Перша сторінка
Мапа сайту
Зворотній зв'язок
Персональний сайт Славіка Бігуна
Людяність і оптимізм, професіоналізм і довершеність

ЮрХіт

РСП. Юрказус: мертвих визнано винними – за голодомор в Україні та 6 122 000 ненароджених? Далі – відшкодування і створення Міжнародного Трибуналу над злочинами комунізму

14.01.2010

Тема: голодомор і геноцид в Україні, юридична кваліфікація, рішення суду | golodomor and genocide in Ukraine, legal assessment, court judgment

Рішення в кримінальній справі щодо голодомору ухвалено після першого засідання суду.

13 січня 2010 року Апеляційний суд м. Києва ухвалив рішення в кримінальній справі, порушеній та розслідуваній СБУ за фактом вчинення Голодомору-Геноциду в Україні у 1932-1933 роках, – повідомили в СБУ.

Як зазначається в повідомленні, рішенням суду підтверджені висновки слідчих Служби безпеки України про організацію вчинення в 1932-1933 роках на території УСРР керівництвом більшовицького тоталітарного режиму – генеральним секретарем Центрального комітету Всесоюзної комуністичної партії більшовиків /ЦК ВКП(б)/ Сталіним (Джугашвілі) Йосипом Віссаріоновичем, членом ЦК ВКП(б), Головою Ради Народних Комісарів Союзу Радянських Соціалістичних Республік (СРСР) Молотовим (Скрябіним) В’ячеславом Михайловичем, секретарями ЦК ВКП(б) Кагановичем Лазарем Мойсейовичем та Постишевим Павлом Петровичем, членом ЦК ВКП(б), генеральним секретарем ЦК Комуністичної партії більшовиків України /КП(б)У/ Косіором Станіславом Вікентійовичем, членом ЦК ВКП(б), Головою Ради народних комісарів Української Соціалістичної Радянської Республіки (УСРР) Чубарем Власом Яковичем та членом ЦК ВКП(б), другим секретарем ЦК КП(б)У Хатаєвичем Менделем Марковичем, геноциду української національної групи, тобто штучного створення життєвих умов, розрахованих на її часткове фізичне знищення.

Згідно з висновком, проведеної у ході досудового слідства судової науково-демографічної експертизи Інститутом демографії та соціальних досліджень ім. М.В. Птухи Національної академії наук України, внаслідок вчиненого геноциду в Україні загинуло 3 млн. 941 тис. осіб, а з урахування кумулятивних втрат внаслідок Голодомору Україна втратила назагал 10 млн. 63 тис. осіб (3941 тис. смертей і 6122 тис. ненароджених).

В СБУ зазначають, що „Суд констатував, що Сталін (Джугашвілі) Й.В., Молотов (Скрябін) В.М., Каганович Л.М., Постишев П.П., Косіор С.В., Чубар В.Я. та Хатаєвич М.М. вчинили злочин геноциду, передбачений ч. 1 ст. 442 КК України (геноцид), та закрив кримінальну справу на підставі п.8 ч.1 ст. 6 КПК України, у зв’язку з їхньою смертю”.

Президент України: „Рішення українського суду переводить будь-які дискусії навколо Голодомору з політичної у юридично-правову площину. Відтепер єдиним аргументом у цій дискусії можуть бути лише факти, а не політичні чи історичні стереотипи та міфи – Президент України

У Росії прозвучали політично ангажовані негативні оцінки рішення суду.

Наразі рішення суду офіційно не опубліковано, тому юристи не мають, що коментувати. Залишається питання про те, чи юридично коректно стверджувати, що „Суд визнав керівників більшовицького тоталітарного режиму винними у геноциді в Україні в 1932-33 рр.”, оскільки в Україні відповідно до ч. 1 статті 62 Конституції України „Особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду”. Відтак, якщо обвинувального вироку суду нема, то формально, її вини не доведено.

З-поміж інших юридичних наслідків рішення суду – підставність отримання відшкодування збитків, зокрема в порядку цивільного судочинства.

Також: як відзначив Володимир Василенко в своїй книзі "Голодомор 1932-1933 років в Україні як злочин геноциду", „Повномасштабне розслідування всіх обставин Голодомору та його офіційна кваліфікація в Україні створять потужне і переконливе правове і фактологічне підґрунтя для широкого міжнародного визнання і засудження геноцидного характеру цього жахливого злочину”. 

14 січня 2010 року Президент України ініціював створення Міжнародного Трибуналу над злочинами комунізму.

 

Статистика

Rambler's Top100

Створено в
студії

~~ <*))>< ~ fishdesign