Перша сторінка
Мапа сайту
Зворотній зв'язок
Персональний сайт Славіка Бігуна
Людяність і оптимізм, професіоналізм і довершеність

ЮрХіт

ЗМІ. Усвідомлення несправедливості Віктором Ющенко

29.12.2007

27 грудня 2007 року під час прес-конференції Президента Ющенко спитали (Андрій Жигулін, 5 канал, Лінк):

Згадайте своє дитинство, в костюмах яких героїв ви любили бути під ялинкою?

- Дякую за це запитання. Я не був оригінальною дитиною, був таким як, мабуть, всі тут присутні. В мене було декілька улюблених іграшок: дідусь Мороз із вати, пофарбований клеєм, обсипаний якимось склом. Друга іграшка, яку я хотів побачити,приїжджаючидодому, навчаючисьв інституті, -різнокольорова зірка, не червона, але характерна. Це старожитності, які я б хотів мати, щоб мої діти тежмали,але вони не збереглися. Кожен Новий рік пригадую як велике свято, як мене мама будила рано вранці, щоб я післяНового року, коли треба щедрувати-колядувати, щоб я ходив по родичам.Я завжди це робив дуже рано, коли ще було темно,щоб ніхто не побачив, що діти сільських вчителів щедрують. Нелегко було вставати.

Після кожної колядки по родичах, по довірених людях, які б не могли продати у райкомі партії, приходив з подарунками - пряниками, цукерками і декількома десятками копійок. Тоді бронзові і нікелеві копійки були. Я їх викладав на піч, рахувати ще не вмів і тішився бронзовими монетами. Мій старший брат залазив на піч, також рахував і казав: «Давай по-чесному. Ось бачиш: це золоті - жовті. Це хай буде тобі, а білі по-чесному мені». Ось цю несправедливість я пам’ятаю до сьогоднішнього дня.

+

У чому полягала несправедливість у розумінні В. Ющенко?

Він, мабуть, мав на увазі те, що його оббирав брат (при цьому сам навіть не колядуючи?). Утім, припускаю, усвідомлення такої несправедливості не могло прийти відразу (й сам В. Ющенко каже, що ще не міг рахувати), вона прийшла із часом: коли він навчився рахувати, усвідомив різну цінність різних монет.  

Мої знайомі кажуть, що це була типова ситуація і в їхньому випадку. Якщо так, то чи це означає, що почуття несправедливості прививається нам у наших сімях? Так чи інакше, мабуть, із часом важливішими є уроки, винесені з таких ситуацій.

 

Статистика

Rambler's Top100

Створено в
студії

~~ <*))>< ~ fishdesign