Перша сторінка
Мапа сайту
Зворотній зв'язок
Персональний сайт Славіка Бігуна
Людяність і оптимізм, професіоналізм і довершеність

ЮрХіт

ЮрФорум. ІІ Форум молодих юристів України: 7 майстер-класів, унікальний круглий стіл… футбол

25.06.2010

24-25 червня 2010 року Координаційна рада молодих юристів України провела ІІ Форум молодих юристів України, приурочений до Дня Конституції України. Учасниками Форуму стали близько 100 молодих юристів і студентів-правників, відібрані за конкурсом заявок і делегатів КРМЮ, а також запрошені юристи, конституціоналісти. Організаторами заходу також виступили  Міністерство юстиції України за підтримки представництва ОБСЄ в Україні та благодійників (Юридичної група «LCF», АК «Василик & Євстігнєєв»), інформаційних партнерів Форуму. З метою належної організації Форуму в Міністерстві юстиції України було видано відповідний Наказ.

Під час Форуму відбулася низка заходів: (1) відкриття, (2) брифінг Міністра юстиції України за участі провідних юристів України, (3) урочисте фотографування, (4) унікальний круглий стіл на тему «Юридична кар’єра в сфері конституційного права», (5) сім майстер-класів, переважно, з конституційного права, (6) урочисте засідання КРМЮ України та водночас (7) ІІ З’їзд КРМЮ, приурочений до Дня Конституції та підготовки до Всеукраїнського тижня права 2010, (8) футбольна гра за участі молодих юристів – делегатів Форуму.

Під час круглого столу «Юридична кар’єра в сфері конституційного права» було обговорено роль юриста у її реалізації Конституції України, специфіку діяльності та розвитку кар’єри в сфері конституційного права, професійні та особистісні якості юриста, зайнятого юридичною практикою в сфері конституційного права. Молоді юристи України отримали дружні поради таких досвідчених та успішних юристів, як суддя Конституційного Суду України Володимир Кампо, професор, суддя Конституційного Суду України у відставці Микола Козюбра, постійний представник Верховної Ради України у Конституційному Суді України, професор Анатолій Селіванов, керуючий партнер адвокатської фірми «Головань і Партнери» Ігор Головань, голова правління Центру політико-правових реформ Ігор Коліушко. У роботі Форуму також взяв участь почесний гість президент Міжнародної ради юристів, голова Індійської асоціації адвокатів, старший адвокат у Верховному суді Індії доктор Адіш Агарвала (Dr. Adish Aggarwala).

Учасники круглого столу, обговоривши шляхи розвитку юридичної кар’єри в сфері конституційного права, зокрема роль і місце юристів у здійсненні конституції, зокрема, Конституції України, ствердили й рекомендують молодим юристам України наступне: (1) звернути увагу на сферу конституційного права в контексті юридичної діяльності та юридичної кар’єри; (2) розглядати питання реалізації Конституції України як сферу професійного деонтологічного обов’язку як юриста; (3) сприяти розвитку професійних та особистісних якостей молодого юриста, зайнятого юридичною діяльністю в сфері конституційного права; (4) розвивати порівняльно-правові підходи до теоретичного та практичного вивчення конституційного права, з метою подальшого вдосконалення Конституції України, конституційних процесів в Україні.

Учасники Форуму отримали ексклюзивну можливість взяти участь у семи майстер-класах. Зокрема їх надали директор Департаменту конституційного та адміністративного права Міністерства юстиції України Владислав Федоренко; суддя Конституційного Суду України у відставці, професор Микола Козюбра; суддя Конституційного Суду України Володимир Кампо; майстер-клас почесного Президента Асоціації правників України Ігор Шевченко; керуючий партнер адвокатської фірми «Головань і Партнери» Ігор Головань; партнер адвокатської контори «Василик & Євстігнєєв» Андрій Євстігнєєв; Урядовий уповноважений у справах Європейського суду з прав людини Юрій Зайцев.

Коментуючи результати проведення Форуму, В’ячеслав Бігун, колишній голова КРМЮ України, заступник голови оргкомітету Форуму 2010, зазначив:

«Другий Форум молодих юристів України пройшов успішно! Його успіх гарантували високий рівень організації – зокрема завдяки керівництву та спеціалістам Мін’юсту, оновленій команді КРМЮ України, самих учасників – це близько 100 молодих юристів і студентів-правників з різних куточків України, а також зміст Форуму. Його було приурочено до Дня Конституції, відтак конституційну тему було розкрито провідними конституціоналістами, які взяли участь у Форумі. Тематичний круглий стіл, майстер-класи, зрештою, демонстрація ідеї втілення Конституції в формі Всеукраїнського тижня права та її центральної події – Форуму «Правники – суспільству». Виключно позитивні відгуки учасників Форуму надихають. Додам, що на Форумі було представлено фільм про попередній Форум, проведений Радою, «Правники – суспільству», зараз мною готується фільм про Форум, що відбувся».

Нагадаємо, що вперше Форум молодих юристів України проведено 29-30 травня 2009 року. Ідею Форуму було ініційовано 2009 року. Співавтор і реалізатор ідеї – В’ячеслав Бігун, перший голова Координаційної ради молодих юристів України при Міністерстві юстиції України (2007-2010).

Додатки:

 

Статистика

Rambler's Top100

Створено в
студії

~~ <*))>< ~ fishdesign