Перша сторінка
Мапа сайту
Зворотній зв'язок
Персональний сайт Славіка Бігуна
Людяність і оптимізм, професіоналізм і довершеність

ЮрХіт

КРМЮ. Конструктивна зустріч голови Радм молодих юристів України із керівництвом Мін’юсту, присвячена подальшій роботі Ради та Форуму

27.05.2010

26 травня 2010 року в Міністерстві юстиції України відбулася офіційна зустріч голови Ради В. Бігуна та заступника Міністра юстиції України Л. Горбунової за участі виконуючої обов’язки начальника Управління координації правової роботи та правової освіти І. Іванчук. На зустрічі був присутній, як спеціаліст управління, О. Клименко. Під час зустрічі обговорено питання вдосконалення роботи Ради та організації Форуму молодих юристів України.

Нагадаємо, що згідно з розподілом функціональних повноважень між Міністром юстиції України, першим заступником та заступниками Міністра, заступник Міністра юстиції Л. Горбунова, призначена 24 березня 2010 року, координує та контролює діяльність, з-поміж іншого, Управління координації правової роботи та правової освіти Міністерства юстиції України. Одне із завдань Управління – забезпечення роботи Ради.

Зустріч пройшла в дусі конструктивного діалогу. Голова Ради В. Бігун ознайомив Л. Горбунову з інформацію про діяльність Ради з 2007 року, Планом роботи на 2010 рік, протоколом останнього засідання Ради, результатами останнього масштабного заходу Ради – Київського Форуму «Правники – суспільству», процесом організації ІІ Форуму молодих юристів України, приуроченого до Дня Конституції України. Заступник Міністра юстиції позитивно оцінила нещодавно проведений захід Ради, звернувши увагу на висвітлення у пресі його позитивних результатів.

Водночас обговорено робочі питання функціонування Ради, зокрема в світлі прийняття Наказу Міністра юстиції від 17 травня 2010 року про зміни до Положення про Раду. Зокрема згідно з Наказом Управлінню координації правової роботи та правової освіти встановлено «у місячний термін здійснити заходи щодо оновлення персонального складу Координаційної ради молодих юристів України при Міністерстві юстиції України».

Під час зустрічі досягнуто чіткого розуміння, запропонованого головою Ради, що відповідні кадрові зміни можуть бути внесені виключно згідно з Положенням Ради, затвердженим Наказом Міністра юстиції України, й, що такі зміни, зі сторони голови Ради, не носитимуть адміністративного характеру.

Зважаючи на терміни виконання наказу та відповідно до Плану роботи Ради на 2010 рік, 16 червня 2010 року планується проведення чергового засідання Ради, на якому, окрім розгляду питання щодо членства, буде обрано керівний склад Ради, зокрема й заступників. Переобрання заступників визнано необхідним у зв’язку з правовою позицією щодо обрання заступників голови ради на минулих виборах, а також з огляду на потребу забезпечення належної організації діяльності секторів.

Нинішній голова Ради В. Бігун, як особа, яка не бере участі в виборах та складає повноваження з моменту обранням нового голови, сприятиме забезпеченню наступності в Раді, зокрема шляхом видання розпорядження про належну підготовку до проведення виборів. Заступник Міністра юстиції України Л. Горбунова висловила позицію Міністерства юстиції України про те, що член Ради, який водночас займає посаду в центральному апараті Міністерства, не може бути кандидатом на пост голови Ради. Голова Ради підкреслив, що цінує послідовну демократичну позицію керівництва Мін’юсту щодо адміністративного невтручання в роботу Ради.

Заступника Міністра юстиції Л. Горбунову запрошено взяти участь у засіданні.

Зважаючи на позитивний внесок голови Ради В. Бігуна, керівництвом Мін’юсту його рекомендовано включити до складу Всеукраїнської міжвідомчої координаційно-методичної ради з правової освіти населення.

Окремо обговорено процес підготовки до II Форуму молодих юристів України. Зокрема погоджено, що головою оргкомітету Форуму від Ради продовжуватиме залишатися голова Ради. Міністерство юстиції України визначить «уповноважену особу» з організації Форуму від Міністерства, якою буде спеціаліст профільного Управління. Невдовзі планується погодити план заходів, остаточні дати та місце проведення Форуму молодих юристів України, приуроченого до Дня Конституції України. Форум також сприятиме вдосконаленню роботи КРМЮ на місцях, зокрема, на думку голови Ради, в зв’язку з підготовкою до Всеукраїнського тижня права.

Заступник Міністра юстиції України Л. Горбунова підтвердила готовність Міністра юстиції України О. Лавриновича взяти участь у Форумі молодих юристів.

Очікуються регулярні зустрічі керівництва Мін’юсту та Ради. Наступну зустріч голови Ради за участі членів Робочої групи з проведення Форуму заплановано на 2 червня.

Світлина: під час зустрічі заступник Міністра юстиції України Л. Горбунова (ліворуч), в. о. начальника Управління координації правової роботи та правової освіти І. Іванчук (праворуч), голова Ради молодих юристів України при Міністерстві юстиції України В. Бігун

Джерело: КРМЮ України

 

Статистика

Rambler's Top100

Створено в
студії

~~ <*))>< ~ fishdesign