Перша сторінка
Мапа сайту
Зворотній зв'язок
Персональний сайт Славіка Бігуна
Людяність і оптимізм, професіоналізм і довершеність

ЮрХіт

15-річчя Об’єднання студентів-правників Львівського університету ім. І. Франка

16.02.2010

Тема: Об’єднання студентів-правників Львівського університету ім. І. Франка | Law Student Union of Ivan Franko Lviv National University

Виповнилося 15 років Об’єднання студентів-правників Львівського національного університету ім. І. Франка (ОСП) – однієї з найстарших, найбільш успішних та авторитетних громадських організацій студентів-правників в Україні.

Сердечно вітаємо членів ОСП та, зокрема, члена Ради молодих юристів України Ольгу Строцяк із річницею створення організації, яку вона зараз очолює.

Бажаємо з такою ж самопожертвою, відданістю та зразковістю й надалі утверджувати повагу до права через довіру до правників.

Детальніше: стаття Об’єднання студентів-правників: погляд зсередини // Юридична газета (2005)

Навесні 1995 р. на львівському телебаченні показали сюжет про новостворену громадську організацію на юридичному факультеті Франкового університету. Кореспондент завершила його словами: “за майбутнє студентів юридичного факультету можна не переживати, про це піклується Об’єднання студентів-правників”.

Ці слова, принаймні часткового, підтверджують підсумки десятирічної діяльності Об’єднання студентів-правників, більш відомого за абревіатурою, як “ОСП”. Про це говорили й учасники офіційного святкування ювілею ОСП, яке відбулося 18 лютого (16 лютого – День ОСП) на факультеті.

Десятиріччя ОСП, його успішна діяльність на факультеті та поза його межами, дає підстави говорити про нього як про феномен.

По-перше, ОСП – організація своєчасна. У 1994-95 рр., коли в Україні набрав обертів незворотній процес оновлення суспільного ладу, виникли передумови й водночас необхідність участі у ньому найбільш активної частини суспільства – молоді й, зокрема, студентства. Провідниками цього процесу стали різноманітні молодіжні та професійні організації, які засновувалися як поза, так і в навчальних закладах. Так восени 1994 р. на юридичному факультеті Франкового університету, за підтримки її новаторської адміністрації (декана факультету В. Т. Нора та його заступників П. Б. Стецюка, А. М. Бойка), постала самоврядна Студентська рада. Її формування розбудило факультетське студентство, виявило її найбільш активну частину, яка згодом згуртувалася в ОСП. Водночас поставали інші молодіжні правничі організації в Україні. У травні 1996 р. вони об’єдналися в Українській асоціації студентів-правників (УАСП), що вже за рік стала найбільшою за кількістю учасників професійною молодіжною організацію в Україні.

По-друге, ОСП – це гідне втілення гідної мети шляхом, так би мовити, акумулювання й трансформації енергії єдності студентів-правників на факультеті, відомому як Львівська правнича школа. Мета ОСП – реалізація та захист прав і законних інтересів студентів факультету (не лише членів ОСП), відродження кращих традицій українських студентів-правників та сприяння формуванню нового покоління українських правників.

Реалізовуючи мету, ОСП зуміло “заповнити вакуум”, який існував між академічним та “домашнім” життям студента, численними заходами наукового та культурно-розважального плану. Деякі з них перетворилися, на традиційні. Наприклад, щорічні конференції на факультеті, всеукраїнські судові дебати ім. Станіслава Дністрянського, святкування Дня юриста, конкурс “Міс юридичного факультету”, благочинні акції з подальшою поїздкою в притулки, різдвяний вертеп. ОСП працює не лише на факультеті, а й поза ним. Міськрада Львова з нагоди святкування ювілею відзначила ОСП спеціальною грамотою за вагомий внесок у молодіжний рух м. Львова.

ОСП, разом з іншими студентськими факультетськими організаціями, сприяє професійному та особистому взаємо обміну на локальному та регіональному, всеукраїнському й міжнародному рівнях, інформує про можливості набуття додаткового академічного та професійного досвіду, а також створює ці можливості. Об’єднання допомагає реалізувати бажання молоді максимально ефективно використати період студентського життя у професійному середовищі.

По-третє, ОСП – це об’єднання активних і талановитих особистостей, організаторів, які навчаються на факультеті, кероване прекрасними лідерами (головами) організації. Як відзначає один із колишніх голів ОСП, Маркіян Галабала, “визначальним словом у назві Об’єднання студентів-правників є – об’єднання”.

ОСП було задумано й існує не як організація індивідуалістів або “клуб для обраних” на елітному факультеті. Її “мотор” – це активісти, яким може стати будь-який бажаючий студент. Як стверджує заступник декана юридичного факультету В. М. Косович, ОСП – це студентська організація, у якій з початку її існування гуртувалися найактивніші студенти нашого факультету.

До цього додамо: членами ОСП були і є одні з кращих студентів факультету. Це нині підтвердило життя. Десятки з них успішно продовжили навчання за кордоном, працюють на провідних юридичних фірмах, в органах влади та самоврядування, громадських організаціях, займаються юридичною наукою.

Активні члени ОСП, нинішні та колишні, – вирізняються не лише своєю активністю. Їм притаманні прагнення до всебічного професійного та особистого розвитку, патріотизм, високі правові ідеали. ОСП по суті утверджує такі прагнення і таким чином впливає на формування особистості його члена. Коли на зустрічі “друзів ОСП” – колишніх його членів, постало питання про те, яким є найбільше досягнення ОСП за десять років – відповідь Євгена Дейнеко звучала переконливою: “ОСП зробило нас”. Нинішні та колишні члени ОСП – це представники нового покоління українських правників.

До речі, друзі ОСП прийшли святкувати ювілей організації не “з пустими руками”. Передавши ОСП новий комп’ютер, вони також внесли новий ідейний імпульс в її розвиток. Так, друзі ОСП пропонують розширити віртуальну присутність ОСП в Інтернеті через відкриття інтернет-порталу, відновити видання фахового наукового журналу, розширити заходи правової просвіти, стипендіально підтримувати кращих, перспективних та потребуючих матеріальної допомоги студентів факультету, посприяти відродженню свого часу потужної УАСП. Актив ОСП схвально сприйняв ці ідеї.

Успіх ОСП забезпечило й вдале лідерство, його наступництво. За десять років його існування Об’єднанням керували десять голів: В’ячеслав Бігун, Ярослав Гордієвич, Ігор Кітела, Тетяна Хома, Тетяна Мазур, Леся Вольська, Маркіян Галабала, Єва Сушко, Тарас Кубай, Ольга Ситник. Як для голів ОСП, так і для багатьох його членів досвід Об’єднання – це і школа лідерства й водночас перший політичний досвід.

Здорове лідерство запорука доброї організації, але цього не достатньо. Потрібен міцний фундамент. Як відзначив один із колишніх активних членів ОСП, Роман Похила, “успіх Об’єднання ґрунтується на сильному фундаменті – дружбі”, на якому розбудоване ОСП. І ця дружба починається з першого курсу. Першокурсники, переповнені молодою енергією, ентузіазмом, примноженим ейфорією вступу на факультет, вступають до ОСП, який для багатьох з них стає невід’ємною частиною їхнього студентського життя, а часом і долі.

Відтак не дивно, що ОСП називають сім’єю. Як відзначає нинішній голова ОСП Ольга Ситник, “ОСП – це маленька сім’я, коло людей, які відпочивають та працюють разом, ділять неповторні моменти, це організація, якою живе кожен з нас...” І, ця сім’я, ОСП, живе у факультетській сім’ї.

Об’єднання – частина новітньої історії славетного юридичного факультету. Львівська правнича школа, започаткована із заснуванням Університету в 1661 р., традиційно відома високим науковим рівнем викладання, що забезпечувався професорсько-викладацьким складом. На кафедрах факультету працювали такі знані в Європі вчені-правознавці, як професори С. Дністрянський, О. Огоновський, О. Бальцер, П. Домбковський, П. Стебельський, Ю. Макаревич, П. Недбайло, А. Савицька та інші. І сьогодні на факультеті викладають загальновизнані фахівці, примножуючи славу факультету та Університету.

Їх примножують й ОСП. Тут усвідомлюють, що Об’єднання не могло б існувати без факультету, підтримки адміністрації. І це взаємно: нинішній декан факультету А. М. Бойко стверджує, що “дорожить характером стосунків”, які склалися з ОСП впродовж десятиліття й говорить про “партнерську співпрацю”. Значення ОСП ще не до кінця осягнуто, утім, як і внесок ОСП – ще не завершено. До речі, під час святкування активісти ОСП висунули ідею створення музею ОСП. Після озвучення ідеї, з’ясували, що юридичний факультет ще не має власного музею. Отож, схвально була зустріта ідея співпраці у створенні музею факультету, праця над яким могла б ще більш скріпити стосунки “партнерів” як уже традиційні. Тим більше, що добрі традиції, перевірені часом, слід продовжувати й примножувати.

Автор: Бігун Славік

 

Статистика

Rambler's Top100

Створено в
студії

~~ <*))>< ~ fishdesign