Перша сторінка
Мапа сайту
Зворотній зв'язок
Персональний сайт Славіка Бігуна
Людяність і оптимізм, професіоналізм і довершеність

ЮрХіт

Юр фільм/Колонка. „Думай про мене, як про себе, тільки з вагі….”: Клуні в фільмі „Вище неба” звільняє з роботи і знаходить собі подібну. Для чого?

16.01.2010

Тема: фільм „Вище неба” / „Мне бы в небо” / „Up in the Air”

На світлині: кадри з фільму

Мене заінтригував опис сюжету, адже системно проглядаю всі, так звані, юридичні фільми. Ще подумалося: чого ж би то Джордж Клуні – цей, за багатьма версіями, найсексуальніший чоловік сучасності – полюбив серйозні „юридичні ролі”? Нагадаю, що один із останніх його фільмів, „Майкл Клейтон”, претендент на Оскар 2008, став для аутсайдерів поглядом усередину суперечливого світу корпоративного юридичного бізнесу.

Ось як пишуть про сюжет: „Раян Бінем — корпоративний юрист, весь час проводить у відрядженнях. Зразковий споживач, він досяг успіху в корпоративних зв'язках, чим не може похвалитися в особистому житті. Стосунки на одну ніч для нього просто частина довгого списку з незліченними люксами готелів…. Деколи Раяну здається, що в небі існує окрема держава…. Накопичення і підрахунок преміальних миль дуже турбують Раяна, адже він вважає їх своєю невід'ємною приватною власністю, здатною здійснити його мрії. Тим очевидніше виявиться безглуздя його надій, коли компанія, що управляє нарахуванням ілюзорних бонусів почне міняти правила гри”.

І що ми бачимо? У фільмі не йдеться про корпоративне право чи юристів. Й герой клуні не називається юристом. Натомість, є дві сюжетні лінії – професійна та особиста. Професійна – про те, як звільнити з роботи і робити це професійно… Герой Клуні „розлітає” по країні – у повітрі 270 з 365 днів року, – звільняючи людей. На це йде чимало коштів, тому навіть цю функцію намагаються оптимізувати – за допомогою „інженерів-термінаторів” – спеціально підготовлені люди звільнятимуть людей за допомогою інтернет-зв’язку. Клуні береться підготувати молоду, але самовпевнену стажерку. Між тим, сам зустрічає собі подібну, як вона каже, „лише з вагіною”, якій він, що природно, подобається. А вона йому – тим більше. У них „піднебесний роман”. Водночас, сестра героя Клуні виходить заміж і на цьому тлі його система цінностей починає змінюватися… Далі – деталі.

В плані „професійного сюжету” фільм спізнився, принаймні, на рік. Хоча саме завдяки кризі режисер зміг зреалізувати проект, хоч, каже, що й задумав зробити його набагато раніше. Щодо „особистого”, то – він вічно вчасний. Що ж в упаковці? Почуття та смисли: життя, роботи, сім’ї, цілей. Саме тому, якщо ви спокусилися подивитися цей фільм, то навряд чи пошкодуєте. І ще й тому, що фільм заявлено як комедію. Він мене не розсмішив, але дотепні та цікаві фрази таки там є. Ось наприклад: 

  • „У кожній сім’ї є людина, яка слідкує за генеалогічним деревом”
  • „Думай про мене як про себе, тільки з вагіною”
  • „Чому ви, чоловіки, ніколи не дорослішаєте? Вам на все треба попісяти”
  • Під час тренінгу „як звільняти”: „ми [люди] не лебеді, ми – акули…”
  • „Чим повільніше ми рухаємося, ти швидше помираємо”
  • „У чергу найкраще ставати за азіатами. Вони подорожують „на легке”
  • „Ми, жінки, не молодіємо” [У фільмі є й опис того, якого чоловіка хоче жінка в 23 і після 34 років]
  • „Ти – голуба лагуна, інший вимір”
  • „Концепція – це найголовніше в житті…”

Приємного перегляду. На останок, ще одне попередження – хепі-енду не буде. Маю на увазі – в цьому фільмі.

В. С. Бігун, 16.01.2010 

 

Статистика

Rambler's Top100

Створено в
студії

~~ <*))>< ~ fishdesign