Перша сторінка
Мапа сайту
Зворотній зв'язок
Персональний сайт Славіка Бігуна
Людяність і оптимізм, професіоналізм і довершеність

ЮрХіт

Форум. Тези вітального слова Міністра юстиції України до Форуму молодих юристів України (29 травня 2009 року, м. Київ)

29.05.2009

Теми: Форум молодих юристів України та перший Всеукраїнський з’їзд координаційних рад молодих юристів України.

Шановні колеги!

Щиро вітаю учасників і організаторів Форуму молодих юристів України та першого Всеукраїнського з’їзду координаційних рад молодих юристів України!

Не є секретом, що будь-яка професія залишатиметься життєздатною, якщо її дух спрямований у майбутнє. У даному випадку йдеться про майбутнє юридичної професії, уособленням якого є ви – учасники Форуму.

Думаю, ви добре усвідомлюєте просту істину, що нове покоління правників формується вже сьогодні. І в цьому процесі мають знайти своє місце координаційні ради молодих юристів України всіх рівнів. Дієвої участі ми очікуємо від нашої правничої молоді у таких напрямках діяльності органів юстиції, як: правова освіта населення, підготовка і підвищення кваліфікації юридичних кадрів, підготовка проектів нормативно-правових актів, зокрема, що стосуються молоді, їх конституційних прав та гарантій.

Перше питання - підвищення рівня правових знань населення.

В цьому контексті вітаю ініціативу Координаційної ради молодих юристів при Міністерстві щодо проведення Тижня права в України, яка підтримана відповідним Указом Президента України. Уперше такий Тиждень відбувся у грудні минулого року і був приурочений до 60-ї річниці проголошення Загальної декларації прав людини та міжнародного Дня прав людини. Зауважу, що під час Тижня права було проведено в Україні понад 6 тисяч заходів та надано безоплатних правових консультацій близько 50 тисячам громадян. Сподіваюся, і це залежатиме й від вас, що в цьому році цей захід пройде ще на більш високому і якісному рівні.

Разом з тим, ми не повинні обмежуватися такими хоча й корисними, але разовими акціями. Нам конче потрібні нові системні і масові форми роботи, такі як: правові клініки, мобільні (пересувні) пункти надання правової допомоги, особливо для сільського населення, виступи з лекціями для цільових аудиторій, тощо. Розумію, що така систематична, копітка робота є тяжкою і не дуже помітною. Проте, ця справа – благородна, до того ж надає не аби-який правничий досвід.

Тепер друге питання: як підвищити рівень та якість теоретичної і практичної підготовки студентів-правників та молодих юристів?

Для суспільства важливим є не лише кількість юристів, яких сьогодні в Україні готує більше 200 навчальних закладів, але й передусім, якість їхньої підготовки. І в цьому зв’язку ми бажаємо почути від вас конкретні пропозиції у напрямку вдосконалення системи підготовки юристів в Україні.

З приємністю зауважу, що вже відбулися організовані Радою молодих юристів України дискусії стосовно прискорення вироблення та затвердження державних стандартів вищої юридичної освіти.

Варта уваги ініціатива щодо запровадження системи дворівневої державної атестації юриста, коли б випускник юридичного навчального закладу вважався юристом, якщо успішно складе уніфікований кваліфікаційний іспит та відповідатиме відповідним професійним, етичним і діловим якостям правника.

Заслуговує схвалення започаткований Координаційною радою та Київським університетом права Міжнародний правничий конкурс імені В.М.Корецького, а також майстер-класи провідних юристів України. Ці форми професійного вдосконалення правників забезпечують важливий зв’язок поколінь у юридичній професії.

І на останок: як долучити молодих юристів до нормотворчої практики?

Питання – яке потребує відповіді, в тому числі і від Координаційних рад молодих юристів. Маємо продумати механізм залучення молодих юристів до вироблення актуальних, науково обґрунтованих нормотворчих пропозицій.

Загалом, же координаційні ради молодих юристів України можуть стати тим професійним середовищем, до якого залучаються, в якому формуються, працюють і активно зростають юристи суспільства.

Отже, бажаю Вам наснаги в цій складній, але благородній справі. Сподіваюся, що Форум молодих юристів України стане тим важливим громадсько-професійним середовищем, де закладається міцний фундамент нинішнього та майбутнього української юридичної професії.

Дякую за увагу.

Джерело: http://minjust.gov.ua/0/20473 (сайт Мін'юсту)

 

Статистика

Rambler's Top100

Створено в
студії

~~ <*))>< ~ fishdesign