Перша сторінка
Мапа сайту
Зворотній зв'язок
Персональний сайт Славіка Бігуна
Людяність і оптимізм, професіоналізм і довершеність

ЮрХіт

ЮрКар'єра. Заступник Генпрокурора О. Шинальсьий подав у відставку, щоби вберегти честь прокурорів від „розгорнутої групою вандалів брудної кампанії”, "оскаженілих кар’єристів та професійних провокаторів"

14.12.2009

Тема: боротьба за владу | struggle for power, відставка заступника генерального прокурора України | retirment of the Deputy Prosecutor General of Ukraine

Заступник Генерального прокурора України, президент Української асоціації прокурорів Олександр Іванович Шинальський подав у відставку з посади заступника Генерального прокурора України, – про це йдеться у звернені, опублікованому 14 грудня на сайті Асоціації (читайте нижче). Він залишається на посту глави ААП.

О. Шинальському ставилися в провину порушення у фінансово-господарській діяльності низки громадських об’єднань прокурорів.

Приводом для опублікування інформації щодо можливих порушень стали, за словами О. Шинальського, його «висунення у якості кандидата на обрання» до складу Вищої Ради юстиції. При цьому виник конфлікт інтересів, оскільки «один із дійсних членів Вищої ради юстиції від органів прокуратури - заступник Генерального прокурора України Ренат Кузьмін також має намір повторно претендувати на обрання до складу ради, а тому намір балотування з боку Президента Української асоціації прокурорів [Кузьмін] сприйняв як намагання відібрати в нього те, що лише йому належить по праву», – йдеться у зверненні.

О. Шинальський зазначає, що подав раппорт «лише з єдиною метою – не допустити того, щоб розгорнута групою вандалів брудна кампанія, спрямована проти мене особисто не завдала істотної шкоди авторитету органів прокуратури і прокурорам, які продовжують чесно та сумлінно служити закону».

50-річний Заслужений юрист України О. Шинальський на посаді заступника глави ГПУ працює з 2000 року, а в органах прокуратури – з серпня 1985 року.

Світлина з сайту ГПУ.

Джерела:

З В Е Р Н Е Н Н Я

Президента Української асоціації прокурорів Олександра Івановича Шинальського до колективу Всеукраїнської громадської організації «Українська асоціація прокурорів»

         Вам безперечно відомо, що згідно наказу Генерального прокурора України 17 грудня 2009 року в Генеральній прокуратурі України має відбутися всеукраїнська конференція працівників прокуратури, яка обере двох членів Вищої ради юстиції на наступний шестирічний термін. Чи не вперше за усю історію органів прокуратури незалежної України Генеральний прокурор України надав нам реальну можливість зробити вільний та демократичний вибір, провести справжню конференцію, а не її імітацію з метою процедурного оформлення наперед прийнятого керівником органів прокуратури рішення.

          З урахуванням цього, Українська асоціація прокурорів прийняла рішення взяти активну участь у роботі регіональних та всеукраїнської конференції працівників органів прокуратури та спробувати забезпечити висунення у якості кандидата на обрання до Вищої ради юстиції Президента нашої громадської організації – заступника Генерального прокурора України Олександра Шинальського. Про намір прийняти участь у виборчому процесі ми заявили відкрито, сподіваючись на те, що і інші претенденти на обрання до складу згаданої високоповажної державної інституції поважатимуть його і нададуть прокурорським працівникам право визначити найбільш достойних.

          Але подальший розвиток подій засвідчив, що один з дійсних членів Вищої ради юстиції від органів прокуратури - заступник Генерального прокурора України Ренат Кузьмін також має намір повторно претендувати на обрання до складу ради, а тому намір балотування з боку Президента Української асоціації прокурорів сприйняв як намагання відібрати в нього те, що лише йому належить по праву. З того часу з метою штучного створення компрометуючих даних на мене, як майбутнього конкурента, нехтуючи елементарними нормами моралі та корпоративної етики була розгорнута брудна інформаційна кампанія проти професійного громадського об’єднання прокурорів. До цієї кампанії «зовсім несподівано» невідкладно долучилася добре згуртована і загартована скандалами, пов’язаними із захопленнями та недружнім поглинанням підприємств, з намаганнями встановлення протиправного контролю за правоохоронними органами та органами правосуддя група людей, прізвища яких відомі.

          Намагаючись усіляко скомпрометувати мене особисто, вказана група направила до Генеральної прокуратури України та інших правоохоронних органів держави, а також поширила у засобах масової інформації та мережі Інтернет інформацію щодо незаконного створення у 2004 році Київської міської громадської організації «Українська асоціація прокурорів» та у 2005 році Всеукраїнської громадської організації «Українська асоціація прокурорів, щодо протиправної діяльності Української асоціації прокурорів з метою отримання благодійної допомоги та протиправного використання мною коштів Асоціації.

          З дня створення ГО та ВГО «Українська асоціація прокурорів», будь-яких скарг або зауважень з боку членів Української асоціації прокурорів, працівників, ветеранів органів прокуратури, громадян, посадовців та керівників установ чи організацій не надходило. Згідно висновків незалежного аудиту та Ревізійної комісії всі надходження Всеукраїнської громадської організації «Українська асоціація прокурорів» та Громадської організації «Українська асоціація прокурорів» відносяться до дозволених Статутом. Всі кошти використані за цільовим призначенням, на виконання статутних цілей згідно затверджених кошторисів. Бухгалтерський облік організації ведеться у відповідності із вимогами Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» № 996-ХІV від 16.07.1999 р. та концептуальної основи, передбаченої Національними Положеннями (Стандартами) бухгалтерського обліку.

          Звіт Президента Всеукраїнської громадської організації «Українська асоціація прокурорів» та Секретаря заслухано на Загальних зборах представників місцевих осередків 4 грудня 2009 року. Звіти затверджені одноголосно та одноголосно прийнято рішення про переобрання Президента та Секретаря на наступний термін повноважень відповідно до Статуту.

          Таким чином, фінансово-господарська діяльність ГО та ВГО «Українська асоціація прокурорів» ведуться без порушень вимог чинного законодавства України. Голослівні твердження про використання фінансово-господарської діяльності згаданих громадських об’єднань з метою реалізації будь-яких корупційних схем або протиправного особистого збагачення ніякого об’єктивного підтвердження не мають. Майно та кошти громадських об’єднань набуте у передбачений чинним законодавством України спосіб та використовується виключно на реалізацію та Статутних цілей та завдань. Обсяг підтверджених незалежним аудитом видатків та документи про залишки майна та коштів станом на вересень 2009 року дозволяють дійти однозначного висновку щодо відсутності будь-яких ознак зловживань і тим більше розкрадань як з боку керівництва Української асоціації прокурорів, так і з боку третіх осіб.

          За весь час існування професійного громадського об’єднання прокурорів в його діяльності органами міністерства юстиції України, фінансовими або податковими органами не зафіксовано жодного порушення чинного законодавства України. Нині Українська асоціація прокурорів надала Генеральній прокуратурі України усю необхідну інформацію для проведення перевірки додержання законності нашим громадським об’єднанням.

          Не можуть не викликати обурення та огиди методи та тактичні прийоми, які використовуються з метою усунення конкурента на майбутніх виборах, з метою здійснення залякування та тиску на працівників органів прокуратури. Особливо зухвалим є використання в цих процесах викраденої конфіденційної інформації про моє приватне життя та статки. Але, враховуючи істотний резонанс, я у подальшому добровільно надав суспільству ґрунтовну інформацію з цього приводу.

          Таким чином, шановні колеги, мені немає в чому каятися та виправдовуватися. Протягом багатьох років займаючи посаду заступника Генерального прокурора України я працював чесно і сумлінно, за що неодноразово заохочувався керівництвом держави і прокуратури. Усю душу та знання я вклав і в становлення та розвиток нашої з Вами професійної прокурорської асоціації, яка житиме і активно працюватиме і надалі, не дивлячись на ту величезну кількість бруду та брехні, які вилито на нас останнім часом.

          Шановні колеги! Сьогодні я подав Генеральному прокурору України рапорт з проханням про відставку з посади заступника Генерального прокурора України. Зробив я це лише з єдиною метою – не допустити того, щоб розгорнута групою вандалів брудна кампанія, спрямована проти мене особисто не завдала істотної шкоди авторитету органів прокуратури і прокурорам, які продовжують чесно та сумлінно служити закону. Дуже сподіваюся на Ваші розуміння та підтримку такого рішення.

          Що ж стосується організаторів та натхненників кампанії з моєї компрометації та авторів брудних брехливих заяв стосовно Української асоціації прокурорів – нехай не вважають справу зробленою. Я залишаюся Президентом Української асоціації прокурорів і зроблю усе для того, щоб захистити чесне ім’я нашої з Вами спільної організації від нападок оскаженілих кар’єристів та професійних провокаторів.

          Упевнений, що правда переможе, а значить переможемо і ми з Вами.

 

БІОГРАФІЯ

Заступник Генерального прокурора України

державний радник юстиції 2 класу

 

Шинальський Олександр Іванович

 

Дата народження : 02.02.1959

Народився 2 лютого 1959 року у м. Житомирі.

Одружений, має дочку та сина.

У 1985 році закінчив з відзнакою юридичний факультет Київського державного університету ім. Т.Г.Шевченка.

В органах прокуратури України працює з серпня 1985 року.

У 1985-1990рр. - помічник, старший помічник, заступник Бориспільського міжрайонного прокурора Київської області.

У 1990-1996 рр. - Кагарлицький міжрайонний прокурор Київської області.

У 1996-1997 рр. - прокурор Обухівського району Київської області.

У 1997-2000 рр. - прокурор Дарницького району м. Києва.

У 2000-2001 рр. - заступник прокурора м. Києва.

У 2001-2002 рр. - заступник Генерального прокурора України - начальник управління нагляду за виконанням законів спеціальними підрозділами та іншими державними органами, які ведуть боротьбу з організованою злочинністю і корупцією.

З липня 2002 року - заступник Генерального прокурора України.

З грудня 2004 року – заступник Генерального прокурора України.

Член колегії Генеральної прокуратури України.

Заслужений юрист України.

Учасник ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.

Кандидат юридичних наук, доцент.

В січні 2005 року обраний Президентом Всеукраїнської громадської організації “Українська асоціація прокурорів”.

Нагороджений нагрудним знаком "Почесний працівник прокуратури України", нагрудним знаком "Подяка за довголітню бездоганну службу в органах прокуратури", нагрудним знаком "Подяка за сумлінну службу в органах прокуратури" І, ІІ та ІІІ ступенів, орденом "За заслуги ІІІ ступеня".

 

 

Статистика

Rambler's Top100

Створено в
студії

~~ <*))>< ~ fishdesign