Перша сторінка
Мапа сайту
Зворотній зв'язок
Персональний сайт Славіка Бігуна
Людяність і оптимізм, професіоналізм і довершеність

ЮрХіт

Подія. 35-річчя шлюбу моїх батьків! Про умови щасливого шлюбу

09.02.2009

Теми: шлюб, щасливий шлюб, цінність шлюбу, право і шлюб,

Дев’ятого лютого 2009 року виповнилося 35 років шлюбу моїх батьків. З цього приводу в мене виникло не лише бажання привітати їх із цією подією, насправді ж, досягненням. Але й задуматися над двома темами.

Темою приватною: якщо я одружуся невдовзі, то ми, з дружиною, відназачитимемо, подібне, якщо Бог дасть, коли мені буде 70… Й більш „публічною” темою з не меншою приватною вартістю: про цінність шлюбу та умови його щасливості.

Мої погляди на шлюб трансформувалися. Загалом, приєднуюся до тих, кому не подобається це російське слово – „брак”. Мені більше до вподоби слово „сім'я”. Так, як юрист, я розумію “две велікіх разніци”, але, якщо дивитися в суть, то йдеться саме про неї – сім’ю.

Мене переконали наукові дослідження в тому, що чоловік – полігамна істота, це – на відміну від жінок. Але, мене так само не переконали в тому, що нема нічого більш глибокого, аніж шлюб – сім'я, як стосунки, які можуть виникати між чоловіком і жінкою. Йдеться про глибину відчуттів і почуттів (емоційного глибоких – як позитивних, так і негативних), про пізнання світу через іншого, про співчуття, зрештою, розкриття суті життя.

Це треба відчути. Прожити. Пережити. Й складно зрозуміти. Зокрема, тому, що більшість людей, каже статистика, нещасливі в шлюбі та сім'ї. Вони не стають для них повноцінною формою співіснування, й навіть існування, що сповнює смислом.

Найбільш важливіше, що я прочитав (не відчув) на цю тему, я наводжу далі – слова Б. Рассела (який, між іншим, був досвідченим у питаннях шлюбу - одружений багаторазово) про умови щасливого шлюбу. Що важливо я зрозумів сам – так це те, що партнери в шлюбі мають бути самодостатніми особистостями й мати спільні духовні цілі (чи мету). Це аби не було „браку”. А був – якісний шлюб.

 

Б. Рассел:

„БРАК. Таким образом, цивилизованные мужчина и женщина могут быть счастливы в браке, но для этого должен быть выполнен ряд условий. Должно быть

(1)   ощущение полного равенства с обеих сторон; не должно быть никакого вмешательства в свободу друг друга;

(2)   должна быть самая тесная физическая и духовная близость; и

(3)   должна быть определенная близость в отношении ценностных стандартов.

(Плохо, например, если один ценит лишь деньги, в то время как другой - только хорошую работу.) Если все эти условия выполнены, я верю, что брак является лучшим и наиболее важным отношением, которое только может существовать между двумя человеческими существами”.

„БРАК, РАСТОРЖЕНИЕ БРАКА. С позиций здравомыслящего создателя законов, по-видимому, специальный договор о партнерстве, известный как брак, следует полностью расторгнуть, если не удалась его цель и если партнеры больше не ведут дело вместе, а живут отдельно (учитывая всегда одно специфическое затруднение в разделе партнерского имущества, связанное с детьми) <...>”

 

Статистика

Rambler's Top100

Створено в
студії

~~ <*))>< ~ fishdesign