Перша сторінка
Мапа сайту
Зворотній зв'язок
Персональний сайт Славіка Бігуна
Людяність і оптимізм, професіоналізм і довершеність

ЮрХіт

Судді. Дві історії суддів одного суду: один повісився, другий - замахнувся на себе

21.10.2008

Дві страшні історії двох суддів одного суду - Тульчинського району Вінницької області. У 2004 році 29-річний суддя повісився через скруту. У 2008 році 33-річний суддя (в 2004 році - 29-річний) інсцинував замах на себе, можливо, й пожежу в канцелярії суду, аби, начебто, приховати свої проступки.

Детальніше - далі, мовою оригіналу:

= Історія перша =


Судья сам в себя стрелял, чтобы избежать наказания

Винницкие правоохранители вывели на чистую воду судью Тульчинского райсуда, прикинувшегося жертвой нападения.

Тот день доставил немало хлопот местным милиционерам. Около 21.00 в Тульчинский райотдел поступило сообщение о пожаре в здании суда. Огнем была охвачена канцелярия, пострадала не только мебель, но и документация — несколько гражданских дел. Милиция обнаружила следы взлома входных дверей, а недалеко от здания две канистры из-под горючей жидкости емкостью 5 и 10 литров. Все указывало на поджог.

А через полчаса после пожара в милицию обратился судья этого же суда с заявлением о том, что только что кто-то покушался на его жизнь. 33-летний служитель Фемиды рассказал, что на трассе Немиров—Тульчин его автомобиль «Опель-Омега» был обстрелян неизвестными из легкового автомобиля. Он чудом остался жив. Судья уверял, что ранее кто-то отправлял на его мобильный телефон SMS с угрозами.

Возле указанного потерпевшим места оперативники изъяли две гильзы от пистолета «ТТ» и матерчатую перчатку. К расследованию покушения приступили со всей ответственностью. Но характер пулевых повреждений автомобиля вызывал сомнение в том, что по нему стреляли во время движения. Через несколько дней оперативники провели повторный осмотр места происшествия. Около ста человек прочесывали лесопосадку и прилегающую к трассе территорию. Поиски увенчались успехом: возле одного из деревьев нашли пистолет «ТТ» с магазином. Но и эти улики не пролили свет на загадочного стрелка.

Нехарактерные отверстия от пуль в автомобиле, неестественное поведение служителя Фемиды заставило правоохранителей проверить, насколько искренен он с оперативниками. И не зря. Как выяснилось в ходе расследования, судья накануне приобрел мобильный телефон и сим-карту, и сам себе отправлял SMS с угрозами.
Под давлением доказательств псевдопострадавший сознался в имитации покушения, объяснив, что таким образом хотел избежать ответственности за вынесение им неправомерных решений по ряду дел. Судья находится под следствием. Выясняют его причастность к поджогу суда. Милиционеров также интересует, где он раздобыл пистолет.

Джерело: Анна ОЛЕЙНИК, 20.10.2008, "Вечерние вести" (http://vv.com.ua/article.aspx?a=10114)

= Історія друга =

Смерть судді настала під пресингом матеріальних нестатків

Коли людина вмирає не своєю смертю, завжди залишаються питання, на які важко знайти відповідь. Не винятком стала і несподівана смерть судді Тульчинського райсуду 29-річного Валерія Гудими.

Призначений на посаду 4 серпня минулого року, до виконання обов'язків Гудима приступив у вересні. Спершу разом із сім'єю переїхав до Тульчина, але в жовтні після народження доньки дружина повернулась у Вінницю, оскільки необхідних побутових зручностей у найнятому ним будинку в приватному секторі не було. Всі наступні місяці суддя жив, розриваючись між районним та обласним центрами.

У понеділок, 29 березня, він, як завжди, приїхав на роботу. До обіду займався службовими справами, а пополудні з дозволу голови суду пішов раніше. А у вівторок на роботу не вийшов. Можливо, одразу на пошуки не кинулись би, якби прокуратура не поспішала внести подання по одному із судових рішень, термін апеляційного оскарження якого закінчувався через день. Це повинні робити тільки через суддю, тому поїхали до нього додому. Хата стояла замкнена. Гудима не з'явився ні ввечері, ні наступного ранку, ніхто у місті його не бачив, у Вінницю до сім'ї він теж не приїздив. Це здавалося надто підозрілим, тому з участю міліції двері до житла, замкнуті зсередини, вибили. Там суддю знайшли повішеним на мотузці, прикріпленій до бантини на горищі. Експерти констатували, що смерть настала ще в понеділок.

При огляді місця події ніякої посмертної записки не знайдено. Однак версія вбивства у зв'язку з професійною діяльністю здається маловірогідною. У невеликому Тульчинському суді справді серйозні справи можна на пальцях перерахувати, та й молодому недосвідченому судді їх просто поки що не довіряли. Важко повірити, що це могла бути чиясь помста на грунті особистої неприязні, оскільки Валерій Гудима не мав ворогів і був людиною привітною, дуже відповідальною, вважався одним з улюбленців персоналу територіального управління Державної судової адміністрації. Врешті, сама непорушена обстановка на місці події та окремі деталі її скоріше свідчили за інше — самогубство.

От його причини і залишаються загадковими. Як розповів кореспонденту «УМ» близький друг покійного адвокат Юрій Усов, Валерій при останній зустрічі два тижні тому скаржився, що суддівська робота, як мовлять, «не пішла», тому збирався залишити її і знову повернутись до адвокатської практики. Що справді «діставало» Гудиму, то це матеріальні нестатки. Зарплата судді на такій посаді в районному суді невелика — ставка 300 гривень. Ще стільки ж додається при отриманні класного чину, але його одержують не з першого дня призначення на посаду, а трохи пізніше. Для сім'ї з жінкою-декретницею і маленькою дитиною, яка наймає квартиру, а до всього чоловік ще й мусить постійно купувати квитки і мотатися між двома містами, така сума — не гроші... Про пригнічений стан Валерія останніми тижнями є не одне свідчення.

А наостанку — майже містичний мотив. Будинок, де сталася трагедія, серед місцевого населення мав погану репутацію. Кілька років тому в ньому повісився господар, причому на тому ж самому місці. Але це вже переходить до сфери професійного інтересу психологів, які називають подібні особливості людської поведінки «законом парних випадків».

Джерело: Віктор Мельник, Смерть судді настала під пресингом матеріальних нестатків, "Україна молода" (6.04.2004)
http://www.umoloda.kiev.ua/number/155/116/5238/

 

Статистика

Rambler's Top100

Створено в
студії

~~ <*))>< ~ fishdesign