Перша сторінка
Мапа сайту
Зворотній зв'язок
Персональний сайт Славіка Бігуна
Людяність і оптимізм, професіоналізм і довершеність

ЮрХіт

ЮрПолітика. Створено Національну конституційну раду (НКР)

27.12.2007

 

«Утворити  Національну конституційну раду, поклавши на неї підготовку концепції системного оновлення конституційного регулювання суспільних відносин в Україні та проекту нової редакції Конституції України», – йдеться у відповідному Указі Президента України Віктора Ющенка від 27 грудня 2007 року.

Секретаріат Президента роз’яснює : «Такий Секретаріат Президента роз’яснює : «Такий крок Віктор Ющенко здійснив з метою посилення конституційних гарантій захисту прав і свобод людини і громадянина, створення збалансованої системи державної влади, підвищення ролі місцевого самоврядування та напрацювання пропозицій щодо системного вдосконалення Конституції”.

НКР очолюватиме Президент України.

Комісія, яка напрацьовуватиме конституційні зміни, залучатиме до цієї роботи представників різних політичних сил, громадськості, провідних фахівців у галузі конституційного права, інших науковців.

Персональний склад НКР буде сформовано з урахуванням пропозицій політичних партій (виборчих блоків політичних партій), які мають депутатські фракції у ВР України, інших політичних партій, пропозицій ВР АРК, обласних, Київської та Севастопольської міських рад, Національної академії наук України, всеукраїнських правозахисних громадських організацій і затверджується Президентом України.

Пропозиції стосовно кандидатур мають бути подані до 15 січня 2008 року.

Віктор Ющенко пропонує ЗМІ запровадити постійні рубрики та цикли передач, публікації з висвітлення діяльності щодо підготовки проекту нової редакції Конституції України.

Відповідно до Указу, організаційне забезпечення діяльності НКР покладено на Секретаріат Президента України, фінансове та матеріально-технічне забезпечення – на Державне управління справами.

Документ набирає чинності з дня його опублікування.

Указом затверджено положення про НКР, але наразі його не оприлюднено.

 

Читати Указ

 

Статистика

Rambler's Top100

Створено в
студії

~~ <*))>< ~ fishdesign