Перша сторінка
Мапа сайту
Зворотній зв'язок
Персональний сайт Славіка Бігуна
Людяність і оптимізм, професіоналізм і довершеність

ЮрХіт

РСП: «Справа Гонгадзе». З-поміж убивць Гонгадзе двоє юристів

16.03.2008

З-поміж трьох убивць Георгія Гонгадзе – двоє юристів: Микола Протасов і Валерій Костенко (на фото, АP) мають вищу юридичну освіту або юридичну підготовку.

Про це стало відомо 15 березня 2008 року з вироку, оголошеного Апеляційним судом м. Києва щодо виконавців убивства (вирок вступить в силу після розгляду Верховним Судом скарг, якщо такі будуть). За вироком, Протасова засуджено до 13 років, а Костенко та Олександра Поповича – обох до 12 років ув’язнення.

За даними з вироку Микола Протасов закінчив Національну академію внутрішніх справ України (НАВСУ, нині – Київський національний університет внутрішніх справ), а за словами державного обвинувача – Національну юридичну академію України. Валерій Костенко станом на 2005 рік, коли було завершено слідство навчався на 5 курсі за напрямом «Право», відтак уже мав мати освітньо-кваліфікаційний рівень «Бакалавр».

У вироку суд відзначив, що зважаючи на те, що Протасов мав вищу юридичну освіту, він «усвідомлював очевидну незаконність своїх дій».

В Україні випускник вищого навчального закладу за напрямом «Право» спеціальністі "Правознавство" або "Правоохоронна діяльність" отримує кваліфікацію «юрист» (система «випускник – юрист»). Кваліфікація на професію «юрист» в Україні не передбачає перевірки особи кандидата на відповідність стандартам професії щодо особи (особистості) юриста. Зокрема, таким чином, наприклад, засудження, вчинення аморальних дій не вважається перешкодою для здобуття професії юриста, а згодом – здійснення юридичної практики.

Мені ж нагадалися слова мого друга: «багатьох міліціонерів від бандитів відрізняє лише те, що вони мають «корочку» міліціонера». Тепер, можливо, і юристам – моїм колегам, нам усім – варто задуматися: чим же ми відрізняємося від тих, у кого теж є корочка «юриста» і хто теж став частиною цієї ліберальної професії – тих, хто прагне добра і справедливості.

Коментують учасники процесу:

Віктор Чевгуз, адвокат Миколи Протасова

«Ви чули, один закінчив Академію, інший – вчився. Скажу вам [у цій справі] йдеться про оперативних працівників. Так, був диплом юриста. [Чи може Протасов вважатися юристом?] В моєму розумінні ні, ніхто з них [засуджених] не застосовував закони. Він був черговим на телефоні. Сутки на роботі, три – вдома. Закони він не застосовував, він не є юристом».

 

Володимир Шилов з ГПУ (державний обвинувач)

« … не стільки юридична освіта визначає шлях людини та її вчинки. Натомість, виховання людини, її погляди. Звичайно, правильно, що суд виніс окрему ухвалу щодо рівня кадрової роботи в органах МВС. Дійсно, треба розібратися і в тому, як Попович був прийнятий на службу, отримував військові звання без юридичної освіти. Треба окремо розібратися з цим, як так могло трапитися, що було взято на роботу особу, яка взагалі немає освіти».

 

Валентина Теличенко, адвокат потерпілої – Мирослави Гонгадзе:

«Міліціонери, як було виявлено, мають дуже погану юридичну підготовку. Одна справа, коли йдеться про міліціонерів, які патрулюють вулиці; їхня робота не вимагає глибоких юридичних знань. Інша справа – коли йдеться про міліціонерів, котрі працюють у негласних підрозділів, вони повинні проходити більш ретельну підготовку через складність актів, які регламентують їхню роботу.

Насправді в державі, зокрема в Генеральна прокуратура, не ведеться системної роботи із контролю за оперативно-розшуковою діяльністю. Що відбувається? В нас засекречені судові рішення про те, щодо кого дано дозвіл на проведення оперативно-розшукових заходів… Це в принципі правильно. Хоча це не є тим механізмом, який блокує інформацію. Судді, їхні помічники, на жаль, успішно продають таку інформацію задіяним особам. Це я знаю по кількох кримінальних справах….».

Славік Бігун

Читати також

РСП «Справа Гонгадзе». Як убили Гонгадзе… Боронімо свободу слова!

 

Статистика

Rambler's Top100

Створено в
студії

~~ <*))>< ~ fishdesign