Перша сторінка
Мапа сайту
Зворотній зв'язок
Персональний сайт Славіка Бігуна
Людяність і оптимізм, професіоналізм і довершеність

ЮрХіт

Нагороди. Останні нагородні укази Президента – критикують оглядчі. Очікують "кілька резонансних указів, які поповнять ряди "Героїв України"

30.01.2010

Тема: державні нагороди | state awards

Останні рішення глави держави на посаді - традиційний об'єкт пильної уваги. України - не виняток. Так, С. Лещенко в огляді "...А насамкінець Віктор Ющенко вирішив знеславити державні нагороди", з-поміж іншого, подає перелік останніх нагороджень.

Він пише: "Активність Ющенка звелася до заохочення свого оточення. На Банковій почалася масова роздача нагород і звань людям, які складали найближче коло президента та забезпечували йому життєвий комфорт.

Нагороджую...  Так, з нагоди Дня Соборності Ющенко нагородив орденом Ярослава Мудрого керівника свого офісу Руслана Демченка, який в 2006-му замінив на цій позиції Андрія Кислинського.

У обгрунтуванні указу сказано - "за вагомий особистий внесок у справу консолідації українського суспільства, розбудову демократичної, соціальної і правової держави та з нагоди Дня Соборності України".

Складно пояснити, в чому полягала роль Демченка в "консолідації суспільства" і "розбудові правової держави", якщо його функції зводилися до складення робочого графіку президента та з'єднання з потрібними абонентами по телефону.

Також орден Ярослава Мудрого отримав Юрій Рубан - директор Національного інституту стратегічних досліджень, який із соціологією в руках до останнього переконував Ющенка у його шансах вийти в другий тур виборів.

З орденом "За заслуги" закінчує каденцію Ющенка і керівник служби його протоколу Юрій Полурез. Як сказано в указі - "за вагомий особистий внесок у розвиток української дипломатії, багаторічну сумлінну працю, високий професіоналізм..."

Хтось чув з українських громадян про дипломата Юрія Полуреза, і в чому полягав його "особистий внесок"? Свою роботу  в стінах МЗС він завершив як заступник директора департаменту Міністерства, після чого перейшов на Банкову.

Не з пустими руками залишає Банкову заступник глави секретаріату Олександр Шлапак. Орден Ярослава Мудрого він отримав від Ющенка 1 січня з нагоди 50-річного ювілею.

За п'ять років роботи в пулі президента орденом княгині Ольги нагороджено репортера агентства УНІАН Олену Гітлянську. "Для мене ця нагорода стала сюрпризом - я не проявляла жодної ініціативи для її отримання", - поділилася журналістка.

Звання "заслуженого працівника культури України" залишиться на пам'ять від президентства Ющенка в Олени Трусової - заступника Ірини Ванникової у прес-службі глави держави.

Не зміг черговий раз обійти увагою Ющенко і групу "Наша Ряба", яку представляє завгосп президента Ігор Тарасюк.

Протягом менше ніж року на них обрушився справжній зорепад. Ордени "Героя України" вже отримали бізнес-партнер Тарасюка Юрій Косюк, їхній ставленик на посаду міністра аграрної політики Юрій Мельник і його тесть Михайло Зубець. Званням заслуженого працівника сфери послуг був відзначений син Зубця Микола, який керував державним "Президент-готелем" до його сумнівного відчуження.

І от тепер у січні Ющенко зробив ще один жест цій команді. Він присвоїв статус "національної" з усіма витікаючими наслідками в питанні матеріального забезпечення Українській академії аграрних наук, президентом якої є той самий Михайло Зубець.

Ющенко розплатився нагородами і з керівництвом Управління державної охорони. Так, орден "За заслуги" отримав Павло Альошин - керівник особистої охорони Ющенка.

Обгунтування - "за вагомий особистий внесок у зміцнення обороноздатності України, забезпечення безпеки органів державної влади і посадових осіб, зразкове виконання військового обов'язку та з нагоди річниці утворення Управління державної охорони України".

Павло Альошин був поряд з Ющенком, коли той прийшов до ЦВК подавати свої документи перед президентськими виборами  Приклад Альошина взагалі унікальний. В указі Ющенка від 12 січня він фігурує як підполковник. Хоча, як стверджують джерела "Української правди", йому ще 25 грудня  вже було присвоєно звання полковника. І не виключено, що в останні дні своєї каденції Ющенко присвоїть йому звання генерала. Це - приклад карколомної кар'єри, яку людина зробила при дворі Ющенка. Адже в 2005 Альошин був простим лейтенантом. Але, оскільки з часів прем'єрства він був закріпленим за Ющенком, то користувався його особливою довірою і після інавгурації отримав посаду заступника начальника Управління державної охорони - керівника особистої охорони президента. За п'ять років Альошин піднявся з лейтенанта до полковника. Це суперечить "Положенню про проходження громадянами України військової служби у Збройних Силах України", затвердженому указом самого президента. Цим документом встановлено строки перебування у військових званнях: для старшого лейтенанта і капітана вони становлять 3 роки; майора  - 4 роки; підполковника  - 5 років; і полковника  - 2 роки. Тобто за п'ятирічку Альошин пройшов шлях, який мав би займати 14-17 років.

Військове звання генерал-лейтенанта отримав від Ющенка начальник Управління державної охорони Олександр Бірсан і його перший заступник Юрій Суховатий.

Це також суперечить іншому указу Ющенка -  "Про порядок присвоєння вищих військових звань, вищих спеціальних звань і класних чинів", за яким звання присвоюються не раніше ніж через рік після перебування на посаді. А Бірсан і Суховатий були призначені в УДО тільки влітку 2009-го, після звільнення Балоги з секретаріату та відставки його протеже Гелетея.

Не обійшла увагою Банкова і ставленика Віри Ульянченко в СБУ - заступника керівника спецслужби Василя Грицака. 16 січня йому дали генерал-полковника, хоча він також не пропрацював року на своїй нинішній посаді.

Але на цьому карусель нагород у виконанні Банкової не завершиться. У дні, які залишилися до оголошення нового президента, очікується ще декілька резонансних указів, які поповнять ряди "Героїв України" особами з оточення Ющенка.

P.S. Українська правда звернулася до прес-секретаря президента Ірини Ванникової щодо роздачі слонів найближчому колу Ющенка "Це конституційне право президента, - заявила Ванникова. - Читайте Конституцію - стаття 106 пункт 25: президент нагороджує державними нагородами, встановлює президентські відзнаки та нагороджує ними".

 

Статистика

Rambler's Top100

Створено в
студії

~~ <*))>< ~ fishdesign