Перша сторінка
Мапа сайту
Зворотній зв'язок
Персональний сайт Славіка Бігуна
Людяність і оптимізм, професіоналізм і довершеність

ЮрХіт

ЮрКар’єра. Юрист уперше став Головою Верховної ради України

05.12.2007

Арсенія Яценюка обрано спікером Верховної Ради України.

За нього 4 грудня проголосували 227 депутатів - більшість ВР.

Арсеній Яценюк є юристом (закінчив Чернівецький університет), у минулому керував юридичною фірмою, був банківським юристом.

Факт обрання юриста головою ВР - характеризує нову еру приходу юристів до керівних посад у державі.

Щобільше, це обрання Яценюка, здібного 33-річного управлінця, свідчить про ознаки сприйняття меритократії (влади гідних) в Україні.

Додатки:

1. До біографії. Витяг зі стенограми ВР, 4 грудня 2007 року

(http://www.rada.gov.ua/zakon/new/STENOGR/04120701_04.htm)

А. Яценюк:

- ... А тепер щодо моєї трудової біографії...

Значить, 1991 – студент юридичного факультету, у 92-му створюю юридичну фірму, у 96-му закінчую Чернівецький державний університет з відзнакою (юрист-правник). У 96-му переїжджаю до Києва фактично, в 97-му починаю з консультанта кредитного департаменту акціонерного поштово-пенсійного банку „Аваль”, доростаю до заступника голови правління акціонерного поштово-пенсійного банку „Аваль”, потім переїжджаю до Криму. В Криму спочатку мене Верховна Рада „прокотила” кримська, стаю виконуючим обов`язки міністра економіки Крима. Через два місяці  переважною більшістю голосів – міністр економіки. 2 роки працюю в Криму міністром економіки, після цього переїжджаю до Києва – перший заступник голови Національного банку України. В 2004 році  стаю виконуючим обов`язки голови Національного банку України. Після відомих подій в 2005 році переїжджаю до…

Яценюк А. П. - Біографічна довідка http://pravda.com.ua/news/2007/12/4/67860.htm

2. Меритократія. Витяг з Вікіпедії.

Меритокрáтія (букв. «влада гідних», від лат. meritus — гідний і грец. κρατος — влада, правління) — принцип управління, згідно з яким керівні пости повинні займати найздібніші люди, незалежно від їх соціального і економічного походження. Використовується переважно в двох значеннях. Перше значення терміну припускає створення початкових умов для об'єктивно обдарованих і працелюбних людей, щоб вони в майбутньому мали шанс зайняти високе суспільне становище в умовах вільної конкуренції. Друге значення відповідає системі, в якій керівники призначаються з числа спеціально опікуваних талантів.

Термін вперше використаний (принизливо) англійським соціологом Майклом Янгом в антиутопії «Схід меритократії» (1958 р.), в якій описується футуристичне суспільство, де суспільна позиція визначається коефіцієнтом інтелекту (IQ). В книзі така система приводить до революції, під час якої маси скидають гордовиту і відірвану від народу еліту.

 

Статистика

Rambler's Top100

Створено в
студії

~~ <*))>< ~ fishdesign