Перша сторінка
Мапа сайту
Зворотній зв'язок
Персональний сайт Славіка Бігуна
Людяність і оптимізм, професіоналізм і довершеність

ЮрХіт

ЮрКар’єра. Інтерв’ю В. С. Бігуна: «Розвиваючи, а не жертвуючи своїми ідеалами»

29.09.2010

Наприкінці вересня, до Дня юриста, вийшло друком інтерв’ю В. С. Бігуна, надане в травні 2010 року, виданню «ЭПФ – Пресс», студентському журналу Економіко-правового факультету Одеського національного університету імені І. І. Мечникова. Далі наводиться текст інтерв’ю (спілкувалася Катерина Янішевська).

«РОЗВИВАЮЧИ, А НЕ ЖЕРТВУЮЧИ СВОЇМИ ІДЕАЛАМИ»

Інтерв’ю з екс-головою Координаційної ради молодих юристів України при Міністерстві юстиції, кандидатом юридичних наук В’ячеславом Бігуном

Розкажіть, будь ласка, про діяльність Координаційної ради молодих юристів України при Міністерстві юстиції України упродовж наступних кількох місяців та нового академічного семестру. У яких заходах студенти зможуть взяти участь?

Розпочну із заходів. Як відомо, ключовими заходами Ради є Всеукраїнський тиждень права з його головною подією – Форумом «Правники – суспільству» та Форум молодих юристів України. Перший захід традиційно, й уже відповідно до Указу Глави держави, відбувається в грудні, другий в травні-червні.

Додам, що ці заходи охоплюють чимало інших заходів, зокрема Міжнародний правничий конкурсу ім. В. М. Корецького, що імітує судові дебати під час засідання Європейського суду з прав людини (реєстрація триває до 1 жовтня, а фінал відбудеться 10 грудня). Також – Всеукраїнський юридичний VIP-турнір у форматі «Що? Де? Коли?», спортивні конкурси студентів і молодих юристів. Мабуть, найцікавіший захід – це майстер-класи провідних юристів України. Це – унікальна можливість отримати урок майстерності від визнаних юристів усіх юридичних професій. Не буду розповідати всього – просто слідкуйте за оголошеннями на офіційному сайті Ради (www.krmjua.org) чи за оголошеннями в офіційних групах Ради в соціальних мережах.

До речі, цьогоріч ми сподіваємося, що подібні заходи відбуватимуться не лише в Києві, але й на всеукраїнському рівні – завдяки ініціативі КРМЮ на місцях.

Загалом же, мета діяльності Ради – надання рекомендацій Міністерству юстиції України з питань вдосконалення підготовки юристів, правової освіти та законопроектної роботи, передовсім у молодіжній сфері. В цих напрямках і будемо працювати надалі.


Як сучасні правові питання Вам здаються найбільш актуальними?

Таких питань є чимало. Я б означив одне, з яким пов’язана діяльність Ради. Це повага до права. Традиційно право сприймалося в нашому суспільстві як другорядний, нав’язаний зверху, хоч і обов’язковий регулятор. Нині поняття права дещо розширилося й воно включає, наприклад, й поняття прав людини – явища за походженням незалежного від держави. Проте неповага до права залишилася. Й ми, молоді юристи, повинні розуміти, що неповага до права може означати неповагу до юристів. Як, до речі, й навпаки. Саме тому, аби сприяти недопущення цього чи виправленню такого стану й було започатковано Всеукраїнський тиждень права, мета якого, як і Ради, утвердження поваги до права через довіру до правників.

А як виникла ідея Всеукраїнського тижня права?

Свого часу, навчаючись і працюючи за кордоном, мені довелося бачити заходи, які об’єднують зусилля юристів на благо суспільства. У Німеччині – це Woche der Justiz (Тиждень юстиції), в США – це Law Day (День права). Під час цих заходів юристи усіх професій – судді, прокурори, адвокати, нотаріуси та інші – наче відкривають свої двері народу: вони знайомлять їх зі своєю роботою, надають безкоштовну правову допомогу, тощо, підкреслюють позитивне значення юридичної професії та права загалом. Подібні заходи постійно проводилися й в Україні («Тиждень правових знань», наприклад).

Але в Україні, ми прийшли до висновку, потрібен був великий захід масштабного позитивного ефекту. Таким, за моєю пропозицію, яка була підтримана Радою, і став Всеукраїнський тиждень права, форуми під час якого тепер можуть відбуватися повсюдно в Україні.

Й ініціатива з проведення подібних заходів, вважаю, має належати саме молодим юристам і студентам-правникам.

На що Ви рекомендуєте звернути увагу молодим юристам, котрі тільки-но починають свою практику?

Кожен молодий юрист повинен потурбуватися про, принаймні, дві речі. Перше – свою особистість та репутацію. Друге – професіоналізм.

Щодо професіоналізму, то слід намагатися постійно розвиватися професійно з тим, аби досягнути високого загального розвитку як юриста, так і спеціаліста в певній сфері. Намагайтеся стати та бути кращим у своїй сфері – таким, аби про вас казали: ось він чи вона – знає це найкраще; зверніться саме до нього чи неї.

Щодо розвитку особистості. Потрібно розбудовувати як свою всебічність (бо юристи часом настільки «зациклені», що існують наче в окремому світі, так і свою кар’єрну, так би мовити, однобічність. При цьому розвиваючи, а не жертвуючи своїми ідеалами. Це дуже важливо, тому треба намагатися працювати поряд із тими, хто може слугувати  як приклад у певній юридичній професії.

Два слова про гроші. Не переймайтеся занадто ними. Думаю, кожен юрист-професіонал, якщо забажає, стане впродовж життя мільйонером або ж принаймні заробить свій мільйон. Проте, не кожен, хто зосередиться на тому, аби лише заробляти передовсім мільйони, проживе повноцінне життя.

Як інші юридичні конкурси, конференції, проекти Ви вважаєте цікавими для молоді?

Повторюся, що, мабуть, найцікавішим проектом нині є проект чи формат майстер-класів відомих чи провідних юристів. Саме цей формат нині робить те, чого не можуть забезпечити юридичні навчальні заклади, бо вони, наприклад, не можуть запросити всіх провідних юристів викладати.

Додам, що є чимало цікавих конкурсів, які розвивають різні якості юриста, наприклад, англійську мову та дебатні якості (конкурси Джессапа, Телдерса).

Ще один аспект – участь у студентських і молодіжних організаціях, як-от Ліга студентів АПУ, ELSA, НГО на місцях. Їхня функція феноменально важлива: вони здружують колег, надають можливість самореалізації, розширюють горизонти завдяки контактам закордоном.

Щодо наукових конференцій говорити не буду – їх нині безліч, чого не було, коли сам навчався.

Як пройшли Ваші власні студентські роки?

Насичено та доволі весело. У наш час, правда, не було «ВКонтакті» чи «Однокласників», навіть мріяти не міг, що матиму колись свій персональний сайт (як от тепер, ЮрСлава – www.bihun.info). Проте, треба сказати, ми більше спілкувалися безпосередньо. З першого курсу мене особисто цікавила теорія права, англійська мова та практична діяльність. На другому-третьому курсі мене захопила громадська робота: обрали всім складом юридичного факультету Львівського університету ім. І. Франка головою студентської ради, відтак – Об’єднання студентів-правників (ця організаціє успішно діє з 1995 року донині)…  Третій курс став проривним: ми з колегами брали участь у престижному тоді телевізійному конкурсі «Аміка Верітас» в Москві, відтак вдалося пройти коротке літнє навчання в Австрії. На четвертому курсі я, за рекомендацією, навчався в престижній Академії міжнародного права в Гаазі, й чітко взяв курс на навчання за кордоном після завершення навчання. Так і трапилося, відтак я навчався і працював в США, Італії, Німеччині, Франції інших країнах. Студентські роки стали фундаментом моєї успішної юридичної кар’єри.
 
Спілкувалася Катерина Янішевська

Посилання: Бігун В. С. [Інтерв’ю] «Розвиваючи, а не жертвуючи своїми ідеалами» // «ЭПФ – Пресс»: Студентський журнал Економіко-правового факультету Одеського національного університету імені І. І. Мечникова. — 2010. — Вересень. — С. 5–6. (Спілкувалася Катерина Янішевська).

 

Статистика

Rambler's Top100

Створено в
студії

~~ <*))>< ~ fishdesign