Перша сторінка
Мапа сайту
Зворотній зв'язок
Персональний сайт Славіка Бігуна
Людяність і оптимізм, професіоналізм і довершеність

ЮрХіт

ЮрСлава: Публікація: Більше за краще або Чому бізнес-юристи можуть розраховувати на фінансовий успіх

26.03.2008

Кожен бізнес-юрист має передумови для фінансового успіху. Чому? Тому що він займається справами своїх клієнтів, за турботу, про які клієнт, як бізнесмен, готовий платити. І платити багато.

По-перше, клієнту важливо, аби його бізнес працював без юридичних проблем. Останні завжди є серйозним додатковим ризиком. Юридичні проблеми здатні  навіть зруйнувати бізнес, оскільки можуть позначитися на відносинах із конкурентами чи партнерами, з державою, на боці якої серйозні контролюючі інститути. Саме тому, попереджаючи чи вирішуючи правові проблеми для клієнта, бізнес-юрист може розраховувати на високий гонорар від клієнта.

По-друге, за клієнтом, уособленням якої є бізнес-структура, стоять фізична особа чи особи, головною цінністю яких є, окрім капіталу, ще й їхня свобода. Так, саме свобода, «приперчена» ризиком, і формує сутність бізнесмена. Йдеться про свободу діяння та про свободу фізичну.

Свобода діяння ґрунтується на доцільності, правові межі якої бізнесмену відомі інтуїтивно та на рівні загальної моралі. Тому саме юристам належить роз’яснювати, часом, корегувати межі діянь та чого слід очікувати за їх перетинання. Ще ціннішою є свобода фізична, за гарантії якої, бізнесмени готові на серйозні фінансові витрати. Свобода дорожча за гроші, тому при її забезпеченні, юристи можуть розраховувати на них.

Нещодавно я спілкувався з людиною, яку кримінально переслідують. Її справа складна й заплутана, а позиція слідчого жорстка. На питання, як у нього з адвокатом, людина чомусь відповіла, що вже добре потратилася. Так, саме потратилася, аби залишитися на волі. Адже, затримавши його, прокуратура через суд домагалася арешту. Адвокат добився залишення людини на волі. Така цінність дорого обійшлася, але оцінена клієнтом.

По-третє. Клієнт з готовністю платитиме більше за краще забезпечення ведення своїх справа та реалізацію підприємницької та особистої свободи. Розуміння цього зумовлює появу сервісу, за який потрібно доплачувати. І це стосується не лише юридичного бізнесу.

Тоні Гілрой (Tonу Gilroy), режисер фільмів «Майкл Клейтон» (Michael Clayton) та «Адвокат диявола», відповідаючи на запитання, чи є в реальності такі ж юридичні «рішали» (fixer), яким у його фільмі є Майкл Клейтон, що вирішує складні особисті справи клієнтів, відповів так: «Я хотів би підійти до цього питання, передусім, на макрорівні». І далі: «Хай що візьмете, пов’язане з грішми (не має значення, чи то йдеться про охорону здоров’я та освіти, чи про правову систему, чи про отримання столика в ресторані), якщо йде мова про гроші та проблему, то завжди знайдеться той, хто намагатиметься запропонувати цю послугу на вищому рівні. Завжди є VIP-кімната, завжди є перший клас понад економ-клас. Завжди є інша система для людей, які мають гроші».

Саме це добре й усвідомлюють юристи. Бізнес-юристи. Саме це відображає і юридичний фольклор. Наприклад, прислів’я «закон захищає кожного, хто може найняти хорошого адвоката» та «завдання присяжних визначити, в кого зі сторін – кращий адвокат».

Думка про те, що бізнес має бути готовий платити юристам, аби бути успішним, проста. І геніальна, бо спрацьовує, створюючи передумови для фінансового успіху, в випадку з бізнес-юристами.

Славік Бігун

 

Статистика

Rambler's Top100

Створено в
студії

~~ <*))>< ~ fishdesign