Перша сторінка
Мапа сайту
Зворотній зв'язок
Персональний сайт Славіка Бігуна
Людяність і оптимізм, професіоналізм і довершеність

ЮрХіт

У КИЄВІ ПОБІЛЬШАЛО БРИТАНСЬКОГО АКЦЕНТУ. «Камеронців» в Україну привела чарівна австралійка

23.02.2008

За розвиток київського офісу нового гравця вищої ліги українського ринку юрпослуг – британської компанії Сі-Ем-Ес Камерон Маккена (CMS Cameron McKenna) відповідає Гелен Родвел (Rodwell). Австралійка за походженням, пані Родвел упродовж 4 років працювала у головному офісі компанії у Лондоні, після чого почала свій шлях Центральною і Східною Європою (далі – ЦСЄ). У 1999 році вона займалася корпоративним правом у Чехії, згодом у Словаччині, Болгарії, Угорщині і Польщі. За її словами цей досвід надав їй можливість добре розумітися на особливостях ведення бізнесу і надання юрпослуг у регіоні.

«ЮГ» прийняла запрошення відвідати київський офіс «камеронців» і за одне ексклюзивно поспілкуватися з пані Родвел, аби розповісти читачам газети про фірму і людей, які наробили стільки шуму на українському юридичному ринку цього року.

 

Пані Родвел, чому ви вирішили працювати у Східній Європі? У вас слов’янські коріння?

- Ні, я чистокровна австралійка у 5 поколінні. В роду були лише шотландці та ірландці. Не можу сказати, що приїхала у Східну Європу випадково. Працювати у лондонському офісі фірми дуже складно – не так багато різноманітності в роботі. Після декількох моїх центральноєвропейських M&A проектів я всерйоз зацікавилася цим регіоном.

ЮФ нещодавно (в понеділок 29 жовтня ц. р. – Авт.) відсвяткувала відкриття офісу в Києві. Яка у Вас стратегія завоювання українського ринку. У фірми ж лідерські амбіції, чи не так? У чому особливість підходу вашої фірми у порівнянні з іншими іноземними ЮФ?

- Я переконана, що в Києві не тільки наша компанія надає високоякісні юридичні послуги… Наша особливість у тому, що ми надаємо їх постійно у всьому регіоні Центральної і Східної Європи.

Те саме можуть сказати й ряд інших ЮФ, наприклад, «Бейкер і  Макензі», «Саланс» чи «Скваєр Сандрерс». Чим відрізняєтесь ви ?

- Я не впевнена, що ці фірми мають таку саму виняткову присутність у регіоні ЦСЄ, як ми. Ми орієнтовані саме на постійне надання високоякісних послуг у всіх наших офісах регіону. У фірми не має «гарних» та «поганих» офісів. Усі вони надають послуги одного рівня. Окрім цього, у нас дуже багато клієнтів, які інвестують, наприклад, у Росію, Румунію і Словаччину. Їх бізнес пройшов через Сі-Ем-Ес Камерон Маккена. Ми досягли цих результатів, застосовуючи регіональний принцип у своїй роботі. Так, наприклад, моя роль полягає у координації роботи корпоративного відділу компанії у ЦСЄ. Отже я наглядаю за діяльністю наших корпоративних юристів багатьох країн. Загалом близько 90-100 юристів. І я знаю всі офіси, усіх корпоративних клієнтів. Я відповідаю за те, щоб вони отримували послуги одного високого рівня у всіх європейських офісах Сі-Ем-Ес Камерон Маккена.

Це спадає на корпоративну стратегію МакДональдс.

- (Сміється). Можливо, в сенсі стандарту якості. Нас відрізняє, насамперед, географічне покриття регіону. Фірма налічує 350 юристів у ЦСЄ – це найбільша присутність. Багато хто з наших конкурентів має офіси у різних юрисдикціях, але я не знаю жодної фірми, у якій офіси були б так взаємопов’язані між собою. І це зумовлює необхідність розподілу різних груп практики у регіоні за окремими особами. Наша фірма, наприклад, надає послуги компанії Ай-Бі-Ем (IBM) і їм подобається, що ми покриваємо весь регіон їх бізнесу.

Які особливості управління Сі-Ем-Ес Камерон Маккена? Чи застосовує ваша фірма такий самий підхід, як кращі американські ЮФ та провідні українські (наймає виконавчих директорів)?

- Менеджмент відіграє важливу роль в діяльності великої юрфірми. Ми керуємо не лише офісом, ми керуємо людьми, які є ключовою запорукою успіху нашого бізнесу. У нас немає одного керуючого партнера. Всі партнери київського офісу працюють у команді. Вони розподіляють відповідальність по різних сферах. Один займається HR (персоналом – Авт.), інший фінансами. По суті вони є партнерською радою компанії, яка приймає стратегічні рішення Я не керуючий партнер офісу і жодним чином не впливаю на їх рішення. Моя роль полягає лише у тому, щоб переконатися, що офіс розвивається і інтегрується у регіональну мережу фірми.

Деякі партнери вашої фірми залишили своє колишнє місце роботи через те, що не були там рівноцінними партнерами. І не секрет, що зараз вони хотіли б стати повноправними. Хто серед п’ятьох має який статус?

- Не можу цього озвучити. Вони є командою і ми відносимося до них, як до рівноцінних. Щоправда, в нас є один старший партнер – Олександр Мартиненко.

Чи є таке поняття, як британський спосіб ведення юридичного бізнесу? Що є британського в вашій фірмі? Ви взагалі вважаєте себе британською чи міжнародною фірмою?

- Я би сказала, що ми міжнародна юрфірма з головним офісом у Лондоні. З центральноєвропейської перспективи ми міжнародна компанія, яка має персонал як у локальних юрисдикціях, так і осіб, які займаються міжнародними проектами. У нас працюють австралійці, американці, канадці, ірландці тощо. Кожен офіс налічує принаймні двох осіб, які працюють над міжнародною частиною бізнесу.

Чи маємо ми щось типово британське? Можливо, стиль менеджменту і корпоративної культури. У нас дуже дружня і тепла, не агресивна, але конкурентна атмосфера в компанії. Культура, яка має надихати осіб робити все, що в їх силах, а не лише рахувати кількість відпрацьованих годин.

Який річний стандарт «рахункових годин» у фірмі?

- 1 300 годин.

Чи правда, що стратегія виходу  CMS Cameron McKenna на ринок – це підбір за будь-які гроші компетентної команди, а відтак інше, зокрема клієнти?

- Ми могли б прийти в Україну з одним партнером і декількома юристами, але ми дуже серйозно ставимося до перспектив роботи в Україні. Для того, аби обслуговувати наших клієнтів, нам потрібна серйозна команда. У нас вже достатньо клієнтів і роботи для них. Розвитку київського офісу допомагає присутність регіональних клієнтів, які обслуговуються в інших країнах і наразі працюють в Україні. Окрім цього, наші партнери „привели” з собою багатьох клієнтів.

Ваших співробітників в Україні можна назвати «збірною юристів» інших фірм. Як ви плануєте зробити з них команду Сі-Ем-Ес Камерон Маккена і утримати у себе?

- Насамперед, ми будемо платити «конкурентну» зарплату. Але головне – це особистий розвиток та високоякісна робота команди. У нас дуже сильний тренінговий центр в ЦСЄ. Регіональні тренінги проходять у всіх офісах. Київські юристи отримують можливість тренуватися як у інших містах Європи, так і в Києві.

Скільки юристів нині працює в київському офісі, скільки плануєте добрати?

- У фірмі наразі 30 юристів і 5 партнерів не рахуючи мене. До кінця цього року планується, щоб в офісі працювало 35-40 юристів і все одно залишатимуться вакансії. Згодом наші французькі колеги приєднаються до нас, в них буде 15 юристів. Отже, загалом офіс налічуватиме 50-55 юристів.

Чи найматимете ви переважно українських юристів, які завершили британську правничу магістратуру?

- Звичайно ми цінуємо закордонний досвід, але не маємо преференцій щодо отримання освіти у окремих країнах.

Як ви себе почуваєте, працюючи в офісі над кількома поверхами «Магістрів»?

- Дуже комфортно. Ми працюємо з ними вже декілька років. У «Магістрів» багато компетентних фахівців і у нас з ними дуже гарні стосунки. Рішення про переїзд сюди було викликано саме тим, що у нас гарні ділові стосунки з «Магістрами». За останні 3 роки ми працювали над великими трансакціями в Україні без офісу, використовуючи офіси партнерських фірм чи просто працюючи в готелі. Ми обслуговували „OTP Bank” під час купівлі ним акцій „Райффайзена”, купівлю компанією «Шелл» китайської газової станції в Україні і інші проекти. Так ми зрозуміли, що наші клієнти були б раді, якщо у нас буде офіс в Києві.

Відтак ваші клієнти будуть раді платити менше ніж, як би вони платили за лондонськими мірками. Який розмір вашої погодинної ставки?

- Розмір моєї погодинної ставки – 490 євро.

Що Вас більше всього вразило за час перебування в Україні?

- Вражає можливість працювати з людьми, захопленими своєю роботою.

Спілкувався Славік Бігун, переклав з англійської Юрій Мухін

Публікація: У Києві побільшає британського акценту. «Камеронців» в Україну привела чарівна австралійка (Інтерв'ю: Гелен Родвел (Helen Rodwell), партнер ЮФ СMS Cameron McKenna) // Юридична газета. — 2007. — № 44-45 (128) (8.11). — C. 9. [ Завантажити ]

 

Статистика

Rambler's Top100

Створено в
студії

~~ <*))>< ~ fishdesign