Перша сторінка
Мапа сайту
Зворотній зв'язок
Персональний сайт Славіка Бігуна
Людяність і оптимізм, професіоналізм і довершеність

ЮрХіт

ЮрКонкурс. Міжнародний правничий конкурс ім. В. М. Корецького (Volodymyr M. Koretsky International Law Competition) 2010 (10.12.2010, реєстрація до 16.11)

05.11.2010

Розклад Конкурсу 2010 (за даними сайту КРМЮ України)

 • 18.10 Оголошення початку Конкурсу
 • 15.11 Подання уточнень та додаткових питань
 • 16.11 Реєстрація
 • 09.12 Півфінали за участі 4 команд
 • 10.12 Фінал. Нагородження

Факти про Конкурс Корецького

 • Ідея та її реалізація. Ідея проведення правничого конкурсу світового рівня в Україні обговорювала з-поміж юристів, зокрема і в юридичній літературі, з початку 2000-их років. У цей час піку популярності набули так звані навчальні судові процеси (мооt court competitions). Схвально сприйняли в різних колах юридичної громадськості одну з таких ідей і вже 5 грудня 2007 року Координаційна рада молодих юристів України при Міністерстві юстиції України (КРМЮ) за пропозицією В. С. Бігуна одноголосно ухвалила рішення про ініціювання конкурсу, який отримав ім’я В. М. Корецького.
 • Місія та мета Конкурсу. Місія Конкурсу – сприяння утвердженню України як одного із світових центрів юридичної науки, освіти та практики. Мета Конкурсу – утвердження поваги до права і довіри до правників як української правничої традиції.
 • Завдання Конкурсу: 1) слугувати способом підвищення рівня підготовки правників; 2) утверджувати зв’язок поколінь у юридичній професії; 3) сприяти позитивному образу юридичної професії через вшанування доробку визначних українських правників, таких як Володимир Михайлович Корецький; 4) сприяти розвитку науки і практики міжнародного права, його зв’язку з національним законодавством; 5) сприяти розвитку всебічно розвинутої відповідальної особистості правника; 6) сприяти розвитку української та англійської правничої мови.
 • Формат Конкурсу: імітація розгляду справи в Європейському суді з прав людини (письмовий та усний раунди).
 • Інавгурація Конкурсу та перший турнір відбулися 10 грудня 2008 року. У фіналі Конкурсу Корецького 2008 року перемогла команда факультету правничих наук НаУКМА (Ярослав Барков та Дар'я Богатчук)), яка на 4 бали випередила команду Київського національного економічного університету імені В. Гетьмана (Наталія Сергієнко, Максим Кіріліч). Кращим промовцем визнано Ярослава Баркова. Краще письмове обґрунтування представлено командою КНЕУ. Команди представляли заявника та уряд перед умовним Європейським судом з прав людини у контроверсійній справі щодо обставин, пов'язаних із вчиненням масштабного терористичного акту та дій держави щодо осіб, підозрюваних у його вчиненні. Загалом у Конкурсі Корецького 2008 року взяли участь 6 команд.
 • Журі Конкурсу. До журі конкурсу в 2008 році ввійшли такі шановані високопрофесійні правознавці, як професор Володимир Буткевич (суддя Європейського суду з прав людини від України в відставці) і Юрій Зайцев (Урядовий уповноважений у справах Європейського суду з прав людини). Третім членом журі в 2008 році став В'ячеслав Бігун (науковий співробітник Інституту держави і права імені В. М. Корецького НАН України, к. ю. н., голова КРМЮ України при Міністерстві юстиції, автор ідеї Конкурсу Корецького). Усі зазначені правознавці в 2009 році дали згоду взяти участь у журі в Конкурсі 2010 року. 
 • Адміністратор. Адміністратором Конкурсу вдруге виступає Всеукраїнська Громадська організація „Європейська Асоціація Студентів Права” (ВГО „ELSA Україна”). Представники ELSA Україна мають досвід подібного адміністрування: третій рік адмініструють конкурс судових дебатів – ELSA Moot Court Competition(EMCC) та тривалий час співпрацюють з Національним адміністратором Philip Jessup International Law Moot Court Competition.
 • Перспективи Конкурсу. Цього року Конкурс має утвердити свій статус як міжнародного. Проводиться робота із вдосконалення правил Конкурсу, офіційної символіки, а також пошуку спонсорів.
 • Контакти Конкурсу: koretsky2010@gmail.com; тел.: 097 013 3081. Історія, фотоматеріали Конкурсу 2008 року доступні на запит за адресою vsbihun@hotmail.com

Додаткові матеріали: 

 

Статистика

Rambler's Top100

Створено в
студії

~~ <*))>< ~ fishdesign