Перша сторінка
Мапа сайту
Зворотній зв'язок
Персональний сайт Славіка Бігуна
Людяність і оптимізм, професіоналізм і довершеність

ЮрХіт

ЮрБізнес. „Кліффорд Чанс”: ми визначилися з основою команди,

28.03.2008

„Кліффорд Чанс”: ми визначилися з основою команди, … відкриємося в четвертому кварталі, маючи 20 юристів

„Кліффорд Чанс” місяць тому (7 березня 2008 року) оголосила про свій намір відкрити офіс у Києві. Нік Флетчер (Nick Fletcher), керуючий партнер майбутнього київського офісу „Кліффорд Чанс”, в ексклюзивному інтерв’ю „Юридичній газеті” розповів про плани та амбіції найбільшої та найдохіднішої в світі ЮФ щодо України. Якщо місцеві юридичні фірми сприймають прихід „кліффордів” як потрясіння (очікується, що початкові зарплати старших юристів зростуть до 15 тисяч доларів на місяць), то менеджмент британської міжнародної фірми вищої ліги сподівається, що кожен вважатиме їхній прихід на ринок позитивним кроком у юридичному розвитку країни.

СТРАТЕГІЯ

Містере Флетчер, що стало вирішальним для вашого рішення відкрити офіс в Україні?

Завдання фірми – бути провідною юридичною фірмою в Центральній і Східній Європі. Оскільки Україна є однією з найбільших і динамічних в плані розвитку країн у регіоні, очевидно, що, реалізовуючи зазначену стратегію, нам довелося б відкритися у Києві. Запити про допомогу від вже існуючих клієнтів і загальний ступінь довіри до реформ в Україні досяг того рівня, за якого ми зараз відчули: прийшов час відкрити офіс в Україні.

Чому „Кліффорд Чанс” настільки повільно входив в Україну. Ходили чутки, що ви прийдете минулого року?

„Кліффорд Чанс”, приймаючи рішення про відкриття офісу в будь-якій юрисдикції, підходить до нього надзвичайно серйозно. Це тому, що коли „Кліффорд Чанс” виходить на ринок, він планує бути на ньому на довго. Сказавши це, мушу відзначити: ми все ще випереджаємо багатьох із наших конкурентів у регіоні в плані відкриття офісу в Україні; ми також перша фірма з magic circle, яка оголосила про намір відкритися в Україні. Тому, ми не обов’язково погоджуємося із вашим твердженням про те, що ми повільні в плані приходу в Україну.

Коли зокрема ви плануєте відкритися в Києві?

Точної дати поки не визначено, але, ймовірно, це буде в четвертому кварталі 2008 року.

Який ваш бізнес-план для України? Як швидко ви сподіваєтеся покрити свої витрати?

Наш бізнес-план для України – офіс у складі 20 юристів на момент відкриття. А згодом – швидке збільшення кількості юристів упродовж наступного року, двох з тим, аби стати повносервісним офісом.

Українські експерти відзначають, що темпи розвитку іноземної ЮФ зумовлюються, з-поміж іншого, обізнаністю керуючого партнера і топ-менеджменту з місцевим середовищем. Це пояснює відмінність у динаміці зростання різних іноземних ЮФ. Що думають про це в «Кліффорд Чанс»? Чи стане (може стати) керуючим партнером «Кліффорд Чанс» в Україні українцем?

Ми сповна очікуємо на те, що, як тільки офіс еволюціонує, керуючим партнером міг би стати українець. Це звичайно не питання для «Кліффорд Чанс» загалом, де більшість керуючих партнерів – громадяни країни, у яких розташовано офіс.

 

КАДРИ

Містере Флетчер, розкажіть більше про вашу команду, досвід її юристів?

Ми очікуємо, що до команди входитимуть принаймні двоє чи троє старших українських юристів. Їх у свою чергу підтримає невелика команда досвідчених іноземних юристів, до яких зокрема входитиму я (в мене більше 24 років досвіду в „Кліффорд Чанс”) та Томаш Стасяк (Tomasz Stasiak), який має більше 10 років досвіду практики в сферах нерухомості та фінансування проектів з нерухомості.

Беручи до уваги дефіцит юридичних талантів, котрі вже заангажовані іншими ЮФ, де і як ви плануєте наймати свій юридичний персонал?

Ми вже визначилися з основою нашої команди і маємо намір швидко її розширити. Ми постійно шукаємо таланти і віримо в те, що, з-поміж іншого, наш акцент на навчанні та розвитку наших юристів, стане ключовим чинником у процесі найму.

Як ми вже знаємо, ви плануєте відкритися, маючи команду з 20 юристів? Скільки з-поміж них будуть партнерами? Наскільки і як швидко ви плануєте зростати кількісно в Україні?

Офіс матиме одного партнера, коли відкриватиметься, але є план збільшити це число.

Якою є структура партнерства для України?

Структура партнерства буде тією ж, як щодо кожного офісу «Кліффорд Чанс».

Ваші початкові зарплати відповідатимуть тим, які отримують ваші юристи у Лондоні або Москві, а чи планується коректування для Києва? Якщо так, то яким буде початковий оклад для України в «Кліффорд Чанс»?

Зарплата, яку ми платимо, буде ринковою, відповідатиму талантам і досвіду відповідних юристів.

Чим є перспектива в місцевих юристів «Кліффорд Чанс» стати пайовими партнерами?

Будь-який юрист «Кліффорд Чанс» має перспективу стати пайовим партнером, якщо матиме відповідні навики та будуть наявні відповідні ділові обставини (business case).

А чи зможуть вони стати пайовими партнерами за рік-два з часу відкриття?

Це залежатиме від зростання офісу.

Чому юристу варто прагнути приєднатися до «Кліффорд Чанс»?

Ми – одна з провідних міжнародних юридичних фірм з безпрецедентним обсягом експертизи в різноманітних сферах спеціалізацій й лише одна фірма, яка має істотне представництво на провідних ринках Європи, Азії та Америк. Ми – провідна юридична практика в регіоні й центральний і східний єврорегіон – один з таких, в якому фірма найшвидше зростає. Отже існують великі, ймовірно, неперевершені, можливості для юристів, що приєднуються до «Кліффорд Чанс».

 

КЛІЄНТИ І СПЕЦІАЛІЗАЦІЇ

Містере Флетчер, у плані клієнтури, на кого ви покладаєтеся, приходячи в Україну?

Основою в корпоративному плані будуть приватні регіональні фонди та фонди, що займаються бізнесом у сфері нерухомого майна, чиї проекти ми вже супроводжуємо в інших юрисдикціях у регіоні, а також ті міжнародні банки, які активно працюють тут.

Експертизу в яких сферах практики чи зможете запропонувати вашим клієнтам з дня відкриття офісу?

Відкриваючись, ми спочатку охопимо головні сфери практики: корпоративні M&A, нерухомість та фінансування нерухомості.

Чи ви плануєте мати групу судової практики; те, чого інші іноземні ЮФ прагнуть не розвивати, зважаючи на корупцію в судах?

Ми вважаємо, що нам слід зосередитися на тих сферах практики, в яких ми можемо стати цінними для наших клієнтів. Тому, на початковій стадії, ми маємо намір зосередитися на практиці в сфері міжнародних способів розв’язання спорів (зокрема міжнародні судові спори та арбітраж). Наша лондонська команда з судової практики та розв’язання спорів вже займалася рядом спорів, що мали відношення до України.

 

КОНКУРЕНЦІЯ

Містере Флетчер, зважаючи на те, що в Києві діє більше 30 іноземних і сотні місцевих юридичних фірм, якою є ваша стратегія в плані конкуренції?

Спочатку ми зосередимося на клієнтах регіонального та міжнародного рівнів, яких ми вже обслуговуємо і чиї потреби ми сподіваємося обслуговувати в Україні.

Як ви оцінюєте нинішню конкуренцію в юридичному секторі в Україні?

Ми можемо вже бачити, що на ринку працює ряд дуже сильних місцевих фірм, а також те, що деякі з міжнародних фірм, які вже присутні в Україні, мають хорошу репутацію.

Який ваш месидж цим та іншим юридичним фірмам?

Ми сподіваємося, що кожен вважатиме наш прихід на ринок позитивним кроком у юридичному розвитку країни.

Ви очікуєте на інші юридичні фірми, чи то з magic circle чи то міжнародні, також наслідуватимуть ваш приклад у недалекому майбутньому й прийдуть в Україну? Чи могли б ви їх назвати?

На даний момент нам невідомо про інші фірми, які мають будь-який намір відкрити офіс в Україні.

Спілкувався Славік Бігун

Публікація: Юридична газета. № 13-14.

 

 

Статистика

Rambler's Top100

Створено в
студії

~~ <*))>< ~ fishdesign