Перша сторінка
Мапа сайту
Зворотній зв'язок
Персональний сайт Славіка Бігуна
Людяність і оптимізм, професіоналізм і довершеність

ЮрХіт

РСП. C. Лещенко про фіктивні судові процеси; "обраний Януковичем цинічний шлях захисту зі штампування судових рішень, викрадення документів та створення собі іміджу жертви політичних переслідувань довів свою ефективність в Україні беззаконня"

05.02.2010

Тема: фіктивні судові процеси | fictitious legal claims and trials, беззаконня | lawlessness

Журналіст „УП” С. Лещенко в статті „Подарунок Генпрокуратури – Віктору Януковичу” розповідає про судові процеси навколо резиденції „Межигір’я” 

Цитується майже без скорочень:

„Усі ці дні "Українська правда" намагалася з'ясувати, про яке судове рішення ідеться у заяві Медведька. Хоча минув тиждень, воно досі відсутнє як у базі даних. Виявилося, що або Медведька дезінформували, або він прикрасив дійсність в інтересах Януковича.

”…. 27 січня суд розглянув касацію на рішення Київського апеляційного господарського суду від 2008 року, згідно з яким маловідомій фірмі "Да Лат" було відмовлено у її претензіях на "Межигір'я".

Ця заплутана історія має всі ознаки фіктивного судового процесу.

Про все по черзі.

Відчуження майна резиденції "Межигір'я" з державної власності відбулося 25 вересня 2007 року, прямо напередодні дострокових парламентських виборів. У цей день було укладено договір міни.

Національна компанія "Надра України", якій буквально перед цими подіями на баланс перекинули "Межигір'я", віддала резиденцію донецькій фірмі "МедІнвестТрейд".

Взамін за "Межигір'я" донеччани передали "Надрам" два дореволюційних будинки в аварійному стані на Парковій дорозі в Києві.

Буквально тут же ТОВ "МедІнвестТрейд", щоб убезпечитися, подало в суд на анулювання оборудки обміну та... програло аж до апеляції. Таким чином, судове рішення про правомірність відчуження "Межигір'я" набуло законної сили. Янукович весь цей час залишався прем'єр-міністром.

Але "МедІнвестТрейд" не довго насолоджувався урочищем на березі Київського моря. 19 листопада 2007 року донеччани вирішили продати "Межигір'я" іншій донецькій фірмі "Танталіт", про яку згадував Медведько на своїй останній прес-конференції.

Власне, "Танталіт" у всій цій історії став "добросовісним правонабувачем" власності у  "Межигір'ї". Ця фірма має двох засновників - австрійську компанію, створену в інтересах анонімного клієнта, та уродженця Донецька Павла Литовченка, який проходить засновником у інших бізнесах старшого сина Віктора Януковича.

Фіктивний суд в інтересах "Танталіту"?

І ось нещодавно виявилося, що окрім "Танталіту", на резиденцію претендувала така собі невідома київська компанія "Да Лат".

У матеріалах суду сказано, що ця фірма "Да Лат" начебто заявила про свою згоду на придбання "Межигір'я" на шість днів раніше до "Танталіту", 13 листопада 2007 року. Але власник резиденції нібито не отримав їх листа до встановленого терміну та проігнорував цю пропозицію. І от тепер компанія "Да Лат" через суди вимагала забрати "Межигір'я" в "Танталіту" та продати їй.

Цей судовий процес мав всі ознаки зрежисованої комедії, а запущено його було з метою, аби на рівні суду отримати рішення про законність володіння резиденцією тепер уже "Танталітом".

І не дивно, що компанія "Да Лат" послідовно програла всі суди: спочатку Господарський суд Києва 11 квітня 2008 року, а потім Київський апеляційний господарський суд 11 червня того ж таки 2008 року.

"Невдалі" для фірми "Да Лат" рішення набули законної сили. Вона вирішила далі не судитися, як раптом у вересні 2009 року прокуратура надумала зацікавитися цією справою.

Це було дивно, тому що раніше Медведько не проявляв особливої ініціативи у поверненні "Межигір'я". У листі до Тимошенко він прямо заявляв, що дії з обміну резиденції були законними, і оскаржити їх неможливо.

Менше з тим, восени 2009-го заступник генпрокурора Віктор Кудрявцев подав касаційне подання на постанову Київського апеляційного господарського суду від 11 червня 2008, за яким "Да Лат" було відмовлено в задоволенні їх претензій на "Межигір'я".

Вищий господарський суд прийняв це подання. Також  він задовольнив клопотання про відновлення строку касаційного оскарження.

"Українська правда" поцікавилася в начальника управління підтримання обвинувачення у судах Генпрокуратури Олега Кучера мотивами поведінки прокурорських. Він сказав: "Ми дізналися, що були порушення на етапі слухань у першій інстанції". Які саме, назвати він не зміг.

Так, власне, з 8 жовтня 2009 почався процес у Вищому господарському суді. На перше засідання не з'явився представник жодної з фірм - прийшов тільки прокурорський співробітник.

Тоді суд переніс засідання на 16 грудня 2009, але знову ніхто, окрім прокурорських, не прибув.

У зв'язку з цим суд ще раз переніс засідання - на 10 лютого 2010 року, тобто через три дні після виборів президента.

Але сталося непередбачене. Коли вже було призначено слухання, раптом Вищий господарський суд ще раз переніс дату засідання, при чому на ближчу дату - 27 січня, тобто перед другим туром.

Власне, у цей день все і відбулося. При цьому судовий розгляд відбувся... за відсутності представників Генпрокуратури - яка, власне, і подавала касаційну скаргу!

І, як тепер стало відомо всій країні зі слів Медведька, на цьому засіданні суд визнав приналежність "Межигір'я" компанії "Танталіт".

"Нам про це рішення стало відомо вже по факту його винесення. Коли ми запитали суд, чому нас не поінформували, нам відповіли, що надсилали відповідного листа. Але ми його не отримали", - розповів "Українській правді" Олег Кучер.

Доповідачем у трійці суддів по цій справі був сумновідомий Іван Волік. На початку 2000-их років він засудив до позбавлення волі 18-ть членів УНА-УНСО - за безлад у ході акції протесту "Україна без Кучми". Після помаранчевої революції Волік був призначений до Вищого господарського суду.

А тепер найцікавіше - предметом розгляду в суді взагалі не була приналежність території "Межигір'я". Адже компанія "Да Лат" оскаржувала лише продаж нерухомого майна резиденції. І суд підтвердив належність "Танталіту" лише об'єктів на території "Межигір'я", але не самої землі.

А тому є некоректними виголошені на всю країну слова Медведька про те, що Вищим господарським судом визнано, що територія "Межигір'я" законно належить фірмі "Танталіт".

Паралельний суд

Насправді, питання приналежності території "Межигір'я" фірмі "Танталіт" та безпосередньо Януковичу є предметом розгляду в зовсім іншому суді - Київському окружному адміністративному.

Трохи передісторії.

136 гектарів земля "Межигір'я" було передано на 49 років у оренду трьом суб'єктам: самому Віктору Януковичу (1,7 гектара), "Танталіту" (127 гектарів) та благодійному фонду "Відродження України" (7,6 гектарів).

<tablesonormaltable cellspacing="0" cellpadding="0" border="0" width="540"></tablesonormaltable>

 

<//td><//tr>

 Структура розподілу землі в "Межигір'ї"

<//td><//tr><//tbody><//table>

Зв'язок Януковича з "Танталітом" прослідковується через засновника фірми Павла Литовченка. Він записаний акціонером у ТОВ "Едельвейс", іншим акціонером якого є Олександр Янукович - старший син кандидата в президенти.

Самого Литовченка неодноразово бачили в приймальні Януковича в штаб-квартирі Партії регіонів.

Також Литовченко є засновником фірми "Дім лісника", що володіє 17,5 гектарами в Сухолуччі, де знаходиться мисливське господарство Януковича.

Третім орендарем землі в "Межигір'ї" є благодійний фонд "Відродження України". Ця структура займається забезпеченням поточної життєдіяльності Януковича. Наприклад, на неї оформлено автотранспорт кандидата. В 2003-му вони вже намагалися орендувати дім у "Межигір'ї" для Януковича до 2051 року.

Засновником фонду "Відродження України" є донеччанин Павло Юрченко, який також був засновником кінотеатру "Зоряний", де розташований штаб Партії регіонів. Він же виступає другим акціонером ТОВ "Дім Лісника", що володіє землею в Сухолуччі.

Отже, після невдалих спроб створити коаліцію з Януковичем, в середині 2009 року Тимошенко надумала зайнятися "Межигір'ям". Але оскільки фірми виграли інспіровані суди, то тепер уряд взявся оскаржувати не відчуження майна, а оренду 137 гектарів землі резиденції.

Однак восени 2009-го за дорученням нардепа-регіонала Миколи Джиги оригінали документів по оренді всієї землі в "Межигір'ї" фактично були викрадені з Вишгородської районної державної адміністрації. Потім вони були передані на переховування до Генпрокуратури.

Спроби Мінюсту оскаржити оренду цих 136 гектарів закінчилися нічим - угоди не поверталися назад до Вишгородської райадміністрації, а трималися в прокуратурі під приводом перевірки.

Власне, той же Кудрявцев, який так благородно зацікавився дивною судовою суперечкою між компаніями "Да Лат" і "Танталіт", водночас відмовлявся надавати матеріали по землі.

Оскільки іншого шляху не було, Кабмін подав позов до Київського окружного адміністративного суду, в рамках якого 4 листопада 2009 року суддя виніс ухвалу - витребувати з Генпрокуратури документи по оренді гектарів "Межигір'я"

Але вже через чотири дні цей же суддя... передумав. Він скасував власну ухвалу про витребування документів з прокуратури і взагалі зупинив провадження по справі.

Власне, зараз цей судовий процес заблоковано.

У комплексі все це виглядає вкрай підозріло. Бо в земельних питаннях "Межигір'я" прокуратура чинила різноманітний спротив, а в справі компанії "Да Лат", навпаки, вирішила подати касацію, яка завершилася перемогою нових власників резиденції.

Таким чином, виникає питання - чи не робилося все це, щоб дозволити Януковичу до виборів оголосити про законність дій з "Межигір'ям" принаймні в межах одного судового процесу. А з другим нехай вже він розбирається сам як президент.

А ще зовсім нещодавно, у грудні 2009-го, Янукович всерйоз побоювався силової акції навколо "Межигір'ї".

Місяць тому депутати-регіонали писали до МВС колективну заяву "про готування до вчинення злочину". ….

Обраний Януковичем цинічний шлях захисту зі штампування судових рішень, викрадення документів та створення собі іміджу жертви політичних переслідувань довів свою ефективність в Україні беззаконня….”

 

Статистика

Rambler's Top100

Створено в
студії

~~ <*))>< ~ fishdesign