Перша сторінка
Мапа сайту
Зворотній зв'язок
Персональний сайт Славіка Бігуна
Людяність і оптимізм, професіоналізм і довершеність

ЮрХіт

Конфлікт Онопенко–Пасенюк: Пасенюк просить захисту Президента, Кузьмін – звільнити Онопенко за порушення присяги

30.12.2009

Тема: боротьба за судову владу | struggle for judicial power

Триває конфлікт між главам ВСУ та ВАСУ.

Вищій раді юстиції Р. Кузьмін пропонує прийняти подання про звільнення В. Онопенка з посади судді та голови ВСУ в зв’язку з порушенням присяги – повідомляє УП із посиланням на УНІАН (див. подомленя нижче).

Аргумент ініціатора Р. Кузьміна: В. Онопенко „привласнив повноваження" „призначення суддів на адміністративні посади та звільнення з цих посад”, що законодавчо не передбачено.

Між тим, Голова ВАСУ О. Пасенюк попросив Главу держави втрутитися у конфлікт довкола посади голови ВАСУ.

Детальніше добірку новин про конфлікт читайте за лінком УНІАН.

 

30.12.2009 11:55] 

Пасенюк просить Ющенка захистити його від тиску Онопенка

Голова Вищого адміністративного суду України Олександр ПАСЕНЮК просить Президента Віктора ЮЩЕНКА втрутитися у конфлікт довкола посади голови ВАСУ.

Про це йдеться у листі О.ПАСЕНЮКА до В.ЮЩЕНКА, текст якого передано УНІАН прес-службою ВАСУ.

За словами О.ПАСЕНЮКА, впродовж останніх тижнів, під приводом визначення легітимного керівника Вищого адміністративного суду України, система адміністративних судів зазнає безпрецедентного втручання у свою діяльність з боку керівництва Верховного Суду України та Ради суддів України.

Так, зазначив О.ПАСЕНЮК, 22 грудня 2009 року закінчувався п’ятирічний строк, на який він був призначений на посаду голови ВАСУ. Зважаючи на те, що порядок звільнення з посади голови вищого спеціалізованого суду законодавчо неврегульований, Конференція суддів адміністративних судів України 24 грудня 2009 року прийняла рішення щодо покладення на нього обов’язків голови суду до врегулювання цього питання у законодавчому порядку, як це передбачено Рішенням Конституційного Суду України від 22 грудня 2009 року № 34-рп/2009, нагадав він.

Конференція врахувала також, додав О.ПАСЕНЮК, що Радою суддів адміністративних судів України його рекомендовано для повторного призначення, однак відсутній законодавчо визначений орган, який його здійснює.

У той же час, пише О.ПАСЕНЮК, 25 грудня 2009 року Рада суддів України, “не маючи за законом процесуальних та організаційних повноважень, нехтуючи приписами статей 19, 92 Конституції України, статті 116 Закону «Про судоустрій України», прийняла безпрецедентне рішення про визнання незаконним та скасування рішення Конференції суддів адміністративних судів України від 24 грудня 2009 року щодо покладення на мене обов’язків голови Вищого адміністративного суду України”.

При цьому О.ПАСЕНЮК звертає увагу, що відміна рішень Конференції суддів адміністративних судів України відповідно до закону “Про судоустрій України” не належить до компетенції Ради суддів України.

Прийнявши зазначене рішення, підкреслив керівник ВАСУ, Рада суддів України фактично перебрала на себе функцію призначення на адміністративні посади в судах, що прямо суперечить Рішенню Конституційного Суду від 22 грудня 2009 року, яким визначено, що Рада суддів України може лише рекомендувати кандидатури конкретного судді для призначення його на відповідну посаду.

Також О.ПАСЕНЮК зазначив, що вказаним Рішенням КС від 22 грудня, водночас, зобов’язано Верховну Раду невідкладно виконати Рішення Конституційного Суду України від 16 травня 2007 року № 1-рп/2007 щодо законодавчого врегулювання питання про призначення судді на посаду голови суду, заступника голови суду та звільнення його з посади.

“Цим констатовано відсутність закону, що врегульовує повну процедуру призначення судді на посаду голови суду, зокрема й у Вищому адміністративному суді України.

Саме такою невизначеністю та турботою про збереження найважливіших гарантій діяльності судів і суддів, утвердженням їх незалежності, забезпеченням захисту суддів від неправомірного втручання в їхню діяльність продиктовано волевиявлення всіх суддів адміністративної юстиції щодо покладення на мене обов’язків голови Вищого адміністративного суду України”, - підкреслив О.ПАСЕНЮК у листі.

У цьому контексті, на його переконання, рішення Ради суддів України повинно розцінюватись як привласнення повноважень та небезпечний прецедент для всієї судової системи України.

Також О.ПАСЕНЮК впевнений, що, зважаючи на те, що на 17 січня 2010 року призначені вибори Президента України, “штучно створена ситуація конфлікту в суддівському середовищі, намагання відсторонити мене від виконання обов’язків голови Вищого адміністративного суду України у спосіб, не передбачений законодавством, під час виборчого процесу є ні чим іншим, як намаганням окремих осіб контролювати розгляд адміністративним судом справ, пов’язаних із виборами Президента України”.

У зв’язку з цим О.ПАСЕНЮК і просить Президента терміново розглянути порушене питання та виступити як гарант забезпечення конституційного ладу та законності в державі.

Як повідомляв УНІАН, процедура призначення суддів на адміністративні посади зараз законодавчо не визначена, тоді як термін повноважень призначеного Президентом на посаду голови ВАСУ О.ПАСЕНЮКА закінчився 22 грудня цього року.

22 грудня Конституційний Суд України ухвалив рішення про офіційне тлумачення положень закону "Про судовий устрій України" (справа про призначення суддів на адміністративні посади), в якому визначено, що Рада суддів України не уповноважена призначати суддів на адміністративні посади, а може лише давати рекомендації.

23 грудня перший заступник голови ВАСУ Микола СІРОШ видав наказ, яким призначив себе в.о. голови ВАСУ.

24 грудня Конференція суддів адмінсудів вирішила покласти на О.ПАСЕНЮКА виконання обов`язків голови ВАСУ на період з 22 грудня 2009 року до призначення голови ВАСУ в установленому порядку.

25 грудня Рада суддів України скасувала рішення Конференції суддів адміністративних судів про покладання обов`язків голови Вищого адміністративного суду України на О.ПАСЕНЮКА і визнала правомірним наказ про призначення в.о. голови М.СІРОША.

постiйна адреса статтi: http://www.unian.net/ukr/news/news-354854.html  

 

НОВИНИ

Заступник генпрокурора звинувачує Онопенка в порушенні присяги 29.12.2009 17:38

Вищій раді юстиції пропонується прийняти подання про звільнення Василя Онопенка з посади судді та голови Верховного Суду України.

Про це йдеться у пропозиції члена Вищої ради юстиції, заступника генпрокурора Рената Кузьміна.

Звільнити Онопенка пропонується за порушення ним присяги судді, що відповідно до законодавства тягне за собою припинення повноважень на адміністративній посаді.

Кузьмін нагадав, що 16 травня 2007 року КС визнав неконституційним положення закону про судоустрій України, відповідно до якого голова суду та його заступник призначаються та звільняються президентом. Тоді Верховній Раді рекомендували врегулювати це питання.

"Користуючись тим, що питання призначення суддів на адміністративні посади та звільнення з цих посад законодавчо не врегульовані, голова Верховного Суду Онопенко через Раду суддів незаконно привласнив зазначені повноваження", - заявляє Кузьмін.

31 травня 2007 року Рада суддів ухвалила рішення, яким визначила себе єдиним повноважним суб'єктом здійснення функцій з призначення суддів.

Керуючись цим рішенням, Рада суддів України незаконно призначила, а голова ВСУ Онопенко незаконно вносив кандидатури на адміністративні посади голів судів та їх заступників протягом більше ніж 2,5 років, підкреслює Кузьмін.

За його словами, 22 грудня КС прийняв рішення, яким фактично на офіційному рівні підтвердив незаконність порядку призначення суддів на адміністративні посади, затвердженого рішенням Ради суддів.

"Однак, після прийняття вищевказаного рішення КС голова Верховного Суду Онопенко продовжив незаконне втручання в процес призначення суддів", - наголосив Кузьмін.

"Вищевказані вчинки Онопенка не тільки не сумісні з посадою голови Верховного Суду, але й порочать звання судді і можуть викликати сумнів у його об'єктивності, неупередженості, незалежності", - додає він.

"Українська правда" за матеріалами УНІАН

 

pravda.com.ua/news/4b3a227576888/

 

Статистика

Rambler's Top100

Створено в
студії

~~ <*))>< ~ fishdesign