Перша сторінка
Мапа сайту
Зворотній зв'язок
Персональний сайт Славіка Бігуна
Людяність і оптимізм, професіоналізм і довершеність

ЮрХіт

ЮрКар'єра. Н. Жерж: "десь в глибині душі, закрилась все таки мрія про посаду судді КСУ" - відгук на статтю

14.11.2010

Надійшло кілька відгуків на статтю «Юридична кар’єра в конституційному праві. Юрист-конституціоналіст: науковець, суддя, адвокат і експерт». Статтю підготовлено за матеріалами відповідного круглого столу під час Форуму молодих юристів, проведеного КРМЮ України.

З вдячністю та з авторської згоди наводимо один із відгуків – Наталії Жерж (на світлині), учасника Форуму, студентки юридичного факультету Національного університету державної податкової служби України.

Завантажити текст статті.

Власний погляд на статтю В. Бігуна «Юридична кар’єра в конституційному праві. Юрист-конституціоналіст: науковець, суддя, адвокат і експерт»

Розпочну з того, що стаття, є не лише цікавою, ґрунтовною, глибоко теоретичною, але й, що досить важливою, адже містить практичний аспект, а саме аналіз думок та доповідей провідних фахівців у сфері конституційного права.

Мені, як студенту-правнику, майбутньому юристу, досвід науковців, теоретиків, практиків, адвокатів та експертів в галузі права має важливе значення, виступає одним із чинників підвищення якості професійної підготовки.

Напевно, не знайду такого студента-правника, який би відповів, що він не мріє про хорошу кар’єру, кар’єрний ріст, великі гонорари, тощо. В такому разі, я б порадила їм звернутись до Вашої статті і для себе проаналізувати значення такої категорії як «кар’єризм» і ще раз переосмислити свої пріоритети та цілі юридичної кар’єри, не говорячи, лише про конституційне право, а взагалі про кар’єру в юриспруденції.  Повністю погоджуюсь із твердження  Миколи Козюбри, що  не слід розуміти кар’єру виключно як просування по посадах: від нижчої до, можливо, найвищої, яка є у державі. Це дійсно ознака зростання кар’єрного, але досить часто це є ознакою негативного кар’єрного зростання – кар’єризму».

Позитивним є у статті ще й те, що аналіз проведено різнобічно, і я, як студент, можу подивитись на юридичну кар’єру з різних сторін. Хочеться лише додати, читаючи слова Володимира Кампо, про те, що професійне формування фахівця в галузі конституційного права відбувається через вивчення теорії, глибоке знання практики, вітчизняний та зарубіжний досвід, добре орієнтування в законодавстві, що тільки праця — шлях до успішної кар'єри. І немає нічого поганого в природному прагненні людини зробити кар'єру, досягти успіху й принести користь собі та людям. Але звернувшись ще раз увагу на значення цих двох слів, споріднених за походженням і різних за змістом, — кар'єра і «кар'єрист». Не можна йти до успіху, переступаючи через людські долі, не можна проштовхуватись уперед, відсуваючи позад себе інших, не можна домагатись перемоги підкупом чи брехнею, багатіти привласненням чужого майна.

Прислухавшись до слів В. Кампо, десь в глибині душі, закрилась все таки мрія про посаду судді КСУ. Є над чим працювати, і напевно, проаналізувавши Вашу статтю, можна визначити умовно сходинки, які необхідно пройти на шляху до юридичної кар’єри у сфері конституційного права.

Не говорю про всіх, а для себе я виділила, від найнижчої до найвищої сходинки. Звісно, кожен їх прокладає по-своєму, залежить окремо від кожної індивідуально-визначеної особи.

  • НАМ дано мову — треба вивчати її, любити й удосконалювати свою культуру й багатство мовлення;
  • НАМ дано розум — необхідно збагачувати і розвивати його, читати мудрі книги, осягати таємниці науки, набиратися мудрості;
  • НАМ дано здоров'я — треба кожному берегти  його, зміцнювати, живучи у злагоді з природою й оминаючи згубні звички;
  • НАМ дано силу — ми повинні збільшувати, примножувати її, тренувати своє тіло, загартовувати його.

І саме головне, якщо ми маємо хист до якогось діла — треба полюбити його, вивчати і вдосконалювати — і МИ станемо майстрами своєї справи і приноситимемо користь собі та людям. Усе це — праця, праця розуму, волі, тіла.

Тому, враховуючи викладене вище стаття є актуальною та корисною, як з погляду теорії так і крізь призму практики. Отож, як показує досвід, активна участь студентів на Форумах молодих юристів, круглих столах за участю провідних фахівців в юриспруденції, майстер-класах відомих юристів є досить важливим кроком на шляху до професійної діяльності, кар’єри, самореалізації.

А ВАША стаття є своєрідним підсумковим актом цих заходів. Хочеться подякувати, за завжди чудово проведені заходи і чекатиму на наступну статтю!!!!!

З повагою

студентка 4 курсу юридичного факультету Національного університету державної податкової служби України                                

Наталія ЖЕРЖ 

 

 

Статистика

Rambler's Top100

Створено в
студії

~~ <*))>< ~ fishdesign