Перша сторінка
Мапа сайту
Зворотній зв'язок
Персональний сайт Славіка Бігуна
Людяність і оптимізм, професіоналізм і довершеність

ЮрХіт

Тиждень права (огляд преси). «Тиждень права» стає традицією

16.12.2008

В Україні 8-12 грудня пройшов перший Тиждень права. Його було інавгуровано в понеділок, 8 грудня, під час форуму «Правники – суспільству» Міністром юстиції України Миколою Оніщуком. Учасниками форуму стали провідні юридичні та адвокатські фірми України, юридичні клініки, навчальні заклади, а також спеціалізовані юридичні видання.

Ініціаторами та організаторами Тижня права стали Координаційна рада молодих юристів України при Міністерстві юстиції України (КРМЮ), ВК «Планета Експо», які отримали всебічну підтримку Мін’юсту. Як відзначив автор ідеї Тижня права, голова ради В’ячеслав Бігун, Тиждень права проходив під гаслом утвердження поваги до права через довіру до правників.

На відкриття дійства зібралося чимало представників ЗМІ, студентів та, власне, юристів і адвокатів, звичайних громадян. З нагоди започаткування Тижня права надійши вітання учасникам форуму від Президента України Віктора Ющенка та Прем’єр-міністра Юлії Тимошенко.

До присутніх із промовою звернувся Міністр юстиції України, а також почесний радник «Тижня права» Василь Кисіль, голова КРМЮ В’ячеслав Бігун, суддя Конституційного Суду України Володимир Кампо та голова Спілки адвокатів Тетяна Варфоломєєва.

Гості форуму мали можливість отримати безкоштовні консультацію у правників, ознайомитися з фаховою юридичною літературою та побувати на численних майстер-класах і семінарах провідних юристів, взяти участь у правничих конкурсах, круглому столі.

Крім того, більшість юридичних компаній виступили добродійниками форуму чи спонсорами «Тижня права».

Водночас заходи під егідою «Тижня права» пройшли в усіх областях країни.

Щоби дізнатися більше про Форум та мету його проведення, ми звернулися до одного з благодійників заходу – генерального директора ЮФ «КонтрБорг» Костянтина Бачигіна. На запитання про добродійництво він відповів, що «будь-який юрист чи адвокат має на меті не лише формально дотримуватися норм чинного законодавства, а й в першу чергу бути справжнім благодійником. Насамперед, як мені здається, немає великої різниці між статусами добродійник, спонсор чи меценат, тут різниця в коштах та зусиллях, які покладені в основу. Сьогодні на прес-конференції Міністр юстиції Микола Оніщук поставив запитання юристам: «Чи можемо ми організувати безкоштовні послуги для соціально незахищених людей?». Моя думка, що було б добре, якби написали законопроект, що зобов’язував би кожну юридичну фірму України витрачати 10-15% свого сумарного часу цим верствам населення. Я вважаю, що кожна людина повинна слідувати тим нормам, що формально затверджені державою».

Щодо очікувань від форуму пан Бачигін зазначив, що це може бути гарною традицією для правників України збиратися разом та обговорювати злободенні питання. Крім того, це дійство повинно служити підвищенню свідомості населення щодо професії правника та оцінки його діяльності.

Організація таких загальнодержавних заходів дасть змогу кожній людини, незалежно від її статусу та фаху, змінити своє ставлення до професії юриста, адже кожен із них працює на благо держави.

Указом Президента України від 8 грудня 2008 року встановлено, що «Всеукраїнський тиждень права» проводитиметься щороку в тиждень, що припадатиме на День прав людини 10 грудня.

Джерело:

Радчук Тамара. Тиждень права стає традицією // Юридична газета. — 2008. — № 50 (183). — 16.12. — С. 8 (огляд перебіг відкриття форуму «Правники – суспільству» і Всеукраїнського Тижня права 8 грудня 2008 року)

 

Статистика

Rambler's Top100

Створено в
студії

~~ <*))>< ~ fishdesign