Перша сторінка
Мапа сайту
Зворотній зв'язок
Персональний сайт Славіка Бігуна
Людяність і оптимізм, професіоналізм і довершеність

ЮрХіт

«.. ВОНИ УСПАДКУЮТЬ ДОЛЮ ДИНОЗАВРІВ», - виконавчий директор ЮФ «Магістр & Партнери» Джейсон Бружджінскі про нові моделі управління ЮФ та українських жінок-юристів

11.02.2008

Останнім часом юридичний бізнес в Україні інтенсивно розвивається. Це зумовлено «зовнішнім» чинником» – стабілізацією економіки країни та зростаючим практичним інтересом українських та іноземних інвесторів і підприємців. Що зокрема і стають клієнтами юридичних фірм. «Внутрішнім» же чинником такого прогресу є впровадження інноваційних (для українського юридичного ринку) технологій управління.

Одна з них – введення в структуру юридичних фірм посади директорів, неюристів, які б відповідали за питання щоденного управління юридичної компанії. Реалізовуючи цю ідею, зайвий раз утверджуючи свій статус одного з лідерів юридичного ринку, ЮФ «Магістр & Партнери» безпрецедентно запросила на посаду іноземного спеціаліста – зі США (читайте ЮГ № 38 2007).

«ЮГ» зустрілася із «таємною зброєю» «Магістрів» виконавчим директором Джейсоном Бружджінскі. Вийшла цікава розмова, варта уваги читача і особливо учасників великої «регати» юридичного бізнесу України.

 

 

 

«Inside man»

 

 • Пане Бружджінскі, що входить у коло ваших нинішніх обов’язків? Чим вони відмінні від обов’язків керуючого партнера?

- Я – «людина в середині» (inside man). Тобто моє завдання – забезпечити внутрішнє бізнес-функціонування фірми в піковому стані. Аби правники „Магістрів” змогли зосередити всю свою увагу на юридичній практиці та наданні якісних послуг клієнтам. Також я маю зробити так, щоб вивільнити керуючого партнера від щоденного управління фірмою. З тим, аби він та інші партнери змогли зосередитися на стратегічному плануванні. Моя лідерська функція, як і лідерська функція партнерів, взаємодоповнюють одна одну і, працюючи разом, ми складаємо потужну команду.

 

 • Ваші три головні цілі, яких ви намагається досягнути?

- Мої три головні пріоритети є наступними. По-перше, пошук, добір, розвиток та утримання висококваліфікованого персоналу. По-друге, трансформація, приведення основ нашої діяльності та її політики, процедур у відповідність із метою нашої організації, що розвивається, і контексту нашої діяльності. По-третє, використання інформаційних технологій і автоматизація офісу задля підвищення продуктивності, ефективності та цінності для нашої юридичної команди і наших клієнтів.

 

 • Що є найскладнішим у вашій роботі?

- Найскладнішим аспектом, найбільшим викликом виконавчого директора в фірмі, що конкурентоспроможна і динамічно розвивається, є балансування роботи і особистих пріоритетів. Такі якості, як жорстка дисципліна та ефективний тайм-менеджент, конче необхідні у цьому плані.

 

 • А яким є найбільш приємний аспект у вашій роботі?

- Найприємніше в моїй роботі те, що я працюю з розумними та творчими особистостями, які зорієнтовані на командну роботу. Всі ми зосереджені на одній місії, поділяємо спільну філософію і разом досягаємо мети.

 

 • Ви маєте чи не найкраще знати власну фірму. Якщо ви хочете дізнатися, що дійсно відбувається в офісі, куди ви підете?

- Добра поінформованість про діяльність та показники фірми конче важливі для мене. Я проводжу чимало часу поза своїм кабінетом, спілкуючись з моїми адміністративними і юридичними командами. Я маю управлінську команду, що вирізняється якостями співпраці і взаємодії з нашими юристами на щоденній основі, подібно до того, як я це роблю з нашими партнерами. Мої двері завжди відчинені, і наші співробітники не соромляться повідомляти мені про те, що вони думають і що потрібно для того, аби краще задовольнити інтереси фірми. Я заохочую подібну відвертість і творчий дух у нашому офісі; фактично за це ми винагороджуємо власних співробітників.   

 

Working hard & working smart

 

 • У вашій кар'єрі ви були переважно радником (консультантом). Тепер ви – менеджер. Як склався і відбувся цей перехід?

- Це був цікавий процес. Якщо говорити про нього в плані культури, то відмінності між тим, що має місце в США і в Україні, істотні й їх слід брати до уваги. Якщо говорити про цей процес в професійному плані, то відзначу: моя мета в «Магістрах» – виступати в ролі представника, агента перетворень у межах нашої організації.

Зараз фактично відбувається трансформація фірми, її перетворення. І я виступаю каталізатором цього процесу. «Магістри» нарощують власну бізнес-діяльність, аби перерости в більш конкурентоспроможну міжнародну юридичну фірму. Ми трансформуємо шаблони лідерства і управління юридичними фірмами СНД, зокрема, управляючи фірмою як бізнесом. Цей підхід, поширений з-поміж великих юридичних фірм у США, є відносно новою концепцією у цій частині світу.

 

 • Цікаво, а якою була ваша перша робота?

- Це було у відносно маленькій публічній бібліотеці... До моїх обов’язків входило повертати книги та друковані періодичні видання на «своє» місце на полицях. Згодом мене підвищили на посаді, й призначили слідкувати за публічним використанням однієї з перших публічних бібліотечних комп’ютерних лабораторій у Сполучених Штатах.

 

 • Ви американець, який працює в українській юридичній фірмі, «українському правовому середовищі». Чи зустрічаються у вас, як кажуть, якісь «складнощі з перекладом»? Можливо, є певні культурологічні спостереження?

- Коли я приєднався до «Магістрів», мене зустріла група доброзичливих людей, котрі були готові підняти фірму на новий рівень розвитку, якості роботи для клієнтів, а також відповідати конкуренції. Вони всі визнали, що потрібно буде чесно і об'єктивно оцінити наші дії і методи роботи. Саме це зараз ми і робимо, і чимало колег, так би мовити, трансформували свій «менталітет» стосовно адміністрування юридичної фірми і нашого підходу до результатів бізнесу. Насправді я зіткнувся з набагато меншим занепокоєнням, ніж очікував. Як я з’ясував, наші колеги об'єднані в досягненні мети й готові до перетворень.

 

 • Вам, мабуть, доводиться чимало працювати. А коли ви зазвичай залишаєте офіс?

- Як правило, мене вже немає в офісі о 19:00. Інколи, зрідка, є потреба затриматися на пізніше. Для мене важливіше приходити на роботу раніше. Переконаний, що треба працювати не лише багато (work hard), а й розумно (work smart). «Праця розумна» дозволяє співробітникам «Магістрів» забезпечувати здоровий баланс між їхньою роботою і життєвими пріоритетами.

 

Юрбізнес у порівнянні

 

 • Пане Бружджінскі, який резон мати COO[1]>

- Для більшості фірм бізнес-досвід є найбільш важливим для цілей в плані успіху в управлінні. Успішні менеджери повинні мати чудові навики організації роботи та вирішення проблем.

Як я вже стисло відзначав, мої ключові управлінські цілі в „Магістр & Партнери” прості: по-перше, набір, розвиток і утримання співробітників, які складають цінність; по-друге, забезпечення ефективної комунікації з метою співпраці; по-третє, використання екстраординарної потужності інформаційних технологій.

Як менеджер виконавчого рівня „Магістр & Партнери” я більше опікуюся результатами. Моя управлінська команда зорієнтована на результати, – саме так ми й вимірюємо успіх.

 

 • Ви не юрист. Як же ви можете судити про результати роботи юриста?

- Правові знання не є обов'язковими, аби управляти юридичною фірмою. Насправді це навіть не головне для забезпечення ефективного бізнес-функціонування фірми. Уявлення про те, що лише досвідченні юристи можуть ефективно керувати юридичною фірмою, – помилкове. Й це уявлення досить довго залишалося не розвінчаним.

Досвідчені юристи найкраще розуміються у питаннях юридичної практики, управління взаєминами з клієнтами.. Водночас, не є таємницею, що юристи почасти мають просто жахливі навички управління юридичною фірмою.

І дійсно, для юриста фактично не надто оптимально опікуватися управлінням юридичною фірмою. Його увага має зосереджуватися на праві та клієнтах, без відволікання на управлінські функції.

Такий акцент конче важливий для юристів у фірмах, які є конкурентоспроможними і швидко розвиваються. На сьогодні провідні юридичні фірми світу майже всі прийняли те, що корпоративні бізнес-моделі можуть безпосередньо застосовуватися для ефективного функціонування юридичної фірми.

 

 • Але ж не всі фірми пристали на цей шлях...

- Так, деякі фірми в цьому плані повільні. Вони не хочуть приймати цієї правди. На конкурентному юридичному ринку фірми цієї категорії ймовірно не протягнуть довго. Думаю, що вони успадкують долю динозаврів. Ті ж, що знаходяться на лідерських позиціях в юридичному секторі, вже зробили істотний еволюційний крок уперед. У „Магістр & Партнери” ми вже обдумуємо свої наступні кроки.

 • Що чекає на ідею партнерства, яка місія юристів за такої моделі управління юридичною фірмою?

- Партнери, радники та асоціати – це те, що я називаю «зовнішня команда» (outside team) юридичної фірми – вони повинні віддано зосередитися на тому, аби з’ясувати і найкраще задовольняти специфічні потреби клієнта. З іншого боку, ідеальне управління юридичною фірмою формує те, що я називаю «внутрішня команда» – ця «внутрішня команда» формується з групи управління, внутрішньо зосереджена та є відданою належному функціонуванню бізнесу юридичної фірми.

Іншими словами, керуючий партнер управляє «партнерством» як виконавчий директор (Chief Executive Officer, CEO). Виконавчий же директор в розумінні Chief Operating Officer (СОО) є управлінським лідером або директором з виробничих, операційних питань . Разом вони працюють як єдина команда.

 

 • Тобто йдеться про новий елемент в структурі керівництва юрфірми. Як же тоді бути з роллю ідеального менеджера в юридичні фірмі?

- Думаю, що ідеальний менеджер юридичної фірми має виконувати численні ролі, як-от: виконавчий директор, організатор (enabler), радник, фасилітатор співпраці.

Ось чому ЮФ «Магістр & Партнери» перейняла посаду COO із західної корпоративної культури. Саме тому я зараз і виконую цю роботу.

Хоча я завжди прагнув бути лідером і організатором можливостей, які генерують зміни, я ніколи не мріяв про те, щоб стати юристом. Але я повинен сказати, що мені надзвичайно приємно працювати із «зовнішньою командою» «Магістр & Партнери».

Ми усвідомлюємо наші різні функції, але ця різноманітність створила могутній ефективний запал, що гарантуватиме успіх нашої фірми.

 

 • Чи можна сказати, що фірма «Магістр & Партнери», найнявши вас, «рухається на Захід»? Тобто відкриватиме офіси не лише в СНД, але й в інших частинах світу?

- Наша фірма має амбіційні плани щодо подальшого зміцнення московського офісу, аби обслуговувати клієнтів не лише в СНД, а й в усьому світі.

Ми застосовуємо стратегічний підхід до розширення фірми і «Магістр & Партнери» ставатиме тією альтернативою, якій віддаватимуть перевагу, в порівнянні з великими і «безособовими» багатонаціональними юридичними фірмами.

 

Виклики лідерства

 • Пан Бружджінскі, ви працювали старшим консультантом в Артурі Andersen у Вашингтоні і забезпечували експертне обслуговування з інформаційного управління. Яким було ваше найбільше досягнення в цьому плані, що могло стати в пригоді в управлінні інформації в юридичній фірмі?

- Мій досвід у MITRE Corporation краще підготував мене до викликів лідерства і управління, з якими я маю щоденну справу в «Магістрів». У MITRE я співпрацював із професіоналами з різних видів діяльності – аналітиками, інженерами, вченими, технологами. Праця в команді з такими талантами з різних галузей навчила мене, як краще і ефективніше спілкуватися з усіма типами людей, і що треба робити, аби можна бути взяти від них найкраще, щоб отримати необхідні результати.

 

 • Нині деякі українські юридичні фірми намагаються на своїх сайтах щонайменше описувати біографічні дані своїх юристів або взагалі не давати їх (за винятком партнерів). Усе це, здається, через побоювання, що їх можна переманити на іншу роботу. Яка ситуація в цьому плані в американських юридичних фірмах?

- Таке явище поширене і в деяких юридичних фірмах Сполучених Штатів. Але коли я бачу відсутність біографій юристів на веб-сторінках юридичних фірм, це також говорить мені про те, що фірма невпевнена в своїх юристах і, можливо, має проблеми в плані культури ведення бізнесу.

У «Магістрах» ми пишаємося нашою корпоративною культурою і лояльністю співробітників. Їх буде не легко спокусити так званими «хедгантерами» або великими міжнародними юридичними фірмами. Ми пропонуємо щось більше за гроші, чого неможливо скопіювати, відтворити.

 

Про коріння і українських жінок-юристів

 

 • Пан Бружджінскі, ви, випадково, не українського походження?

- Ні. Я чистокровний американець. Моя родина має польське та англійське коріння, але кілька її поколінь народилися в Сполучених Штатах. Водночас, я пишаються своєю слов'янським походженням.

 

 • Видається екстраординарним те, що іноземець, зокрема громадянин США, наймається на роботу юристом чи менеджером юридичної фірми, заснованої в Україні. Як і чому ви влаштувалися на цю роботу, як зустрілися із нинішніми колегами із «Магістр & Партнери»?

- Мене найняв Олег Рябоконь. Він шукав фахівця, який би мав навички лідерства і управління, і якому він та його партнери могли б довірити ведення бізнесу юридичної фірми.

Ця можливість –  величезний виклик для мене. Але мій досвід, а також довіра Олега Рябоконя та його партнерів полегшила прийняття рішення. Пан Олег і я навчалися в Джоржтаунському університеті. Я навчався в Дипломатичній школі, тоді як він у Правничому центрі – юридичному факультеті. Проте познайомилися ми раніше, десь років за п’ять до цього.

 

 • Згідно з вашою біографією у Джорджтауні ви одночасно і навчалися, і працювали в Палаті представників Конгресу США. Як ви зуміли поєднувати ці дві «роботи»?

- Дисципліна і навички тайм-менеджменту були істотними для успіху в обох справах. У цьому випадку також мало місце поєднання предметів діяльності. Я дійшов висновку, що здобутий досвід став каталізатором мого зростання – в кожній зі справ.

 

 • Які книги ви зараз читаєте?

- Зараз читаю дві історії України. Одна написана Орестом Субтельним, інша – Полем Робертом Магоші.

Українці мають давню та багату культуру, але впродовж тривалого часу заперечувалися їхня національна ідентичність.

Дуже цікаво спостерігати за прогресом, досягнутим із 1991 р.

 

 • Що ви подумуєте про українських жінок-юристів?

- Ті жінки-юристи, яких я знаю, надзвичайно розумні, здібні, з ними легко працювати.

Я також розумію, що професія юриста може бути вкрай важкою для жінки; це через ті очікування, які покладає на неї суспільство. Цей виклик подібний до того, з яким стикаються жінки в Сполучених Штатах. Балансування між вимогами юридичної кар'єри і відповідальністю за родину, дітей, друзів та життя загалом – є доволі складним.

 

 • Що б ви запропонували почитати про юристів чи про юридичний бізнес?

- Думаю, що «Мистецтво війни» Сунь-цзи лишається абсолютно необхідним чтивом для політиків, юристів і бізнесменів. Але як і в будь-якій професії, в юридичному світі є безліч професійної літератури. Юрист, який не читає цей матеріал, приречений наслідувати інших. Читання професійної літератури є імперативом для професійного зростання юриста, попри  здобутий рівень досвіду.

 

Спілкувався і переклав з англійської

Славік БІГУН

 

 

ПЕРСОНА

 

 

 

П.І.

 

 

 

БРУЖДЖІНСКІ (Bruzdzinski) Джейсон

 

 

 

Вік

 

 

 

37 років

 

 

 

ЮФ

 

 

 

Магістр & Партнери

 

 

 

Посада

 

 

 

Виконавчий директор (Chief Operating Officer, COO)

 

 

 

Стаж

 

 

 

Близько 20 років

 

 

 

Попередні посади, досвід

 

 

 

The MITRE Corporation; Arthur Andersen, Палата представників Конгресу США, Аmerican Enterprise Institute, The Heritage Foundation.

Офіцер ВМС США (в запасі) (з 1996-донині)

 

 

 

 

 

Сфери діяльності

 

 

 

Консультування та дорадництво

 

 

 

Освіта, кваліфікація

 

 

 

Джорджтаунський університет (магістр)

Університет Св. Лоренса (бакалавр)

 

 

 

 

 

Найбільше проф. досягнення

 

 

 

Призначення на посаду виконавчого директора ЮФ «Магістр & Партнери»

 

 

 

Професійне кредо

 

 

 

Who Dares Wins – Перемагає той, хто ризикує (інший переклад: Хто не ризикує, той не п’є шампанського)

 

 

 


[1] Chief Operating Officer посада одного з керівників підприємства, який зайнятий управлінням щоденним виробничим процесом підприємства та вирішенням поточних управлінських питань. Відсутня в класичній системі підприємницьких структур в Україні, відтак, відсутній термін, що позначає таке поняття. Можливі переклади: виконавчий директор, головний операційний директор (буквальний переклад), директор з виробничих питань (Прим. ред.).

 

Публікація: Вони успадкують долю динозаврів (Інтерв’ю: Джейсон Бружджінскі (Jason E. Bruzdzinski), виконавчий директор ЮФ «Магістр & Партнери» про нові моделі управління ЮФ та українських жінок-юристів) // Юридична газета. — 2007. — № 42 (126) (18.10). — C. 10-11. [ Читати ] [ Завантажити ]

 

Статистика

Rambler's Top100

Створено в
студії

~~ <*))>< ~ fishdesign