Перша сторінка
Мапа сайту
Зворотній зв'язок
Персональний сайт Славіка Бігуна
Людяність і оптимізм, професіоналізм і довершеність

ЮрХіт

ЮрТема. ПАРЄ: Україна порушила процедуру призначення судді

05.06.2009

Тема: Суддя ЄСПЛ від України, призначення судді

Виступ голови постійної делегації ВР України у ПАРЄ 5 червня 2009 р (витяг із стенограми - www.rada.gov.ua/zakon/new/STENOGR/05060904_47.htm)

ПОПЕСКУ І.В.:

Дякую. Попеску, фракція Партії регіонів.

Вельмишановні народні депутати, 29 травня відбулось засідання постійно комітету Парламентської асамблеї Ради Європи, під час якого було затверджено порядок денний червневої сесії ПАРЄ.

За пропозицією ПАРЄ асамблеї до порядку денного було включено і питання перегляду попереднього ратифікованих повноважень української делегації. Причиною внесення такого питання стало порушення Україною з точки зору Юридичного комітету ПАРЄ процедури призначення судів Європейського суду з прав людини при визначенні кандидатур за квотою України.                                      

Справа в тім, що на вакантне місце судді від Україні Міністерство юстиції від імені уряду України згідно існуючих правил та процедур 29 квітня 2007 року внесло 3 кандидатури на посаду судді Європейського суду з прав людини. Але 14 вересня Президент України своїм листом попросив відкликати список, хоча співбесіди із кандидатами вже були призначені на 17  вересня. Дві співбесіди відбулися в той же час, коли один із кандидатів не з’явився на співбесіду і 28 вересня відкликав свою кандидатуру. Наступного дня Президент асамблеї запропонував українському уряду  доповнити список.

3 жовтня український  Міністр юстиції подав знову третього кандидата, але уже 5 листопада 2007 року новий третій кандидат відкликав свою кандидатуру. 

Незважаючи на повторне прохання асамблеї, уряд України в особі уповноваженого Міністра юстиції постійно відмовляються замінити відсутнього кандидата списку та наполягають на новий список, який був направлений Генеральному Секретареві Ради Європи. Але асамблея визнає лише перший неповний список, оскільки вже два кандидати пройшли співбесіди і  згідно правил процедури офіційно було затверджено в якості кандидатів. Тому Асамблея наполягає на подачу нового третього кандидата.

Однак незважаючи на те, що  Міністр юстиції Миколу Оніщука було повідомлено про можливі наслідки в разі зволікання із вирішенням цієї проблеми, він своїми листами  поясненнями від 14 та 28 травня 2009 року, фактично, заморозив конфліктну ситуацію, оскільки проблематика питання знаходиться у виключній компетенції виконавчої влади, а проект Резолюції передбачає санкції щодо парламентської делегації, яка немає мандату  щодо визначення кандидатур на посаду судді.

Та не маючи іншого засобу впливу, окрім парламентської трибуни, я враховуючи вище викладене в якості голови постійної делегації Верховної Ради України у Парламентській асамблеї Ради Європи  письмово проінформував про ускладнення ситуації Президента України, Прем’єр-міністра, Голову Верховної Ради України та Міністра юстиції з вимогою вжити заходів щодо недопущення погіршення авторитету України на європейський та світовій арені. 

Прошу вважати мій виступ депутатським запитом.

А пропрезидентські відповідальним особам Міністерства юстиції особисто Міністру юстиції пану Оніщука хотів би нагадати,  що про європейськість  треба підтверджувати не лозунгами та заявами, а конкретними діями.  Дякую за увагу.

 

 

Статистика

Rambler's Top100

Створено в
студії

~~ <*))>< ~ fishdesign