Перша сторінка
Мапа сайту
Зворотній зв'язок
Персональний сайт Славіка Бігуна
Людяність і оптимізм, професіоналізм і довершеність

ЮрХіт

ЮрПостать. Ф. фон Ліст визнавав спадкові біопсихологічні фактори у сукупності з визначальними соціальними, економічними причинами злочинності

02.03.2010

Тема: видатний вчений-юрист / prominent legal scholar

Франц фон Ліст (Liszt) (2.III 1851, Відень – 21.VI 1919, маєток Зехейм у районі Бергштрассе) – австрійський правознавець, професор з 1879.

Викладав кримінальне право в Гессенському (з 1879), Марбурзькому (з 1882), Галле-Віттенберзькому (з 1889) та Берлінському (з 1895) університетах.

1881 заснував «Zeitschrift fhr die gesamte Strafrechtswissenschaft» («Журнал загальної науки кримінального права»).

Один з фундаторів Міжнародної асоціації юристів-криміналістів (1888).

Представник соціологічної школи кримінального права і теорії факторів злочинності в кримінології. Розрізняв соціальні та індивідуальні фактори злочинності; провідну роль при цьому він відводив соціальним факторам. Визнавав значення спадкових біопсихологічних факторів у сукупності з визначальними соціальними, економічними причинами злочинності.

Вважав сучасну йому систему кримінальних покарань неефективною і виступав, зокрема, за її реформування шляхом впровадження умовного засудження, умовного звільнення від відбування покарання.

Автор грунтовних праць з кримінального права, кримінології і міжнародного права: найвідоміші з них – 2-томний «Підручник кримінального права» (1891) та «Міжнародне право у систематичному викладі» (1898).                            

О. Г. Кулик, „Юридична енциклопедія” 

Див. також:

Світлина: Ф. фон Ліст у молодому віці (фото з сайту, зазначеного вище першим)

 

Статистика

Rambler's Top100

Створено в
студії

~~ <*))>< ~ fishdesign