристрасним до юридичного бізнесу.

І цього достатньо, аби стати керуючим партнером?

Ще треба мати час для того, аби займатися практикою і бізнесом. І мені в цьому дуже поталанило.

Як керуючий партнер, ви продовжуєте практикувати?

Так, аж до наступного року, я залишатимуть главою групи практики з приватних інвестицій… Моє завдання – приводити клієнтів, початково структурувати трансакцію, вивчити ризики, дати клієнту впевненість у можливості реалізації проекту… Ось власне чому я й прийшов на фірму.

І як це вам допомогло в „українському проекті”?

Мені дуже сильно поталанило: я займався і правом, і бізнесом. Й саме тому, я прийшов на цю посаду. Щодо українського офісу: я витратив 18 місяців, засновуючи представництво… Цей офіс буде більш успішним, ніж більшість наших груп практик у лондонському офісі в наступні 5 років. І як результат, це зробить лондонський офіс ще більш прибутковим. 

Звучить дуже оптимістично!

Так, і я є оптимістом. Я повинен таким бути.

Що вас найбільше вразило в Україні?

Я працюю в цьому регіоні більше 15 років і це вражає мене постійно й повсюдно в регіоні. Йдеться про суперечність між руською (Russian) та європейською культурою. Й це відображається на людях, які живуть у цьому регіоні. Вони несуть в собі європейське й водночас мають в собі щось дуже руське. Це складний баланс. Й мені не вдалося до кінця це зрозуміти. Але ті люди, які мені подобаються, й це ті, з ким я дедалі частіше стикаюся, вони більш схильні до європейської культури… Це європеїзовані люди, вони закінчили європейські університети, і я відчуваю себе комфортно з ними. І я дійсно хочу сюди повертатися.

 

* *

 

„… за 6 місяців майже такі ж, як і „Бейкер Макензі” за 18 років”

 

Ричард Прайс, старший партнер „Сі-Ем-Ес Камерон Маккена»

ФОТО

 

Містере Прайс, які амбіції «Сі-Ем-Ес Камерон Маккена» в Україні і як ви плануєте їх зреалізувати?

Скоро ми станемо провідною, найкращою юридичною фірмою в Україні. Ми вже маємо 400 юристів в ЦСЄ. Тому для мене відкриття офісу в Україні є природнім для нашого розміру. Моє завдання – забезпечити те, що ми є провідною юридичною фірмою в Україні, як і в решті Європи.

Але в Україні є такі фірми, як „Бейкер Макензі” та інші, які працюють на ринку більше 15 років…

Як відзначив  керуючий партнер нашого київського офісу Адам Мицик, наші юристи мають більше 80 років досвіду на ринку. Тобто в цьому смислі ми дуже стара фірма. І за 6 місяців, ми майже такі ж великі, як і „Бейкер Макензі” за 18 років. За 6 місяців! Й ми прибуткові. Мені здавалося,  що для цього потрібно 3 роки, але вистачило всього 6 місяців. Це просто нечувано… До того ж, ми вже найбільша міжнародна юридична фірма в регіоні.

Й що далі?

Й тому наші амбіції – це подальше зростання. Через п’ять років московський офіс буде найбільшим, київський – другий за величиною. Вже сьогодні варшавський офіс – це більше 100 юристів, такої величини буде й київський. Україна – це величезна країна, така ж велика як Франція, Німеччина.

Україна – це найбільша за територією країна в Європі. Але країна ще має бути багатою, аби така юридична фірма, як ваша, могла тут заробляти…

Так, Україні потрібні інфраструктурні перетворення. В Україні є вже потенціал, й для його реалізації потрібні юристи.

Ви кажете „найкраща” фірма, а яке ваше визначення „найкращої”?

Найкраща – це не найбільша в будь-якому разі. Це юридична фірма, яка … Найкраща – це означає, коли клієнти кажуть: „для складної роботи ми користуватимемося послугами „Камерон Маккена”.

Так, але вам доведеться конкурувати з місцевими фірмами, які теж вважають себе провідними і найкращими.

Ми прийшли сюди не для того, аби змагатися з місцевими юридичними фірмами, які надають якісні місцеві послуги. Наприклад, ми не займатимемося судовою практикою. Ми займатимемося великими інфраструктурними та приватизаційними проектами, проектами, які допомагатимуть країні зростати. Й, без сумніву, найбільший виклик та можливості нестиме в собі чемпіонат 2012 року.

Але ви чули про те, що проведення чемпіонату може бути передано іншій країні. (Напівжартома – Авт.) Можливо й вам варто лобіювати це питання в Європі?

А чому б й ні (сміючись). Так, ми хочемо на цьому заробити. Це таке надзвичайне досягнення для України та Польщі, що чемпіонат проходитиме тут. Й ми вже тут й якщо ми зможемо привабити сюди британський капітал, це буде чудово.

В Україні нині є чимало різних іноземним юридичних фірм – американських, французьких, німецьких. Що привносити ви?

Ми – «Сі-Ем-Ес». Ми найбільша в Європі юридична фірма. Ми є швейцарськими, німецькими, французькими, австрійськими… Ми маємо 47 офісів у 26 країнах. Ми можемо надавати кваліфіковані послуги практично де завгодно в Європі. Ми сповнені оптимізмом щодо нашого майбутнього.

Який ваш месидж молодим українським юристам?

Якщо ми вас беремо на роботу, ви приходите працювати не просто в київський офіс. Ви приходите працювати в «Сі-Ем-Ес Камерон Маккена». Це означає, що ви можете проходити стажування чи їхати в відрядження  (secondment) до Лондону, Москви, Варшави тощо. Я кажу своїм юристам – ви приєдналися до найбільшої європейської правничої асоціації. Ми подорожуватиме світом.

Чи можна вам поставити контраверсійне запитання?

Так, ставте.

Нещодавно в Києві під час Форум з розвитку юридичного ринку в Україні обговорювався прихід камеронців до України. Один із партнерів місцевих фірм висловив думку про те, що камеронці конкурують недобросовісно, оскільки для розвитку українського офісу вони використовують кошти, зокрема для найму юристів, не зароблені в Україні. Як ви на це відповісте?

Звісно, ми наймаємо накращих юристів. А накращим юристам треба найкраще платити. Тому з цим все гаразд. І, як я вже відзначив, за 6 місяців ми стали прибутковими. Це зокрема тому, що ми, вивчивши юристів на ринку, наймали найкращих. Й ці юристи генерують доходи, працюючи в київському офісі.

Так ми велика міжнародна юридична фірма. Й ми розуміємо, як себе почувають місцеві юридичні фірми. Але, якщо дивитися в корінь, то ми не проти місцевих юридичних фірм, ми з ними зовсім не конкуруємо. Ми займаємося іншими аспектами юридичного бізнесу.

Насправді, вважаю, що ви таки з ними конкуруєте, адже ви від них переманюєте юристів. Так, можливо, ці фірми не платять так багато, як можете заплатити ви, й міжнародні фірми „обпалилися” на тому, що не давали молодим талантам чіткої перспективи партнерства, деякі фірми просто експлуатували працю юристів. Але як буде з цим у вас, чи мають українські юристи перспективу стати партнерами. Адже, навіть, з-поміж нинішніх юристів-партнерів київського офісу знову ж таки лише двоє українців (троє є іноземцями – Маців, Білак, Мицик) й те лише один з них, наскільки нам відомо. є пайовим власником?

Дозвольте, Славік, вам на це відповісти так: цьогоріч одинадцять юристів з „Камерон Маккена” стануть партнерами. Й з-поміж них шестеро з ЦСЄ. Ми говоримо нашим колегам в ЦСЄ: „ви такі ж, як і ми”. Не йдеться про те, що хтось – англієць, француз, а хтось – українець чи росіянин. Йдеться про результати роботи. Відзначу ще раз: ми найбільші в ЦСЄ. Ми маємо більше юристів у ЦСЄ, аніж в Лондоні. Інші фірми кажуть, що мають найбільший офіс в Нью-Йорку, чи то в Чикаго, чи то в Лондоні, ми ж кажемо: наш найбільший офіс – тут, цьому регіоні. Й це наша карта.

Зараз західні фінансові ринки переживають кризу. Ми читаємо про те, що юристи за кордоном намагаються тримати гарне обличчя при поганій грі, однак, кажуть, панує песимізм. Що очікуєте ви в такий час від київського офісу?

Ми очікуємо зворотного ефекту. Гадаю, що Сполучене Королівство переживатиме нелегкі часи. Це відчуватимуть юристи в Лондоні, Нью-Йорку, але не в Україні чи Росії. Тому в наступні п’ять років я б інвестував в ЦСЄ. 

Тобто Україна – це не просто ваша карта, це ваша щаслива козирна карта?

Так, саме щаслива. Україна – це наша сильна сторона.

 

Опубліковано (зі змінами): Юридична газета. № 10-11.

 

Статистика

Rambler's Top100

Створено в
студії

~~ <*))>< ~ fishdesign