Перша сторінка
Мапа сайту
Зворотній зв'язок
Персональний сайт Славіка Бігуна
Людяність і оптимізм, професіоналізм і довершеність

ЮрХіт

ЮрПублікація. Я. Барков: "Тиждень права в Україні стає традицією"

28.02.2010

Тема: Всеукраїнський тиждень права / All-Ukrainian Week of Law

Студентський журнал Могилянки "Vivat Academia!" у номері за лютий 2010 р. публікує статтю секретаря Ради Ярослава Баркова "Тиждень права в Україні стає традицією". 

Стаття написана на основі тез, висловлених секретарем під час виступу у Верховній Раді України як представника Координаційної ради молодих юристів України при Міністерстві юстиції України.  

Стаття, опублікована згідно з дорученням щодо висвітлення діяльності Ради, міститься в додатку. 

Довідка: журнал «Vivat Academia!», створений в 2007 році О. Мозковою та активними і творчими студентами НаУКМА, лауреат премії «Кришталевий Сковорода» („Могилянський Оскар”) за найкращий студентський ЗМІ Академії. «Vivat Academia!» - глянцеве кольорове видання, що висвітлює життя могилянської спільноти та українського суспільства. Видання функціонує за кошт грантів організацій, які сприяють розвитку журналістики та свободи слова.

ЯРОСЛАВ БАРКОВ
Менеджер Української академії права
Координаційної ради молодих юристів України
при Міністерстві юстиції України

7-12 грудня вдруге – цього разу на державному рівні – відбувся Всеукраїнський тиждень права. Захід проведено на високому рівні. Форум «Правники - суспільству» (далі - Форум), який мав відбутися під час Тижня права 2009, перенесено на березень або квітень 2010 року. Погодившись стати почесним радником Тижня права, Президент України Віктор Ющенко проведе Всеукраїнський урок з прав людини під час Форуму. Кожен правник знову зможе відчути себе добротворцем, а неправник – пересвідчитися у позитивній силі права.

Борці за добро

Двоє маленьких дівчаток більше ніколи не побачать свого тата. Можливо, вони знають: йому стоїть пам’ятник в Україні і кожному відоме його ім’я. Проте це мало тішить дітей…

Керівним складом української міліції було викрадено і жорстоко вбито Георгія Гонгадзе. Як встановило слідство, його тіло спалили й поховали у лісі. Так вчинили з журналістом, який висвітлював факти корупції на найвищому рівні української влади.

З-поміж трьох засуджених убивць Георгія Гонгадзе двоє мають вищу юридичну освіту. Правники (від слів право, правда), які покликані захищати права людини, вчинили навпаки: здійснили ганебний злочин щодо суспільства. Справа Гонгадзе віддзеркалює всю ницість правоохоронної системи України.   

Саме тому, ми, молоді есквайри (лицарі зі щитами) України, стаємо на чатах біля храму добра і справедливості. Ми започаткували Тиждень права в Україні, аби утверджувати повагу до права через довіру до правників.

Феміда усміхатиметься

Вперше Всеукраїнський тиждень права 2008 проводився з ініціативи та дієвої участі Координаційної ради молодих юристів України при Міністерстві юстиції України (далі – КРМЮ). Ця ідея належала команді молодих юристів КРМЮ, яку очолює В’ячеслав Бігун. Із громадської ініціативи вона перетворилася на загальнодержавну.

Тиждень права розпочався 8 грудня 2008 року. Цього ж дня Президент України з нагоди 60-ї річниці проголошення Загальної Декларації прав людини видав Указ «Про Всеукраїнський тиждень права». Під час даного заходу кожен правник, кожна юридична інституція зможе зробити свій внесок в утвердження поваги до права через довіру до правників.

Передбачається, що під час Форуму юристи нададуть безкоштовні консультації, проведуть конференції, круглі столи та конкурси, окремі державні установи оголосять день відкритих дверей (як у ФРН) тощо. В Україні є випадки «закритих дверей» державних установ для людини.

Звісно, двері відчинені, проте далі не пускають. Тиждень права сприятиме утвердженню тези – «держава для людей», а не навпаки. Саме тому під час Тижня права загалом і Форуму зокрема, Феміда усміхатиметься, усміхатиметься на добро.


Українська академія права

Даний проект передбачає проведення майстер-класів провідних юристів України, правників міжнародного рівня. Під час Форуму «Правники - суспільству» першим у ролі експерта виступить Президент України, провівши Всеукраїнський урок на відповідну тему. Планується, що диски з лекціями учасників Української академії права будуть розповсюджувати в якості благодійної освітньої акції. Найновішу інформацію про цей та інші заходи можна прочитати на сайті КРМЮ України (www.krmjua.org), який оновлюється за підтримки Координатора проектів ОБСЄ в Україні.

Конкурс Корецького – український Джессап

«Цей Суд (Європейський – авт.) дає надію, що злочини будуть розслідувати. І, найголовніше, що більше такого не буде. Більше не будуть безкарно вбивати, більше не будуть безкарно бомбити села, викрадати людей. Бо тепер є організація, яка може запитати про це і покарати винних».

Це витяг з інтерв’ю російської журналістки Наталії Єстемірової, застреленої за правозахисну діяльність. Дана теза характеризує значення Європейського Суду з прав людини (далі – ЄСПЛ).

З метою розвитку системи підготовки юристів, утвердження України як центру міжнародного права, КРМЮ України ініціювала Міжнародний правничий конкурс імені В. М. Корецького. Конкурс уперше пройшов в Україні під час Тижня права 2008.

Конкурс Корецького імітує судове засідання ЄСПЛ. Кожен має змогу бути особисто присутнім під час фіналу конкурсу. Перемогу в його першому фіналі здобула команда Могилянки (Дар’я Богатчук, Ярослав Барков). Суддями конкурсу виступили Володимир Буткевич – суддя ЄСПЛ від України, Юрій Зайцев – Урядовий уповноважений у справах ЄСПЛ, В’ячеслав Бігун - голова КРМЮ України, автор ідеї конкурсу Корецького.

На відміну від міжнародного Конкурсу Джессапа, дебатів в імітованому Міжнародному Суді Справедливості ООН, Конкурс Корецького надає можливість дружнього врегулювання спору між заявником та державою.
Вдруге цей конкурс відбудеться під час Форуму за участі закордонних команд, які погодилися завітати до столиці України.

Передбачається, що Президент України особисто вручить переможцям сертифікати для стажування у Європейському Суді з прав людини в Страсбурзі. Є надія, що конкурс Корецького у майбутньому порівнюватимуть з «олімпійськими іграми» студентів-правників.

Чекаємо вас на Форумі «Правники – суспільству» та вже традиційному Тижні права 2010!

 

Статистика

Rambler's Top100

Створено в
студії

~~ <*))>< ~ fishdesign