Перша сторінка
Мапа сайту
Зворотній зв'язок
Персональний сайт Славіка Бігуна
Людяність і оптимізм, професіоналізм і довершеність

ЮрХіт

ЮрКар'єра. Парадокси самоусвідомлення юриста у політиці

26.12.2007

У «Юридичній газеті» ми недавно готували огляд про впливових українських жінок за версією «Фокуса» («Найвпливовіші жінки – теж юристи», автор: Лідія Мандич, 2007, №47, С. 6). Пригадав, що бачив у біографії Раїси Богатирьової запис про те, що вона закінчила юридичний факультет Київського національного університету (до речі в один із мною рік – 1997, який я провів у Києві, переїхавши на останньому курсі зі Львова до столиці).

Вона сьогодні на слуху, після призначення її секретарем РНБО про неї чимало говорять. Читайте наприклад (Новый босс СНБО - Раиса Богатырева). Мені ж цікавий «юридичний аспект» її кар’єри.

З’ясовуємо. Дійсно в численних біографіях підтверджується: закінчила «у 1997 р. - Київський університет ім. Т.Шевченка, юридичний факультет»; 1991-1997 р. — університет ім. Т. Шевченка, юридичний  факультет, юрист.

Разом з тим, у автобіографії, розміщеній на її персональному сайті, ця віха в житті не згадується. (Між іншим, автобіографія – цікава. Вона мені нагадала про роботу моєї мами, повагу до її роботи (моя мама працює гінекологом-онкологом) Цитата з автобіографії: «Небагато попрацювавши лікарем, мені довірили очолити гінекологічне відділення. Попередню завідувачку звільнили з посади. Лікарі не вчасно надали кваліфіковану допомогу, і жінка померла. І ось на роздоріжжі такої скандальної справи, мене і ставлять. … Часто згадую той час. Мене дуже поважали жінки, і я їх до сьогоднішнього дня всіх пам'ятаю. Коли бачу вагітну жінку, можу не утриматися, підійти і сказати: «У вас набряки. Ви поміряйте тиск. Сходіть до консультанта. Це може викликати відшарування плаценти».).

Разом з тим, з інтересом прочитав частину з виступу пані Богатирьової в 2005 році, в момент розпалу «справи Колесникова». Цитата: «Я не правник, а парламент - не суд, тому Верховна Рада, без сумніву, не місце для спростування доказової бази слідства і захисту Колеснікова, однак я повинна зацитувати висновок адвоката Колесникова, Андрія Федура: "У справі Колесникова, - криміналу немає - тільки політика». Можливо, хтось їй писав цей текст і вона його просто не вичитувала. Або ж вона не вважає, що мати юридичну освіту і бути правником – це одне й теж.

Парадокс якийсь, відтак, виходить: Роман Зварич, без юридичної освіти, вважав себе юристом; а Раїса Богатирьова, маючи юридичну освіту, таким себе не вважає.

Нагадаю, що в Україні діє система "випускник-юрист", тобто випускник юридичного навчального закладу отримує кваліфікацію "юрист".

 

 

Почитати

Публікація. Юристи-політики

 

 

Статистика

Rambler's Top100

Створено в
студії

~~ <*))>< ~ fishdesign