Перша сторінка
Мапа сайту
Зворотній зв'язок
Персональний сайт Славіка Бігуна
Людяність і оптимізм, професіоналізм і довершеність

ЮрХіт

РСП. «Дніпропетровські маніяки» І. Супрунюк і В. Саєнко не визнають вини; прокуратора просить довічне. Екс-адвокат назвав одного з них «мерзотою».

25.12.2008

Дніпропетровські маніяки так і не покаялися, пише Дмитро Полетаєв з Дніпропетровська, висвітлюючи процес Супрунюка і Саєнка та Ганжі, 20-річних підсудних, яких звинувачують у 29 вбивствах|силою|.

Читаємо: «Я не виновен и никаких преступлений не совершал. Никого не убивал и не грабил, просто не нуждался в этом. Дело против меня сфабриковано», — так начал свое последнее слово подсудимый Игорь Супрунюк, один из троих 20-летних школьных друзей, которые обвиняются в совершении 29 убийств на территории Днепропетровской и Запорожской областей в 2007 году. «Я не признаю за собой преступлений. Из меня выбивали показания. А проверку, в ходе которой должны были установить, что нас били, сфабриковали те же милиционеры и прокуратура», — вторит Супрунюку Виктор Саенко.

«Все, что говорят адвокаты, — просто-напросто вранье. Они искажают факты. Сейчас они утверждают, что я не могла опознать тех, кто меня бил ногами по лицу, чтобы выбить позолоченные коронки. Но их лица я запомнила прекрасно. Честно говоря, я даже не рассчитывала на то, что подсудимые раскаются и признают свою вину. А в том, что они виновны у меня нет сомнений», — говорит одна из потерпевших Лидия Ивановна.

Нагадалося мені інтерв’ю Віктора Чевгуза, який свого часу представляв В. Супрунюка і згодом відмовився від його захисту. Читаємо витяг із інтерв’ю:

"Як ви дізнаєтеся про сутність людини, підзахисного? 

За характерними фразами. Я якось вів передачу на радіо, говорив, як правильно вибрати адвоката, щоб не обманули. Казав, що 8 адвокатів із 10 – це пусте місце, ви і гроші втратите, і справу він вам «угробить». Так ось, почувши це, подзвонив мені батько Супрунюка із Дніпропетровська (йдеться про так звану «справу дніпропетровських маніяків»). Приїхавши на консультацію, він тут сів (В. Ч. показує на крісло – авт.) і каже: «буду у вас ночувати, або поїхали у Дніпропетровськ». Я поїхав і захищав одного з убивць. Мерзотна особистість, і я скажу вам лише одну фразу, яка його характеризує.

Розкажіть.

Так ось, я приїхав до Дніпропетровська, прийшов до нього у тюрму. Батько каже: «б’ють пацана, а йому 19 років». Я приходжу і кажу: «не вірю, що 21 вбивство – це ваша робота і що вас били». Той відповідає, що в перший день пару раз по шиї дали. І що? Я все написав, що я зробив, але крім цього 21 вбивства, я, каже, ще й 22 розбійні напади здійснив. Я, каже, не знаю, я їм розповідати почав, а вони кажуть – «пішов ти зі своїми розбоями», а міліція їх покривала, не реєструвала. Я кажу: «може тебе все ж побили?», він каже: «ні». Коли він почав розповідати детально про кожне вбивство, тоді я йому повірив. В основному все, що він говорив, підтвердилося.

Почався суд, перед судом починається перший епізод. А я батьку сказав, що буду на основних слідчих діях у суді, тобто я приїду, подивлюся, а там місцевого адвоката знайдемо… І ось перший епізод: не вбивство, а замах на вбивство бабусі, вона залишилася жива. І ось їй показали відео, на яке вони знімали як вбивали, і там була знята якраз ця бабуся, їй показали відео і вона каже: «я впізнаю і впізнала підзахисного».

І що він?

Я йому кажу: «от зараз почнеться допит бабусі, я назвав її прізвище, вона жива залишилася, вона признала тебе». А він: «Вікторе Степановичу, я буду все заперечувати». А я йому кажу: «а що ти скажеш проти того, що на відео». А він: «я скажу, що то компіляція. І фотографії, то компіляція». Тобто переконати його вже не можна було. Я кажу: «тільки ти дивися, ось бабуся прийде, вона тебе впізнала», а він у відповідь: «для чого я її, дурень, у живих залишив?». Почувши цю фразу, я подумав: «яка ти все таки мерзота!» І після цього я кажу: «Ви знаєте, я погано себе почуваю, я піду». І поїхав у Київ, нехай цим займеться інший адвокат".

"5 канал" 9 червня 2008 року дає відео-сюжет. У ньому інтервю з адвокатом (написано імя В. Чевгуза, тоді як говорить інших адвокат":

"Віктор Чевгуз, адвокат звинуваченого Ігоря Супрунюка: "Позиция моего подзащитного заключается в том, что он полностью себя признает виновным. Единственное мы не согласны с квалификацией некоторых преступлений и предъявлений обвинений там по оружию, которого у него не было"."

Наступне засідання планується на 23 січня 2009 року. Очікується, що суд видалиться до нарадчої кімнати для винесення вироку. Прокуратура «просить» довічне для Саєнка і Супрунюка й 15 років – для Ганжі.

 

 

Статистика

Rambler's Top100

Створено в
студії

~~ <*))>< ~ fishdesign