Перша сторінка
Мапа сайту
Зворотній зв'язок
Персональний сайт Славіка Бігуна
Людяність і оптимізм, професіоналізм і довершеність

ЮрХіт

РСП. ГПУ: „Нічному” судді – кримінальна справа, ДСА – припис, ВРЮ – подання на звільнення

04.02.2010

Тема: резонансні процеси | famous trials

За наслідками перевірки у Київському апеляційному адміністративному суді виявлено порушення вимог законодавства, повідомляє прес-служба ГПУ.

"Генеральною прокуратурою України за наслідками перевірки звернень народних депутатів України щодо неналежного функціонування автоматизованої системи документообігу у Київському апеляційному адміністративному суді та розгляду справ, пов'язаних з виборчим процесом, виявлено порушення вимог законодавства.

Учтонюється: "зокрема встановлено, що попри повне матеріально-технічне забезпечення вказаного суду необхідними ресурсами, функціонування системи автоматичного документообігу належним чином не забезпечено.

"Унаслідок вказаних обставин розподіл між суддями справ, у тому числі пов'язаних з виборчим процесом, здійснювався особисто головою суду без дотримання принципу об'єктивності, неупередженості, випадковості, що призвело до прийняття незаконних судових рішень і порушення виборчих прав громадян.

"Так, суддя цього суду, отримавши у провадження справу без дотримання законодавчо встановленого автоматичного порядку розподілу, незаконно вночі 17.01.10 перед голосуванням переглянув рішення прийняте за позовом представника одного з кандидатів у Президенти України за нововиявленими обставинами, незважаючи на те, що таких обставин у справі не було. За наслідками неправомірного перегляду судового рішення було ухвалено постанову про задоволення позову, яка суперечить виборчому законодавству та правовій позиції Вищого адміністративного суду України з цього питання. Внаслідок таких дій істотно обмежено гарантовані законом виборчі права громадян.

"З огляду на характер та суспільну небезпечність виявлених порушень законодавства Генеральною прокуратурою України за наслідками перевірки порушено кримінальну справу відносно судді Київського апеляційного адміністративного суду за ч.1 ст. 375 КК України та направлено подання до Вищої Ради Юстиції про звільнення його з посади".

Також про виявлені порушення поінформовано Раду суддів адміністративних судів України та внесено Державній судовій адміністрації з цього приводу припис.

Джерело: Прес-служба Генеральної прокуратури України

Світлина: інцидент за участі Зідана в фіналі Чемпіонату Європи 2006.

 

Статистика

Rambler's Top100

Створено в
студії

~~ <*))>< ~ fishdesign