Перша сторінка
Мапа сайту
Зворотній зв'язок
Персональний сайт Славіка Бігуна
Людяність і оптимізм, професіоналізм і довершеність

ЮрХіт

Тиждень права (огляд преси). Майстри й аматори «Тижня права» виклалися на повну

16.12.2008

На фото: VIP-команди під час фіналу. На фото згори – команда юристів: Василь Крулько, В’ячеслав Бігун, Олексій Рєзніков, Еліна Шишкіна та Володимир Богатир, на фото внизу команда Law of Lions Львівського національного університету

ПОДІЛИСЬ УСІМ, ЩО ЗНАЄШ

Приємним сюрпризом для всіх на «Тижні права»  стала організація спеціальних майстер-класів, які проводили відомі адвокати та правники з великих компаній Києва. Вони намагалися розкрити те, в чому стали справжніми спеціалістами, до того ж робили це у вкрай доступній формі.

Основними темами для десятків майстер-класів стали цікаві та актуальні проблеми, що зазвичай виникають у юристів – стосовно кар’єри юриста й адвоката та питання, пов’язані або із захистом прав людини, або з медіацією. До речі, майстер-клас від адвокатів «Українського центру медіації»  Галини Єрьоменко та Діани Проценко, який стосувався ефективності вирішення спору за допомогою медіації, розкрив немало деталей такого засобу позасудового вирішення спорів як медіація. Адвокати не тільки окреслили переваги медіації, але й навели невелике порівняння з європейськими країнами, зазначивши, що такий засіб вирішення конфлікту допоможе не просто зменшити витрати у суді, але й стане кроком до пошуку консенсусу. Вони пропонували слухачам спочатку звертатися до медіаторів, які з кожним роком стають дедалі більш кваліфікованими та проходять складний і ретельний курс підготовки для роботи з клієнтами.

Ігор Шевченко також відкрив присутнім таємницю, як і чому юристові необхідно бути корисним суспільству. Він розповів, яким чином потрібно організувати свою діяльність юристові, щоб не тільки самому надавати допомогу суспільству, але й інших спонукати до цього. «Це не просто благодійність, це обов’язок, який лежить на юристові», – сказав пан Шевченко. Він навів приклад власної роботи у цьому напрямку, оскільки сам допомагає молоді – через Форум молодих лідерів України, що не просто розвиває в талановитих студентах необхідні лідерські якості, але й привчає до поваги того, чим живе країна.

10 грудня – День прав людини, тому й теми майстер-класів стосувалися саме цієї проблеми, але розкритої з різних сторін. Першим майстер-класом стала навчальна доповідь директора Департаменту ДВС Мін’юсту Геннадія Стадника «Як захистити права людини на стадії виконання судового рішення». Другий був презентований Урядовим уповноваженим у справах Європейського суду з прав людини Юрієм Зайцевим і стосувася Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод 1950 року.

Геннадій Стадник зауважив, що дуже часто у процесі виконання судового рішення права українських громадян можуть серйозно порушуватися. Він додав, що органи виконання, тобто місця позбавлення волі, діють не за загальними принципами, а за власними, встановленими місцевими авторитетами. Аби захистити права людини треба не тільки повідомляти про факти порушення таких прав, й й одразу ж консультуватися з адвокатом, котрий обов’язково зробить все можливе для встановлення правосуддя. Що більше буде звернень до державних органів, то швидше можна бути припинити безлад.

Юрій Зайцев зміг довести слухачам, що основні права та свободи людини імплементовані до української законодавчої бази, особливо це стосується Європейської конвенції. Він зауважив, що Україна поважає ці права, але потрібно суворіше контролювати діяльність органів, що наглядають за цим процесом.

Ще однією темою, представленою у майстер-класах, стало питання юриста як науковця. Її розкрили Юрій Шемшученко, вчений та директор Інституту держави  і права імені В. М. Корецього та керуючий партнер юридичної фірми «Василь Кісіль і партнери»  Василь Кисіль. Пан Шемшученко пояснив, як можна досягти успіху юристу-вченому, у той час як пан Кисіль повідав публіці таємницю поєднання наукової роботи разом із роботою в юридичній компанії.

МОЛОДИМ І ТАЛАНОВИТИМ ЮРИСТАМ ПРИСВЯЧУЄТЬСЯ!

Ще однією цікавою частиною  «Тижня права»  став І Всеукраїнський VIP-турнір, який об’єднав у собі елементи змагання, спілкування, обговорення та дискусій. Цей конкурс проводився вперше, але вже зараз можна констатувати, що він суттєво відрізняється від усіх, які відомі юристам і студентам. Перше, що вразило як учасників, так і суддів, – кількість гравців: 22 команди, в кожній по 5 осіб. У конкурсі брали участь студенти київських вишів,ВНЗ інших областей . Оригінальними були назви команд. Зазвичай  –  латинські формули, які дуже вдало характеризували їхніх власників.

Змагання проходило 8 грудня у Міжнародному виставковому центрі, але це була тільки перша частина. Друга мала відбутися наступного дня. Команда-переможниця відбіркового раунду зіграла з юристами, справжніми асами своєї справи. Враховуючи кількість команд та завдань, організаторами було вирішено розділити його на декілька частин, щоб «перевести подих» . І справді, було від чого відпочити кілька хвилин. Адже сама форма конкурсу була доволі цікавою та незвичайною, і, як відзначив один із гравців після закінчення, «справедливою до самого кінця» .

Сам конкурс нагадував, радше, брейн-ринг, аніж класичне змагання. Спочатку кожна команда отримувала стандартні запитання, на які мала відповідати письмово. Ці відповіді передавалися суддям, котрі підраховували результат. Команди повинні були реагувати на запитання дуже швидко, адже вони оголошувалися для всіх учасників, і вигравав той, хто найшвидше знаходив відповідь. Вразили й самі запитання, адже вони ставилися у формі анекдотів, глузувань, приказок або питань-ілюзій та запитань з каверзою. Сміх став специфічним аксесуаром конкурсу, який від цього тільки виграв. Вражаючою була й атмосфера конкурсу – веселою, легкою, розважальною.

Організаторам вдалося створити просто приємну, але «мислячу»  ауру серед гравців. Учасники замість того, щоб вороже дивитися один на одного, були розслабленими та посміхалися.

Повітря почало тремтіти тільки перед самим оголошенням набраних балів і переможця. Тоді вже команди почали позіхати з нетерпінням. Переможницею виявилася команда зі Львова. Всі її представники були задоволені та вирішили серйозно підготуватися до зустрічі зі старшими колегами.

Граючи з юристами, молоді львівські гравці не осоромилися, адже парирували відповіді, поводилися гідно та намагалися якомога краще продемонструвати власні знання. Після конкурсу юристи, що були суперниками студентів, зазначили, що їм сподобалася і сама гра, і суперники. Один із гравців додав, що «наступного року обов’язково ще раз візьмемо участь у такому конкурсі і готуватися будемо ретельніше» . Сподіваємося, так воно і буде.

 

Джерело: Кареба Анастасія. День прав людини «Тижня права» // Юридична газета. — 2008. — № 50 (183). — 16.12. — С. 9 (огляд перебіг форуму «Правники – суспільству» і Всеукраїнського Тижня права 2008 року)

 

Статистика

Rambler's Top100

Створено в
студії

~~ <*))>< ~ fishdesign