Перша сторінка
Мапа сайту
Зворотній зв'язок
Персональний сайт Славіка Бігуна
Людяність і оптимізм, професіоналізм і довершеність

ЮрХіт

Погляд. Х. Северінсен: В Україні є "брак відповідальності – ніхто не знає, хто за що відповідає"

02.02.2010

Тема: Україна: погляд ззвоні | Ukraine: outsider's view

28 січня 2010 року Ханна СЕВЕРІНСЕН, Радник Прем’єр-міністра України на громадських засадах, співдоповідач Парламентської асамблеї Ради Європи з питань виконання Україною обов’язків та зобов’язань перед РЄ (1997 - 2009 рр.) зустрілась з учасниками Клубу Української школи політичних студій, Членом Наглядової Ради якої вона стала в 2010-му році. Зустріч відбулася в приміщенні бібліотеки Національного університету «Києво-Могилянська академія». Головними питаннями до обговорення стали ретроспектива наслідків Помаранчевої революції для України напередодні президентських виборів та перспективи відносин України з європейськими інституціями.

У власному виступі Ханна Северінсен пригадала свій перший візит в Україну в 1989 році у складі комітету з питань охорони навколишнього середовища парламенту Данії. З того часу пані Северинсен слідкувала за ситуацією в Україні, поки в 1997 році не стала співдоповідачем Парламентської  асамблеї Ради Європи з питань виконання Україною обов’язків та зобов’язань, які наша країна взяла на себе при вступі до цієї організації. Вона розповіла про основні проблеми та тенденції в Україні, які їй довелося спостерігати на своїй посаді протягом більш ніж 10 років, як то згортання свободи слова протягом 1995-2004 років, ріст рівня корупції, політична нестабільність. Також поділилася своїми враженнями від Помаранчевої революції, яка, за її словами, «призвела до того, що Україна з’явилась на політичній мапі Європи».

«Якщо почитати західну пресу, то зараз там переважає думка про те, що Україна зробила крок назад в своєму розвитку й Помаранчева революція програла. Але я не можу погодитись з цим. В Україні відбулось багато важливих процесів. У вас з’явилось дієве громадянське суспільство, люди можуть вільно висловлювати свої думки й підтримувати тих політиків, яких вважають за потрібне», - відмітила Ханна Северінсен. Також вона наголосила, що «Україна потребує політиків, які здійснять ті реформи, що були обіцяні ще в 1995 році, коли країна ставала членом Ради Європи, як, наприклад, судова реформа». «Чи не найважливішою проблемою для України залишається боротьба з корупцією, яка по-справжньому так і не розпочалася. Корумпованості  сприяють, серед іншого, нечіткі формулювання в законодавстві. Тож проблему корупції слід вирішувати з урахуванням багатьох факторів», - додала Северінсен. Вона повторила свою відому тезу про те, що Європейський Союз зробив помилку в 2005 році, коли не дав чітких обіцянок щодо вступу України до цієї організації. «Але в довгостроковій перспективі Україна має всі можливості стати членом ЄС, якщо вона сама захоче цього. Україна не має сидіти збоку і чекати на те, хто ж її запросить на танець: Москва, Вашингтон чи Брюссель. В такому випадку запрошення можна і не дочекатись. Україна має сама діяти, і ця дія – реформи. Сподіваюсь, новий президент буде їх втілювати», - зазначила Ханна Северінсен.

В кінці зустрічі Директор Української школи політичних студій Ігор Когут запропонував Ханні Северінсен уявити себе на посаді президента України та змоделювати свої перші кроки. «Я б почала з непопулярних методів. Я б підняла ціни на електроенергію та енергоносії. Це б змусило і громадян, і підприємства дійсно задуматися про проблеми енергоефективності. Найбільш незахищеним верствам населення таке підвищення звичайно було б компенсовано за рахунок держави. Дуже ретельно підбирала б людей, які мають працювати у виконавчій владі. Ми б зібралися разом з міністрами та проаналізували, що ми маємо робити в найближчі 100 днів, які конкретні цілі маємо ставити перед собою. Уряд повинен мати чітку програму. В Україні з цим проблема. Також існує брак відповідальності – ніхто не знає, хто за що відповідає. Перед кожними виборами в Україні прем’єр-міністр говорить, що йому не давали працювати, а президент виправдовує свою протидію тим, що уряд нібито приймав неадекватні рішення. Але ж хто відповідальний за стан країни? Крім того, варто пам’ятати про правило, яким користуються всі європейські політики: непопулярні заходи варто впроваджувати одразу і швидко. А потом говорити людям – все, ми перегортаємо цю сторінку й рухаємось далі»,  - такою була відповідь Ханни Северінсен.

Джерело: Лабораторія законодавчих ініціатив

Світилина з сайту "ДТ"

 

 

Статистика

Rambler's Top100

Створено в
студії

~~ <*))>< ~ fishdesign