Перша сторінка
Мапа сайту
Зворотній зв'язок
Персональний сайт Славіка Бігуна
Людяність і оптимізм, професіоналізм і довершеність

ЮрХіт

ЮрЖурналістика. Перший юрист – випускник Школи професійної журналістики „НОВА УКРАЇНА”

05.12.2009

Тема: професійна журналістика | professional journalistic in Ukraine

В’ячеслав (Славік) Бігун – перший юрист, який отримав диплом <a"http: index.php?mid="38""></a"http:>Школи професійної журналістики „НОВА УКРАЇНА”<//a>. Урочисте вручення дипломів більше 20 випускникам Школи (ШПЖ) першого року випуску відбулося 5 грудня 2009 року в Львові після завершення заключної сесії Школи.

За словами організаторів Школа професійної журналістики "НОВА УКРАЇНА" - це майданчик для спілкування професійних журналістів, обміну знаннями, досвідом, ідеями, ініціативами та інноваціями, а також поглиблення знань та навичок роботи в різних жанрах.

Місія Школи – професійний розвиток та підтримка лідерів української журналістики, авторитетних та відповідальних представників професії, які поділяють та відстоюють високі стандарти журналістики, дотримуються етичних принципів, розуміють природу журналістської професії, є гнучкими до запровадження інноваційних підходів, сповідують ідеали незалежних засобів масової інформації у демократичному суспільстві та розділяють європейські цінності.

Світлина: директор ШПЖ Ігор Когут вручає диплом В’ячеславу Бігуну

 

Детальніше про заключну сесію Школи. 

3-6 грудня 2009 року у Львові відбулась Четверта фінальна сесія Школи професійної журналістики «НОВА УКРАЇНА»-2009, яку провела Лабораторія законодавчих ініціатив за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» та у партнерстві з Представництвом Фонду Конрада Аденауера в Україні.

Школа професійної журналістики "НОВА УКРАЇНА" - це майданчик для спілкування  професійних журналістів з різних регіонів України, обміну знаннями, досвідом, ідеями, ініціативами та інноваціями, а також для поглиблення знань та навичок роботи в різних жанрах журналістики.

Місією Школи є професійний розвиток та підтримка лідерів української журналістики, авторитетних та відповідальних представників професії, які поділяють та відстоюють високі стандарти журналістики, дотримуються етичних принципів, розуміють природу журналістської професії, є гнучкими до запровадження інноваційних підходів, сповідують ідеали незалежних засобів масової інформації у демократичному суспільстві та розділяють європейські цінності.

3 грудня 2009 року фінальну сесію Школи відкрив Ігор КОГУТ, Директор Школи професійної журналістики "НОВА УКРАЇНА", Голова Ради Лабораторії законодавчих ініціатив, який розповів учасникам про основні напрямки їх роботи під час цієї сесії. 

Першим перед слухачами Школи виступив Вадим ТРЮХАН, Директор Координаційного бюро європейської та євроатлантичної інтеграції Секретаріату Кабінету Міністрів України. Вадим Трюхан окреслив основні етапи становлення Європейського Союзу та розповів про інституції цього унікального інтеграційного утворення. Крім того, пан Трюхан приділив особливу  увагу процесу інтенсифікації відносин України з ЄС, розповівши про переговори щодо створення зони вільної торгівлі, про вступ України до Європейського Енергетичного співтовариства, та приєднання до Спільного авіаційного простору. Висвітлюючи тему відносин України із Євросоюзом, Вадим Трюхан закцентував увагу на новому інструменті "Порядок денний Асоціації Україна-ЄС", який має замінити План дій "Україна-ЄС". З огляду на останні тенденції у розвитку відносин ЄС з державами-сусідами, Вадим Трюхан розповів про ініціативу "Східне партнерство". Крім того, лектор поділився з учасниками своїм досвідом роботи у Координаційному бюро європейської та євроатлантичної інтеграції Секретаріату Кабінету Міністрів України та висвітлив основі повноваження та функції цього бюро.

Після цього перед учасниками виступив Віталій МОРОЗ, Координатор програм нових медіа МГО "Інтерньюз-Україна".  Його лекція стосувалася нових медіа та їх ролі у сучасному медійному просторі. Віталій Мороз розповів про можливості використання у журналістській роботі таких сервісів як Twitter, YoutubeDirect, CNNiReport, Facebook, FeedBurner, RSS-канали. Також він розповів про найпопулярніші нові медіа, які використовуються в Україні, та навів приклади створення конвергентних ньюзрумів в українських медіа. Крім того, Віталій Мороз підкреслив особливу роль технології веб 2.0. у процесі розвитку медіа. Оскільки лекція була присвячена новим засобам масової інформації, то й уся його лекція супроводжувалася постійними відео та фото ілюстраціями, які дозволяли учасникам  краще розуміти принципи роботи нових медіа.

Наступного дня, 4 грудня 2009 року, учасники працювали з Романом КОБЦЕМ, Аналітичним директором ГО "Ідеальна країна", кандидатом філософських наук. Він провів тренінг «Аналіз державної політики для журналістів та редакторів ЗМІ». Під час тренінгу учасники мали змогу ознайомитися з особливостями аналізу державної політики та роллю ЗМІ у формулюванні та сприйнятті політичних проблем. Роман Кобець розповів про те, яким чином в аналітичній журналістиці необхідно з'ясовувати характер проблеми, на вирішення якої спрямований матеріал, як визначати політичні та ідеологічні аспекти державної політики та яким чином висвітлювати те чи інше питання, аби матеріал був не просто описовим, але й аналітичним. Оскільки тренінг проходив впродовж одного дня, слухачі Школи під час роботи у групах мали змогу на практиці спробувати аналізувати те чи інше питання. Зокрема тренером було запропоновано до обговорення теми «Створення глибокого судового ходу Дунай-Чорне море» та «Необхідність обов'язкової вакцинації населення в Україні».

Ввечері, 4 грудня 2009 року, слухачі Школи професійної журналістики "НОВА УКРАЇНА"  мали змогу поспілкуватися із Мирославом МАРИНОВИЧЕМ, Віце-ректором Українського католицького університету, про кризу моральності, в якій перебуває українське суспільство. Мирослав Маринович висловив свої погляди на моральне становище сучасного суспільства України, зазначивши, що надії на відновлення поваги до моральних засад зі сторони політичної еліти після «Помаранчевої революції» не справдилися, і зараз важко знайти серед високопосадовців і простих людей осіб, здатних на "жертву". Крім того, Мирослав Маринович наголосив на особливій ролі журналістів, які, незважаючи на гонитву за рейтингами, мають залишатися чесними і не перетворюватись на обслуговуючий персонал державних чиновників та політиків.

Наступного дня, 5 грудня 2009 року, навчання учасників Школи розпочалося з сумісного виступу Ніко ЛАНГЕ, Керівника Представництва Фонду Конрада Аденауера в Україні, та журналістки німецьких газет Frankfurter Allgemeine Zeitung, Sueddeutsche Zeitung Андреи ЙЕСКЕ. Остання розповіла про свою діяльність в якості журналіста-фрілансера в Африці (де вивчала становище жінок), а також у Беслані під час теракту 2004 року. Окрім вищезазначеного, Андреа ЙЕСКА поділилася досвідом підготовки матеріалів для відомих німецьких газет.

Після цього учасники мали змогу поспілкуватися з Василем МАСЮКОМ, Директором ТзОВ "Галмедіа", з питань ефективного управління ЗМІ. Він поділився з учасниками досвідом створення «нішевих» видань (на зразок таких як "Деревообробник", "Харчовик", "Практика управління" тощо). Пан Масюк також окреслив питання організаційної структури редакцій газет, джерел фінансування та пояснив, яким чином його «нішеві» видання протистояли економічній кризі. Крім того, лектор поділився з учасниками планами щодо розширення лінійки «нішевих» видань, а також розповів про потенціал Інтернет-ресурсів для подальшого просування подібних друкованих видань.

Також учасники зустрілися з Оленою МАСЛЮКІВСЬКОЮ, Старшим викладачем кафедри екології Національного університету «Києво-Могилянська академія». Її лекція була присвячена глобальній зміні клімату та її наслідкам для України. Виступ був особливо актуальним з огляду на те, що на 7-18 грудня 2009 року заплановані багатосторонні переговори учасників Рамкової конвенції ООН зі зміни клімату в Копенгагені. Перш за все, Олена Маслюківська розповіла про роль вітрів, океанічних течій та парникового ефекту у зміні клімату, зазначивши при цьому, що внаслідок процесів зміни кліматичних умов з 2003 року рівень світового океану щорічно зростає на 3,1 мм (з 1961 до 2003 - на 1,8 мм). Також доповідач розповіла про численні негативні наслідки глобальної зміни клімату, такі як танення арктичних льодовиків, збільшення кількості та довгостроковості посух, підвищення числа та інтенсивності повеней і тропічних циклонів, зростання міграції, зникнення багатьох видів рослин та тварин. Крім того, Олена Маслюківська приділила значну увагу можливим шляхам зменшення викидів парникових газів. На останок старший викладач кафедри екології Національного університету «Києво-Могилянська академія» поділилася з журналістами контактами людей, з якими є можливість зробити інтерв'ю чи репортаж з питань зміни клімату.

Після цього учасники Школи професійної журналістики "НОВА УКРАЇНА" взяли участь у круглому столі "Журналістська етика та вибори", в якому співдоповідачами виступили Олександр ЧЕРНЕНКО, Голова правління Комітету виборців України, Ігор ГУЛИК, Головний редактор газети «Суботня пошта», Ніко ЛАНГЕ, Керівник Представництва Фонду Конрада Аденауера в Україні та журналістка газет Frankfurter Allgemeine Zeitung, Sueddeutsche Zeitung Андреа ЙЕСКА.

В останній день учасники Школи послухали лекцію та поспілкувалися із Олексієм ПОГОРЕЛОВИМ, Генеральним директором Української асоціації видавців періодичної преси, який розповів про результати та наслідки для України 62-го Всесвітнього Газетного Конгресу та 16-го Всесвітнього Форуму редакторів, що завершились нещодавно. У своєму виступі Олексій Погорелов зосередився на основних викликах, які постали внаслідок кризи у газетному бізнесі, серед яких він виділив орієнтацію на прибуток від реклами, посередню якість менеджменту та журналістики, надмірне захоплення безкоштовними медіа-газетами, пересиченість аудиторії тощо. Після цього доповідач розповів про своє бачення перспектив розвитку газетного ринку у 2010 році. На його думку, основними тенденціями стануть спроби мінімізації витрат через підвищення професіоналізму, введення нових послуг та розвиток навичок журналістів та продавців рекламних площ.

По закінченню слухачам Школи було урочисто вручено дипломи про успішне завершення програми, а також кожному була надана можливість висловити свої пропозиції, побажання та рекомендації для подальшого розвитку проекту й поділитися враженнями про роботу Першої Школи професійної журналістики «НОВА УКРАЇНА». Учасники наголосили на тому, що проект у цілому, та кожна лекція й тренінг зокрема, стали корисними для їх професійного розвитку, а також в контексті розбудови неформальних стосунків між журналістами з різних видань та регіонів. Кожен зі слухачів виявив бажання співпрацювати з Лабораторією законодавчих ініціатив та зазначив, що проект «Школа професійної журналістики «НОВА УКРАЇНА» має надалі розвиватись.

Про наступний набір у Школу слідкуйте за інформацією з розсилок Лабораторії законодавчих ініціатив, на яку можна підписатись у відповідному розділі сайту.

За додатковою інформацією звертайтеся до координатора Школи професійної журналістики "НОВА УКРАЇНА" Наталії Матвієнко (natalya@laboratory.kiev.ua) або асистента Школи Марії Коваль (info@laboratory.kiev.ua) за тел.: 8 044 531 37 68.

Інформація про Школу професійної журналістики «НОВА УКРАЇНА».

 

Статистика

Rambler's Top100

Створено в
студії

~~ <*))>< ~ fishdesign