Перша сторінка
Мапа сайту
Зворотній зв'язок
Персональний сайт Славіка Бігуна
Людяність і оптимізм, професіоналізм і довершеність

ЮрХіт

ЮрНовела. Тимошенко добилася криміналізації зберігання порнографії

11.06.2009

Теми: криміналізація зберігання порнографії, дитяча порно графія

11 червня 2009 року Верховна Рада України схвалила проект Закону України «Про внесення зміни до статті 301 Кримінального кодексу України» розроблено на виконання доручення Кабінету Міністрів від 13 травня 2008 року № 24142/1/1-08 щодо реалізації завдання, визначеного пунктом 1 статті 8 Указу Президента України від 5 травня 2008 року № 411 «Про заходи щодо забезпечення захисту прав і законних інтересів дітей».

Таким чином криміналізовано "зберігання порнографії з метою збуту чи розповсюдження". Іншимии словами, слідчим треба буде довести, що підозрюваний мав мету її збувати чи розповсюджувати й для цього зберігав. "Звичайне" зберігання не каратиметься.

Завданням проекту Закону України «Про внесення зміни до статті 301 Кримінального кодексу України» було внесення змін до Кримінального кодексу України, які б передбачали кримінальну відповідальність за зберігання творів, зображень або інших предметів порнографічного характеру з метою їх збуту чи розповсюдження, що є одним із міжнародно-правових зобов’язань, взятих Україною при ратифікації Факультативного протоколу до Конвенції про права дитини щодо торгівлі дітьми, дитячої проституції і дитячої порнографії.

Після набуття чинності зміни положення статті 301 КК України буде викладено в наступній редакції:

Стаття 301. Ввезення, виготовлення, збут і розповсюдження порнографічних предметів

1. Ввезення в Україну творів, зображень або інших предметів порнографічного характеру з метою збуту чи розповсюдження або їх виготовлення, зберігання, перевезення чи інше переміщення з тією самою метою, або їх збут чи розповсюдження, а також примушування до участі в їх створенні -

караються штрафом від п'ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до трьох років, з конфіскацією порнографічних предметів та засобів їх виготовлення і розповсюдження.

2. Ті самі дії, вчинені щодо кіно- та відеопродукції, комп'ютерних програм порнографічного характеру, а також збут неповнолітнім чи розповсюдження серед них творів, зображень або інших предметів порнографічного характеру, -

караються штрафом від ста до трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк до п'яти років, або позбавленням волі на той самий строк, з конфіскацією порнографічної кіно- та відеопродукції, засобів її виготовлення і демонстрування.

3. Дії, передбачені частинами першою або другою цієї статті, якщо вони вчинені повторно або за попередньою змовою групою осіб, а також примушування неповнолітніх до участі у створенні творів, зображень або кіно- та відеопродукції, комп'ютерних програм порнографічного характеру, -

караються позбавленням волі на строк від трьох до семи років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років та з конфіскацією порнографічних предметів, кіно- та відеопродукції, комп'ютерних програм, засобів їх виготовлення, розповсюдження і демонстрування.

 

Статистика

Rambler's Top100

Створено в
студії

~~ <*))>< ~ fishdesign