Перша сторінка
Мапа сайту
Зворотній зв'язок
Персональний сайт Славіка Бігуна
Людяність і оптимізм, професіоналізм і довершеність

ЮрХіт

Сумно. Суддя Верховного Суду України Т. І. Присяжнюк (1949-2010)

14.07.2010

На 62-му році пішла з життя Тамара Іванівна Присяжнюк, суддя Верховного Суду України (кримінальна палата), Заслужений юрист України, кандидат юридичних наук.

Щирі співчуття родині Т. І. Присяжнюк, зокрема Михайлу Олексійовичу Присяжнюку. 

Народилася 29 квітня 1949 р. у м. Омську в сім’ї будівельника та учительки – Полежаїв Івана Тихоновича та Марії Аркадіївни. Після закінчення у 1966 р. середньої школи працювала на Омському авіаційному заводі.

Факультет правознавства Харківського юридичного інституту закінчила у 1972 р. Була консультантом президії Вінницької колегії адвокатів, адвокатом юридичної консультації Ленінського району м. Вінниці.

Протягом 1974–1982 рр. працювала народним суддею Ленінського та Замостянського районних народних судів м. Вінниці, упродовж наступних шести років – суддею Вінницького обласного суду.

У серпні 1988 р. обрана суддею Верховного Суду України, а у березні 1997 р. – суддею цього Суду безстроково. Суддівську роботу поєднує з викладацькою. Працювала на юридичному факультеті Київського національного університету імені Тараса Шевченка, а останні роки є доцентом Київського університету права НАН України.

Тамара Іванівна постійно опікується проблемними питаннями потерпілих від злочинів. Вона є автором кількох десятків наукових публікацій, переважна кількість яких присвячена тематиці захисту прав потерпілих у кримінальному та кримінально-процесуальному праві, автором законопроектів, що стосуються захисту прав потерпілих від злочинів. Т. І. Присяжнюк є співавтором низки Постанов Пленуму Верховного Суду України, одним із авторів коментаря до Кримінально-процесуального кодексу України та автором монографії «Потерпілий від злочину: проблеми правового захисту» (2007).

Брала участь від України у зустрічі, організованій Радою Європи щодо вироблення та прийняття проекту Хартії з питань статусу суддів у Європі (Страсбург, 1998), у ряді семінарів та науково-практичних конференцій з проблем кримінального права і процесу, що проходили у США, Англії, Італії, Швейцарії, Франції та інших країнах.

Нагороджена орденом княгині Ольги ІІІ ступеня, почесними грамотами, нагородами та відзнаками Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, Верховного Суду України, Міністерства внутрішніх справ України, Міжнародної Георгіївської академії безпеки і права.

У Тамари Іванівни надійні сімейні тили. Чоловік – Олексій Михайлович, який разом з нею закінчив ХЮІ, є почесним працівником органів прокуратури України. Старший син Олексій є випускником Національної юридичної академії імені Ярослава Мудрого, молодший син Михайло – магістр права, випускник юридичного факультету КНУ імені Тараса Шевченка, автор поетичних збірок. У сім’ї Присяжнюків троє онуків – Катерина, Вероніка та Іван. 

 

Статистика

Rambler's Top100

Створено в
студії

~~ <*))>< ~ fishdesign