Перша сторінка
Мапа сайту
Зворотній зв'язок
Персональний сайт Славіка Бігуна
Людяність і оптимізм, професіоналізм і довершеність

ЮрХіт

ЮрКар'єра. VII дебати Дністрянського (ексклюзив зі Льова)

14.11.2008

6 - 7 листопада 2008 року у Львові відбулися VII Всеукраїнські судові дебати з цивільного права і процесу ім. Станіслава Дністрянського.

Цьогорічний дебатний турнір, як і турнір минулого року, проходив за підтримки юридичної фірми "Василь Кісіль і Партнери".

Дебати започатковано в 2001 році. В 2008 році в конкурсі взяли участь студенти 21 команди ЮНЗ. Дебати проходили у два етапи – півфінал та фінал. Півфінальна фабула стосувалась проблемних питань визнання договору недійсним, а фінальна - питань права інтелектуальної власності.

Перемогу святкувала команда НЮАУ.

Далі ексклюзивний матеріал про конкурсу від Юлії Заплотинської:

                      Чуття єдиної родини Дністрянського

У пору золотої осені, що так пасує нашому місту, до Львова приїжджають студенти з усієї України для участі у щорічних Дебатах з цивільного права та процесу імені Станіслава Дністрянського. Ці дебати вже стали традиційними для нашого університету, адже проводяться вони всьоме. Оцінюючи результати попередніх років, ми вирішили спитати, що про них думають ті, хто стояв у витоків створення цього заходу, наші незмінні судді – професор Ромовська Зореслава Василівна та доцент Богдан Йосип Гнатович.

      -    Як Ви ставитеся до Дебатів з цивільного права та процесу ім. Ст. Дністрянського? Що, на Вашу думку, вони дають правовій спільноті загалом та студентству зокрема?

       Зореслава Василівна:

       -   Чудово! Я дуже задоволена. Україна знає про ці дебати. По-перше, це пропагування постаті Станіслава Дністрянського. Тепер вся Україна знає про нього, студенти знають. Саме завдяки цим дебатам.

       Йосип Гнатович:

       -    Перш за все у Дебатах бере участь значна кількість людей, це об’єднує Україну. По-друге, це дозволяє студентам спробувати застосувати знання на практиці, покращити рівень своєї підготовки. Дебати готують чудових майбутніх юристів.

-         Як Ви оцінюєте рівень проведення останніх Дебатів?

Йосип Гнатович:

       -    Рівень проведення вийшов на пряму. Дебати останніх років відрізняються настільки високою якістю, що залишається лише підтримувати її.

Зореслава Василівна:

       -    Дуже гарна підготовка. Проглядаються настільки професійні навички, навіть в тих студентів, які ніколи не були в суді, навіть не спостерігали за судовим процесом. Студенти готуються самі. Рівень їх зацікавлення дуже високий.

-         Які у Вас є зауваження і пропозиції?

Йосип Гнатович:

       -    Необхідно більше залучати викладачів  не тільки як до підготовки студентів, так і до пропагування Дебатів.

Зореслава Василівна:

       -    Необхідно обирати фабулу (задачу), яка б ставила і позивача, і відповідача в рівні умови, це перше. Друге – варто було б змінити системі оцінювання: на мою думку, п’ятибальна система є зручнішою та зрозумілішою за десятибальну. І останнє, хотілося б, щоб в дипломах крім назви команди зазначали б ще імена учасників.

-         Що б Ви назвали найпозитивнішим у проведенні Дебатів?

Зореслава Василівна:

-      Ці Дебати дають чуття єдиної родини, вони консолідують Україну. І разом з тим вони утверджують державну мову, адже кожен студент намагається виступати українською, готується українською. Це політика, це велика політична акція, яка об’єднує нас навколо чудової постаті академіка Дністрянського.

Дякуємо Зореславі Василівні та Йосипу Гнатовичу за співпрацю.

Приємно чути хороші слова у свою честь. Сподіваємося і надалі виправдовувати сподівання.

Записала Заплотинська Юлія, голова Об'єднання студентів-правників (юридичного факультету Львівського університету)

 

Статистика

Rambler's Top100

Створено в
студії

~~ <*))>< ~ fishdesign